Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool Lodówko-zamrażarka ARC 5752 nie działa prawidłowo

audiotech 23 Wrz 2013 20:47 2916 9
  • #1 23 Wrz 2013 20:47
    audiotech
    Poziom 15  

Witajcie.
    Szwagrowa Whirlpoolka fiksuje a ja nie wiem co jak mu dopomóc.
    Włączamy do sieci 230V i już po kilku minutach zamrażarka wyraźnie mrozi.
    Włożyłem termometr i temp spadła poniżej zakresu pomiaru, wyświetlało "Low"
    Niby doskonale, ale:
    Komora chłodnicza swojej temperatury nie zmienia, bynajmniej nie zauważalnie.
    Sprężarka jest tylko jedna i ona nie wyłącza się.
    Czepiłem się termostatu, rozebrałem go, jest tam "siłowniczek/membranka" z bolcem, który steruje stykami.
    Suwmiarką zmierzyłem jego wychylenie, jest 10,00mm.
    Włączyłem sprężarkę omijając termostat i oczekiwałem, że po kwadransie, godzinie, kilku godzinach... coś się zmieni.
    Niestety, bolec swojego położenia nie zmienił.
    W tym czasie oczywiście zamrażarka zmrożona a chłodnia bez zmian z temp otoczenia + 14st.C
    .
    Szwagier węgiel na zimę musi kupić i "nie po drodze" mu zakup nowej lodówki.
    Czy w oczekiwaniu na lepsze czasy, warto założyć mu wyłącznik czasowy-cykliczny?

0 9
  • #2 23 Wrz 2013 22:24
    movzx
    Poziom 39  

audiotech napisał:
    Czy w oczekiwaniu na lepsze czasy, warto założyć mu wyłącznik czasowy-cykliczny?
    I jakiego efektu się spodziewamy, skoro po "kilku godzinach" w chłodziarce +14?

0
  • #3 23 Wrz 2013 22:27
    audiotech
    Poziom 15  

O widzisz Kolego, bardzo słuszna uwaga!
    Ok, nie tędy droga, co zatem?

0
  • #4 24 Wrz 2013 07:58
    kamild90210
    Poziom 17  

Było tego na ten temat skoro cały czas chodzi i się nie wyłącza ....bez wiedzy i sprzętu nie da sie samemu
    tak na marginesie ten termostat i tak już jest do wymiany a to było nie potrzebne

0
  • #5 24 Wrz 2013 10:07
    audiotech
    Poziom 15  

kamild90210 napisał:
    ...

tak na marginesie ten termostat i tak już jest do wymiany a to było nie potrzebne

A mógłbym prosić o uzasadnienie tak bardziej po Polsku?
    Po prostu nie rozumiem/nie dostrzegam zależności.

0
  • #6 24 Wrz 2013 15:05
    kamild90210
    Poziom 17  

Czepiłem się termostatu, rozebrałem go, jest tam "siłowniczek/membranka" z bolcem, który steruje stykami.

termostatów nie powinno się rozbierać tak żeby sobie "zobaczyć co jest w środku"

0
  • #7 24 Wrz 2013 20:19
    audiotech
    Poziom 15  

A, rozumiem.
    Ale ja to zrobiłem celowo, czynność bardzo prosta i dająca wiele informacji.
    .
    Jednak chyba obstawię niedobór czynnika. Nie wychładza tam gdzie powinna czuć to kapilara i tym samym żadnych zmian.
    Ale... liczę naiwnie jeszcze na jakieś wieści mimo że szwagier już ją przeznaczył na stracenie.

0
  • #9 24 Wrz 2013 23:32
    zhudomel
    Specjalista AGD

audiotech napisał:
    Jednak chyba obstawię niedobór czynnika.
    Bardzo możliwe, ale jest też możliwa niedrożność układu, jeśli taki stan j/w utrzymuje się od dłuższego czasu. Można ją wyłączyć na 2-3 dni. Jeśli po takiej przerwie efekty chłodzenia się nie pogorszą, to bardziej prawdopodobne jest to drugie. A to jest do naprawienia.

0
  • #10 09 Paź 2013 10:45
    audiotech
    Poziom 15  

Niestety, żadna przerwa w eksploatacji tej lodówki niczego nie zmienia w charakterystyce jej pracy.
    Dziękuje serdecznie za wsparcie i wiedzę.
    Lodówka trafia na recykling.

0