Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FLATRON E2242, Kabel HDMI-VGA, xbox

Margo555 23 Wrz 2013 23:35 2517 6
  • #1 23 Wrz 2013 23:35
    Margo555
    Poziom 1  

Dodaję temat w naprawie monitorów, bo jestem na tym forum zielony. Nie wiem gdzie dodać temat dotyczący mojego problemu więc z góry przepraszam.
    Więc tak, zakupiłem kabel HDMI-VGA aby podłączyć mojego xboxa do monitora. Kabel podpiąłem ale nie umiem się przełączyć na obraz z xboxa. Mój monitor: Flatron E2242. Co mam zrobić, aby uzyskać obraz na monitorze?

0 6
  • #2 24 Wrz 2013 12:49
    Polon_us
    Poziom 40  

Ten kabel nie będzie działał, przykro mi ..

Proszę przeczytać, co na opakowaniu pisze małymi literkami, a co przytaczam poniżej z pierwszej lepszej aukcji takiego kabelka z znanego portalu aukcyjnego.

Należy pamiętać ze HDMI podaje sygnał cyfrowy, a VGA analogowy, dlatego nie we wszystkich urządzeniach podłączenie bezpośrednie będzie możliwe, jeśli kabel przy bezpośrednim podłączeniu nie działa należy zaopatrzyć się w specjalny moduł zmieniający sygnał cyfrowy na analogowy. Nowe urządzenia elektroniczne często posiadają już taki moduł wbudowany w sobie.

Jest to pospolite naciąganie klientów, moim zdaniem ...

0
  • #3 24 Wrz 2013 15:25
    anmedia
    Poziom 39  

Polon_us napisal wszystko, a kabel nalezalo zakupic HDMI - DVI-D. Kabel ktory kupiles zadzialalby gdyby konsola nie wymagala klucza HDCP.

0
  • #5 24 Wrz 2013 21:58
    anmedia
    Poziom 39  

KOCUREK1970 teraz dales plame. Czemu nie zerkniesz na monitor, od razu bys widzial ze ma dwa wejscia. VGA i DVI-D. Ten drugi jest gniazdem cyfrowym i w zupelnosci wystarczy do polaczenia konsola - monitor. Tak ze propozycja "kupna" to chyba nie najlepsze rozwiazanie.

Niestety na stronie LG (zreszta nie ma sie co dziwic) brak jakiej kolwiek informacji o monitorze, zarowno na polskiej jak i zagranicznych, a wiec nie dowiesz sie czy posiada DHCP i to jest glowny problem. Monitor jest fullHD ale to nie oznacza ze bedzie dzialac. Bez szczegolowych danych, to mozemy sobie pisac, a zainteresowany sie nie odzywa!

Dodano po 6 [minuty]:

PS.
    Mysle ze temat mozna zamknac bo zainteresowany publikuje swoje pytanie na wielu forach, jedno jakie znalazlem tutaj, gdzie rowniez otrzymal odpowiedzi i nie pofatygowal sie nawet podziekowac. Pomijajac juz, tylko jedna odpowiedz jest konkretna, reszta to bzdety zwlaszcza z przykladem wideo i zupelnie innym monitorem.

0
  • #6 24 Wrz 2013 22:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

anmedia napisał:
    Czemu nie zerkniesz na monitor, od razu bys widzial ze ma dwa wejscia. VGA i DVI-D.
    anmedia napisał:
    Niestety na stronie LG (zreszta nie ma sie co dziwic) brak jakiej kolwiek informacji o monitorze, zarowno na polskiej jak i zagranicznych, a wiec nie dowiesz sie czy posiada DHCP i to jest glowny problem. Monitor jest fullHD ale to nie oznacza ze bedzie dzialac

Dlatego mój pomysł tym bardziej zadziała na 100%.

0
  • #7 24 Wrz 2013 22:30
    anmedia
    Poziom 39  

No tak, a zwrociles uwage na maksymalna rozdzielczosc tego urzadzenia? 1600x1200 i 1080p jednak w tym ostatnim przypadku trudno sie okreslic w jaki sposob go otrzymasz, skoro jak pisze w dokumentacji dedykowany do starszych monitorow. A osobiscie nie widzialem monitora z wejsciem analogowym w "dobrej cenie", ktory by przekraczal te wartosc.

Dodano po 3 [minuty]:

KOCUREK1970 napisał:
    Dlatego mój pomysł tym bardziej zadziała na 100%.

Zadziala z ograniczeniem, DHCP dziala w rozdzielczosciach FullHD, istnieje mozliwosc jego obejscia ale maksymalna rozdzielczosc nie przekroczy 1280x ...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo