Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SE56T591EU/13 - nie odprowadza wody po skończeniu programu

robiko79 23 Wrz 2013 21:01 12969 5
  • #1 23 Wrz 2013 21:01
    robiko79
    Poziom 2  

Witam.
    Mam kłopot ze zmywarką Siemens nie jestem fachowcem w dziedzinie więc proszę o wyrozumiałość :)
    Po ustawieniu jakiegokolwiek programu wszystko przebiega super lecz po otwarciu drzwiczek okazuje się że jest woda na dole i nie została wyssana do odpływu.
    Przegrzebałem neta i zrobiłem podawane przez internautów podpowiedzi. Wyczyściłem sitka/ odkręciłem zabezpieczenie nad wirnikiem (pompką) ale nic to nie dało.( wszystko wyczyszczone). Rura z odpływu jest drożna w sensie ta co wystaje z tyłu( dmuchałem w nią i woda która się w niej znajduje wchodziła do tego korpusu plastikowego więc nie jest zapchana.
    Skrzydełka silniczka( pompki ) obracają się dość swobodnie lecz z takim przeskokiem -nie jest jednolity opór jak chcę przekręcić. lecz troszkę lżej i znowu ciężej i znowu lżej( tak obrazowo).
    Dodatkowo testowałem samą końcówkę programów przy otwartych drzwiczkach i pompka się kręci ( wiruje jak zła) ale wody nie ubywa. Nie przepchnie jak dalej nie jest otwarty zaworek jak się domyślam.
    Zdjąłem boczek lewy i patrzyłem co tam się ciekawego dzieje podczas pracy.
    Woda w zbiorniczku podczas mycia jest wysysana na bieżąco i chodzi w obiegu zamkniętym.
    Niestety na koniec programu nie jest wypompowywana do odpływu.
    Zastanawiam się czy tam coś się nie zacięło może jakiś przekaźnik i zawór się nie otwiera i pompka generalnie nie może tej wody wypchnąć z komory zmywarki do ścieków.

ZDJĘCIE PO SKOŃCZONYM PROGRAMIE.

Tak się domyślam że tą drogą brudna woda powinna się wydostać z urządzenia do rury odpływowej.

ZDJĘCIE Miejsca w którym wydaje mi się że jest problem.( tu się chyba coś nie otwiera)
    Możliwe że tu się coś zacięło tak na chłopski rozum i nie przepuszcza wody dalej do odpływu.

POPROSZE O POMOC :cry:

0 5
  • #2 23 Wrz 2013 21:56
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Miałem dokładnie to samo z moim Siemenem 3 tygodnie temu. Wyczyściłem, ale nie włożyłam tego białego plastiku co jest pod filtrem i nie działało. Przyszedł fachowiec posprawdzał, włożył plastik i zaczęła działać. Jednak powiedział ważną rzecz, która może Cię naprowadzić. Jeśli wirnik pompki kręci się z przeskokiem, to pompa do wymiany, a że jest zintegrowana w moim modelu bodaj z grzałką, to kosztuje to 700-750zł. Zmywarka z 2008r. Nie wyświetla Ci się błąd 24 lub 25?
    Chyba lepiej wezwać serwis jeśli czyszczenie nie pomaga.

Moderowany przez mrhari:

to nie ta generacja zmywarek

0
  • #3 23 Wrz 2013 22:15
    h jaworski
    Specjalista AGD

speedy9 napisał:
    Cię naprowadzić. Jeśli wirnik pompki kręci się z przeskokiem, to pompa do wymiany, a że jest zintegrowana w moim modelu bodaj z grzałką, to kosztuje to 700-750zł.
    Kolego pompa myjąca jest zintegrowana z grzałką a nie opróżniająca. Trzeba sprawdzić pompę wy pompującą wodę ze zmywarki a nie pompę myjącą. Zmywarka Siemens SE56T591EU/13 - nie odprowadza wody po skończeniu programu
    Na czerwono zaznaczyłem jak leci woda ze zmywarki do odpływu ale teraz nie pamiętam która rurka jest od czego chyba prawa idzie z pompy a lewa do odpływu.

0
  • #4 25 Wrz 2013 11:07
    robiko79
    Poziom 2  

Witam.

Zrobiłem też zdjęcie drugiej strony bez osłony.

Zmywarka Siemens SE56T591EU/13 - nie odprowadza wody po skończeniu programu Zmywarka Siemens SE56T591EU/13 - nie odprowadza wody po skończeniu programu Zmywarka Siemens SE56T591EU/13 - nie odprowadza wody po skończeniu programu Zmywarka Siemens SE56T591EU/13 - nie odprowadza wody po skończeniu programu

Gdzie znajduje sie ta pompa wypompowująca wodę ze zmywarki do odpływu??
    Jak sprawdzić jej działanie i czy jest mozliwe że zapchał się wężyk.??

Z niecierpliwością czekam na informację.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam ze grzeje sie woda w zmywarce. Para bucha aż miło. więc jak to napisał przedmówca pompa odpowiedzialna za mycie i ogrzewanie wody działa poprawnie.
    Problemem moze byc ta druga ale musze ja zlokalizować :)

0
  • #5 28 Wrz 2013 10:59
    robiko79
    Poziom 2  

Moge liczyć na odpowiedź specjalisty.
    Gdzie ta pompa odprowadzajaca sie znajduje i jak ja sprawdzic czy działa.

0
  • #6 28 Wrz 2013 11:41
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Pompa jest z przodu, widoczna będzie po ściągnięciu blachy pod drzwiami.
    Dostęp do niej masz też od środka zmywarki po usunięciu filtrów. Poszukaj w instrukcji obsługi.

1