Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston T2/23 - Nie załącza się pompa C.O.

23 Wrz 2013 22:02 1947 4
  • Poziom 7  
    Dzień dobry. Mam problem z kotłem Ariston T2/23. Mianowicie po załaczeniu centralnego ogrzewania pompa nie podaje wody na grzejniki. Przez kilka dobrych sekund grzeje wodę do momentu, aż termomanometr pokaże ok 3 bar i się wyłącza. Słychać, że woda zostaje w piecu podgrzana do bardzo wysokiej temperatury ale nie dostaje się do obiegu C.O. tylko zostaje w piecu. Dopiero po odkreceniu ciepłej wody w kranie zaczyna przez chwilę lecieć z niego prawie wrzątek. Jak uruchomić C.O.? Macie może jakieś wskazówki? Z góry dzięki.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Objawy wskazują na awarię pompy - wirnik stoi.
  • Poziom 37  
    Trzeba odkręcić śrubkę na wirniku pompy i płaskim śrubokrętem pokręcić wirnikiem by się rozruszał, jeśli jednak nie da się śrubokrętem ruszyć wirnika wtedy niestety trzeba wykręcić pompę od korpusa, ale to niech już lepiej robi serwis. Reasumując najlepiej wezwać autoryzowany serwis by sprawdził cały kocioł bo wirnik nie zastał się bez powodu.
  • Poziom 7  
    Ok. Dzięki za podpowiedź. Wieczorem zbadam sprawę. Mam nadzieje, że to pomoże. Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Awaria usunięta. Dzieki- "W0jtek92". Wirnik musiał być zapchany jakimś szlamem, bo stawiał opór przy pierwszych kilku obrotach i wyciekła z niego brunatna woda, ale po chwili opór ustał i pompka śmiga jak zła. Tym sposobem zaoszczędziłem parę ładnych groszy na butlę dobrej whiskey :D. Pozdrawiam.