Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

karta graficzna - co wybrać kiedy spadek cen

23 Wrz 2013 18:58 1581 10
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Po nowelizacji budżetu przez rząd tego co "r" nie wymawia, nieoficjalnej likwidacji OFE , rozpoczęciu kolejnych działań militarnych w rejonach złóż ropy naftowej przez jankesów i terminie zbliżających się świąt bożego narodzenia to mogę Ci powiedzieć kiedy ceny (w szczególności dla POlaków) wzrosną - już od końca października :)
    Poza tym 660Ti od MSI to żadna okazja i radzę nie kupować - system chłodzenia w tych kartach http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-660-ti-oc-2gb-ddr5-1019-6008-i3462425430.html jest co najmniej kontrowersyjny pod wzg. wydajności.
  • Poziom 43  
    Dokładnie, karta mimo że ma niską cenę to pod względem kultury pracy nie jest już aż tak zachęcająca. Jakbyś dołożył aż 99zł to na esc.pl jest Asus Radeon H7950 DirectCU.
  • Poziom 20  
    Pitis napisał:
    w takim razie co polecacie zrobić, wstrzymać się czy kupić coś mając tą kasę? Oraz podajcie jakieś propozycje

Taka decyzja zależy od szeregu czynników.
    1) co konkretnie już posiadasz: jaka - grafika, cpu, mobo, zasilacz
    2) do czego ma służyć PC , czy chcesz wydajniejszą kartę aby osiągnąć jakieś konkretnie sprecyzowane cele, czy po to żeby tylko kupić i mieć ja dla samego posiadania ?
    3) czy karta ma być nowa ze sklepu ? - bo aktualnie w okolicach minimalnie przekraczających próg 800pln (po świętach na pewno już do 800zł) można wyrwać używane GTX670 DirectCU na gwarancji producenta.
  • Poziom 43  
    Zostaje HD7870 lub ta nieszczęsna MSI 660Ti.
  • Poziom 20  
    wariato napisał:
    Zostaje HD7870 lub ta nieszczęsna MSI 660Ti.

Jednakowoż nie wiadomo jaką kartę autor posiada aktualnie - jeżeli ma np. hd7850 lub gtx560 to ja bym polecał wstrzymać się z zakupem nowej karty na okres w którym będzie po świętach. Te 660Ti z MSI to naprawde złom - seria Ti grzeje się niemiłosiernie , ja próbowałem dotknąć rurki odprowadzającej ciepło do radiatora przy pełnym obciążeniu w swojej gigaszit gtx560ti oc to poparzyło mi palec , a chłodzenie ma bardziej rozbudowane niż ta MSI 660Ti XD Ta karta Ci sie ugotuje, a branie 7870 już powoli zaczyna mijać się z celem - chociaż zależy z czego się przesiadasz - bo jak teraz masz 2500k + gt630 to można porozmawiać ;)
  • Poziom 43  
    Można poczekać miesiąc aż AMD wypuści nowe Radosławy sytuacja cenowa może się zmienić chociaż to już będzie szał zakupów w sklepach to i ceny mogą skoczyć ale nie muszą.
  • Poziom 20  
    Pitis , wbrew twoim uprzedzeniom radziłbym Ci zakupić docelową grafikę już po nowym roku (dodatkowo przybliży Ci się termin wymiany g2020 na i5 , która jest konieczna do karty pokroju 7870xt czy chociażby 660ti), a na czas tych 3-4msc. kupić używana hd4850 za ~100zł na Alletrzebapodwyższyćprowizję (za 4msc. sprzedasz ją przecież za tyle samo co kupiłeś - więc w czym problem XD ?), żeby nie dostać jaskry przez operowanie na tej 220 - w stosunku do padliny jaką jest gt220 to na hd4850 odczujesz przyrost mocy jak po przesiadce z fiata126p na Audi S6 , lepiej nie siadać od razu na Koenigsegga. (taki żarcik sytuacyjny :P)