Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sandisk SDHC 4gb - Utracone dane po wyjęciu karty z telefonu.

xardas97 23 Wrz 2013 22:02 1785 10
  • #1 23 Wrz 2013 22:02
    xardas97
    Poziom 20  

Witam.
    bardzo proszę o pomoc, mam plik MP4 1.9gb na tej karcie, z mojego wyjazdu na tor w poznaniu. BARDZO mi na nim zależy. Niestety, włożyłem kartę do telefonu, po chwili wyjąłem. Telefon mówi że karta jest pusta, po włożeniu do jakiejś kamerki nie widzi karty.
    Aparat panasonic mówi że kartę trzeba sformatować.
    Jasna ch*lera, co za beznadzieja ten android, włożyłem karte, wyjąłem bez żadnego bezpiecznego usuwania, i się zepsuło.
    BARDZO mi zależy na odzyskaniu tego pliku. Wie ktoś co robić?

Dodano po 11 [minuty]:

Teraz wlozylem karte do wideorejestratora i jest komunikat windowsa że przed użyciem muszę sformatować..

0 10
  • #3 23 Wrz 2013 22:05
    xardas97
    Poziom 20  

A możesz jakoś łopatologiczniej wytłumaczyć proszę?

0
  • #4 23 Wrz 2013 22:13
    dziobas
    Poziom 14  

darmowy program photorec albo odzyskaj partycje programem partition disk doctor

0
  • #5 23 Wrz 2013 23:09
    kwantor
    Poziom 38  

Wykorzystaj DMDE - najpierw poszukaj opisu jak go używać- mnie uratował od katastrofy z dyskiem USB.
    Nie sądze, aby ten program nie naprawił tej karty. Uszkodzona została prawdopodobnie tablica alokacji i na 99% da się ją przywrócić.
    Kopia zawartości, to ważna rzecz, postaraj się to zrobić w DMDE.

Jeśli nie umiesz z niego korzystać, to wstaw zrzut, tego co znajdzie- włącz szukaj FAT, NTSF, nie wiem co tam było.
    Są tu ludzie, którzy poradzą co dalej.

Pierwsze kroki- http://boinc.pl/stat/blog/2011/11/26/odzyskiwananie-utraconych-plikow-dzieki-dmde/

Na razie nie odzyskuj niczego, być może karta wstanie w całości.

0
  • #6 24 Wrz 2013 21:23
    xardas97
    Poziom 20  

Wygląda to tak, że wszędzie są zera, w każdym bloku. Czyli nic na karcie nie ma? Ponadto program wykrył że karta ma 32mb pojemności. Coś da się zrobić? Żadnych partycji nie wykrywa na niej.

0
  • #7 24 Wrz 2013 21:52
    kwantor
    Poziom 38  

Mialeś wstawić zrzut, nie wiem co tam właczyłeś..
    Włacz program, wybierz interesujący cię dysk z listy, kliknij dysk, potem partycje- wstaw obrazek (zrzut ekranu)
    Jeżeli nic tam nie ma, to karta jest uszkodzona.

0
  • #8 24 Wrz 2013 22:01
    xardas97
    Poziom 20  

Sandisk SDHC 4gb - Utracone dane po wyjęciu karty z telefonu. Sandisk SDHC 4gb - Utracone dane po wyjęciu karty z telefonu. Sandisk SDHC 4gb - Utracone dane po wyjęciu karty z telefonu. Sandisk SDHC 4gb - Utracone dane po wyjęciu karty z telefonu. Sandisk SDHC 4gb - Utracone dane po wyjęciu karty z telefonu.

Nic z tym sie nie da zrobić? Niesamowicie mi zależy, jest to dla mnie super ważne nagranie....
    Pozdrawiam sandiska, widać "znają" się na tym co robią..

PS: kiedyś miałem podobnie, sformatowałem kartę, i działała. Pytanie, czy jak sformatuje ja, to czy będzie dało sie cokolwiek odzyskać.

0
  • #9 24 Wrz 2013 22:20
    11111olo
    Poziom 43  

Możliwe że coś się stało z oprogramowaniem w kontrolerze karty. Nie wiem czy to jest tak samo jak na pendrive'ach ale sadzę że tak (jak nie to proszę mnie poprawić) i trzeba by było spróbować je wgrać.

Zawsze pozostaje profesjonalna firma zajmująca się odzyskiem danych.

0
  • #10 24 Wrz 2013 22:27
    kwantor
    Poziom 38  

Hm.. kolego, dostałem już ostrzeżenie za taką podpowiedź, zresztą niesłusznie, bo ta czynność- formatowanie szybkie! należy o tym pamiętać, nie usuwa danych i nie pozbawia możliwości odzysku. mam to przetrenowane wielokrotnie, więc Twoja sprawa, jeśli nie masz innej możliwości i jesteś zdeterminowany na wszystko.
    (Firma Ontrack, odpłatnie, może być w stanie odzyskać..)

System Windows prawdopodobnie i tak nie zakończy sukcesem operacji na 90%, więc możesz to od razu zrobić SD formater'em, na własne ryzyko o ile będzie możliwe.
    Potem próba odzysku: recuva itp.
    Nie spiesz się za bardzo, bo może ktoś wniesie jeszcze jakieś rozwiązanie.
    Jednak jeśli DMDE nic nie widzi, to raczej lipa..
    Niczego nie zapisuj na tej karcie (o ile się da) do puki "walczysz"
    Pozdrawiam.

0
  • #11 24 Wrz 2013 22:29
    xardas97
    Poziom 20  

Ok, czekam na innych, może jakiś magik coś wykombinuje.
    Cholera włożyłem karte, wyjąłem, i już, jedno z ważniejszych moich nagrań poszłooo...

0