Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podnoszenie ramki platformy

23 Wrz 2013 22:05 1008 2
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich szukam rozwiązania na poniższy temat:
  Mamy ramkę prostokątną załóżmy na stole (o tych samych wymiarach co stół) do stołu przyspawane są kątowniki w każdym narożniku od ziemi po 2 metry każdy w górę, do ramki leżącej na stole są zamocowane linki stalowe w każdym narożniku które mają biegnąć w górę w tych kątownikach do "jakiegoś mechanizmu" który będzie zamocowany u góry na wysokości tych kątowników czyli 2 m. Teraz kręcąc jakąś kolbką ręczną zamocowaną przy blacie stołu "mechanizm ten" będzie je nawijał tak aby ramkę można było podnosić i opuszczać równo. załączam rysunek niżej poglądowy.proszę o jakieś pomysły

  podnoszenie ramki platformy
 • Poziom 28  
  Wydaje mi się, że jeszcze 1 ramka będzie ci potrzebna.
  Linki od dużej ramki muszą się zbiegać do mniejszej. Ważne, żeby miały tę samą długość. Mniejszą ramkę możesz podnosić na 1 lince za pomocą kołowrotu.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Zamiast o podnoszenie, to zatroszcz się w pierwszej kolejności o właściwy ruch tej ramki w prowadnicach. Jak pokonasz kleszczenie się tej ramki, to już z górki.
  Osobiście puściłbym tą linkę w pętlę po tych prowadnicach z kompensacją naciągu, tak, by zamocowana do niej ta ramka, była poruszana tą linką w górę i w dół, a nie opadała grawitacyjnie.