Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SRV45T63EU - Nie kręci się dolne ramię

PH0ENIX 23 Wrz 2013 20:21 4356 7
  • #1 23 Wrz 2013 20:21
    PH0ENIX
    Poziom 14  

Witam

Od jakiegoś czasu efektywność mycia wydawała się spadać (niedomyte sztućce, osad z herbaty na kubkach itp).
    Przeglądając forum sprawdziłem różne teorie: brudne filtry, zatkane dysze, sól, grzałka itd. niestety bez większych rezultatów.

Dzisiaj po kolejnym fatalnym myciu wpadłem na pomysł umieszczenia w pustej zmywarce telefonu z włączoną kamerą, no i tu zdziwienie bo o ile górne ramię się kręci zaraz po zamknięciu drzwi (rusza ok. 1-2 sekundy po uruchomieniu się pompy) to dolne ramię czasami się kręci normalnie, innym razem po paru obrotach zwalnia i zatrzymuje się, jeszcze innym razem wogóle się nie obraca i nawet nie leje się z niego woda. Oczywiście kręcąc ręką ramię to nie stawia żadnego oporu.
    Jako, że jest już po gwarancji, zanim wezwę kogoś do niej wolałbym w miarę możliwości spróbować coś zrobić z tym sam, a co za tym idzie proszę o jakąś poradę w tym temacie.

Zamieszczam też krótki filmik żeby pokazać o co chodzi.

http://youtu.be/MpZKjyaj93g

0 7
  • #2 23 Wrz 2013 22:31
    h jaworski
    Specjalista AGD

Na tym filmie to nic nie widać.

PH0ENIX napisał:
    tu zdziwienie bo o ile górne ramię się kręci zaraz po zamknięciu drzwi (rusza ok. 1-2 sekundy po uruchomieniu się pompy) to dolne ramię czasami się kręci normalnie, innym razem po paru obrotach zwalnia i zatrzymuje się, jeszcze innym razem wogóle się nie obraca i nawet nie leje się z niego woda
    No to stoi na przeszkodzie żeby sprawdzić dlaczego nie leci z niego woda śmigło obraca się na zasadzie siły odśrodkowej a więc nie leci woda nie ma obrotu śmigła.

0
  • #3 23 Wrz 2013 23:12
    PH0ENIX
    Poziom 14  

Może faktycznie nie jest to najlepszy film jaki nakręciłem w życiu jednak w tych warunkach i tym sprzętem lepszego nie mogę zrobić, nie da się już dalej odsunąć kamery żeby zrobić szersze ujęcie.

Wiem, że śmigła nie obraca żaden osobny silnik tylko poruszają się w przeciwnym kierunku niż wypływająca z nich woda - chyba nie musiałem wyjaśniać, że jestem świadomy tego co powoduje, że śmigło się kręci

Jeśli pominąć kwestię filmiku to gdzie szukać przyczyny tego, że nie jest podawane ciśnienie na to śmigło ?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Wrz 2013 23:24
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

A słyszeli o takim urządzeniu jak rozdzielacz wody ? Dzięki niemu raz woda podawana jest na górne śmigło a raz na dolne , dlatego śmigło dolne raz obraca się a raz stoi . Ot co . O efektywności zmywania decyduje ciśnienie wody i zastosowane środki myjące i nabłyszczające . Warto sprawdzić drożność otworów wylotowych wody śmigieł .

0
  • #5 23 Wrz 2013 23:34
    PH0ENIX
    Poziom 14  

W kwestii środków myjących oraz czystości samej zmywarki (filtry, ramiona, uszczelki itp) nic się nie zmieniło od nowości, a jednak efektywność zmywania spadła drastycznie więc jeśli z ramionami to ślepa uliczka - problem wydaje się być w innym miejscu.
    Od razu napiszę, że sól jest, zmiękczanie ustawione o jeden stopień poniżej max ze względu na bardzo twardą wodę.

0
  • #6 24 Wrz 2013 00:15
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

PH0ENIX napisał:
    a jednak efektywność zmywania spadła drastycznie więc jeśli z ramionami to ślepa uliczka - problem wydaje się być w innym miejscu.

Temperatura wody jest? Suszenie końcowe jest? Ułożenie naczyń w koszach prawidłowe? Drożnośc otworów ramion zachowana? Jeśli to wszystko jest to nie ma bata , musi myć dobrze , chyba że wkładasz zaschnięte, bardzo brudne naczynia.

0
  • #7 24 Wrz 2013 12:35
    PH0ENIX
    Poziom 14  

Temperatura raczej w porządku
    Naczynia są suche po skończeniu programu
    Ułożenie prawidłowe
    Wszystkie otwory drożne

Co do wstępnego mycia od początku używania zmywarki stosowałem się do instrukcji obsługi, w której kilkukrotnie jest napisane, że zmywarka nie wymaga wstępnego mycia poza zmywarką (w zlewie). Przez dłuższy czas to się sprawdzało i wszystko było dobrze umyte.
    Wszędzie gdzie czytam jaki może być powód tego, że zmywarka nie zmywa śladów po herbacie napisane jest to co już wielokrotnie sprawdziłem.

Jedyne co mógłbym jeszcze sprawdzić to:
    - ciśnienie wody na śmigłach - nie mam pojęcia jak
    - temperatura - może jednak jest za niska
    - czy układ zmiękczający robi swoje - też nie wiem jak to sprawdzić

0
  • #8 03 Mar 2014 23:31
    PH0ENIX
    Poziom 14  

Problem ze skutecznością zmywania został (wszystko na to wskazuje) rozwiązany.
    Z braku w sklepie jakiegokolwiek żelu i proszku zostały zakupione tabletki Calgonit (w dobrej cenie zresztą) i o dziwo wszystko wróciło do normy. Jak teraz tak sobie pomyślę to faktycznie w komplecie ze zmywarką było opakowanie tych kostek i problemy się zaczęły jak kostki się skończyły. Wydawało mi się zawsze, że stosowanie wszystkich środków osobno jest dużo lepszym rozwiązaniem jednak nie w moim przypadku.

Pozdrawiam

1