Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu

mariusz22441 23 Wrz 2013 23:53 7542 46
  • #1 23 Wrz 2013 23:53
    mariusz22441
    Poziom 10  

Witam, ostatnio zabrałem się za czysczenie komputera gdyż spowolniła się jego praca, Używam m.in programu ccleaner i tu właśnie proszę o radę które programy uruchamiające się przy starcie systemu można bezpiecznie wyłączyć lub usunąć?
    Z góry dziękuję za pomoc
    Dodaję screeny

windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu

0 29
  • #3 24 Wrz 2013 11:08
    mariusz22441
    Poziom 10  

Adwcleanerem już przeskanowałem i wyczyściło troszkę. Teraz skanuję tym OLT jak, skończy to wrzucę logi. Mam jednak tez pytanie, mianowicie znika mi samoczynnie miejsce na dysku C i nie wiem od czego to może być. Dopiero co przeczyszczę go i wszystkie dane rejestru usunę a po niedługim czasie znowu miejsca ubywa. Wspomniałeś też że widzisz że mam szkodliwe programy, możesz powiedzieć, które masz na myśli i jak się ich pozbyć?

0
  • #4 24 Wrz 2013 13:06
    Kolobos
    Spec od komputerów

Uzyj i sprawdz co dokladnie zajmuje miejsce:
    http://windirstat.info/
    lub:
    http://www.uderzo.it/main_products/space_sniffer/

Odinstaluj:
    Spybot - Search & Destroy
    Yahoo! Toolbar

AdwCleaner juz usunal co trzeba.

W Chrome usun Claro Search i ustaw wyszukiwarke na google.

Wykonaj skrypt w OTL:

:OTL
    O2 - BHO: (no name) - AutorunsDisabled - No CLSID value found.
    O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - 10 - No CLSID value found.
    O3 - HKU\S-1-5-21-1993962763-329068152-725345543-1004\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {C55BBCD6-41AD-48AD-9953-3609C48EACC7} - No CLSID value found.
    O4 - HKU\.DEFAULT..\RunOnce: [adaware] reg.exe delete "HKCU\Software\AppDataLow\Software\adaware" /f File not found
    O4 - HKU\.DEFAULT..\RunOnce: [adaware_XP] reg.exe delete "HKCU\Software\adaware" /f File not found
    O4 - HKU\S-1-5-18..\RunOnce: [adaware] reg.exe delete "HKCU\Software\AppDataLow\Software\adaware" /f File not found
    O4 - HKU\S-1-5-18..\RunOnce: [adaware_XP] reg.exe delete "HKCU\Software\adaware" /f File not found
    O4 - Startup: C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Autostart\AutorunsDisabled [2012-07-30 19:11:51 | 000,000,000 | -H-D | M]
    O4 - Startup: C:\Documents and Settings\Mariusz\Menu Start\Programy\Autostart\AutorunsDisabled [2012-07-30 19:11:53 | 000,000,000 | -H-D | M]
    [2013-09-24 10:09:23 | 000,000,486 | ---- | M] () -- C:\WINDOWS\tasks\Ad-Aware Update (Weekly).job

0
  • #5 24 Wrz 2013 13:18
    Radio control
    Poziom 18  

Miejsce na dysku ubywa Ci z powodu obecności wirusa.Przeskanuj system programem MBAM pobierz go stąd www.malwarebytes.org/

0
  • #6 24 Wrz 2013 13:23
    Kolobos
    Spec od komputerów

:arrow: Radio control
    Skad Ci przyszlo cos takiego do glowy? Zajmujesz sie wrozeniem? Mozesz podac o jakiegos wirusa chodzi?

0
  • #7 24 Wrz 2013 13:33
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

mariusz22441 napisał:
    Mam jednak tez pytanie, mianowicie znika mi samoczynnie miejsce na dysku C i nie wiem od czego to może być. Dopiero co przeczyszczę go i wszystkie dane rejestru usunę a po niedługim czasie znowu miejsca ubywa.

Jak odinstalowujesz programy to i tak system może zapisać te pliki w punkcie przywracania systemu. Przywracanie systemu może zużywać do 12% miejsca na każdym dysku w przypadku systemu Windows XP. Poza tym po wyczyszczeniu powstają nowe pliki tymczasowe, niekoniecznie musi być to objaw infekcji.

0
  • #8 24 Wrz 2013 13:57
    mariusz22441
    Poziom 10  

Słyszałem że dobrym programem do czyszczenia zbędnych plików i śmieci jest Odkurzacz, wykonałem wszystkie operacje z powodzeniem i zaosczędziłem ponad 2 GB miejsca na dysku. Jednak teraz gdy otwarłem dysk zobaczyłem jakieś pliki i niektóre blado żółte foldery
    Co mam z nimi zrobić, można je usunąć?

0
  • #9 24 Wrz 2013 14:11
    mati211p

Nie można usunąć, chyba że chcesz uszkodzić system. Jak nie chcesz ich widzieć wejdź do panelu sterowania, opcje folderów i zaznacz nie pokazuj ukrytych plików i folderów a także zaznacz ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(zalecane).

0
  • #11 24 Wrz 2013 14:42
    mariusz22441
    Poziom 10  

Dzięki za radę mati211p i Kolobos
    Czytałem że takie sprzątanie w OTL spowodowało u kogoś zniszczenie całego systemu i komp się już nie uruchamiał, jest to na pewno bezpieczne?
    Teraz po tym całym czyszczeniu plików komputer otwiera się nadal dość wolno, w sensie że zanim się pokażą ikony na pulpicie to trochę trwa chociaż jak wejdę w menadzera zadań to proces bezczynności jest na maksa więc nie wiem czemu to tak długo ładuje ale za to internet/ przeglądarka otwiera mi się dużo szybciej i w procesach firefox nie zajmuje już tak wiele pamięci, gdzieś do 300 000 a jeszcze wczoraj był ponad 500 000
    Jeszcze takie pytanko na marginesie, jak klikam na pulpicie prawym klawiszem myszki to tam mam takie pole sedona i jak to klikam to się nic nie dzieje, czytałem gdzieś że trzeba niby odinstalować i znowu zainstalować sterownik karty graficznej, co wy na to? spotkaliście się z czymś takim?

0
  • #12 24 Wrz 2013 14:58
    mati211p

mariusz22441 napisał:
    Teraz po tym całym czyszczeniu plików komputer otwiera się nadal dość wolno, w sensie że zanim się pokażą ikony na pulpicie to trochę trwa chociaż jak wejdę w menadzera zadań to proces bezczynności jest na maksa więc nie wiem czemu to tak długo ładuje

Wchodzisz w menadżera zadań jak ikony się już pojawią? Powinieneś jak już sprawdzić w momencie jak jeszcze się nie pojawiły co obciąża komputer i jaki jest wskaźnik użycia procesora. Można zastosować jeszcze defragmentację dysku jeśli nie była wykonywana już długi okres czasu. Poza tym istnieją jeszcze programy do optymalizacji działania systemu, ale polecam tylko osobom dobrze wiedzącym co robią, bo nieumiejętne działanie może spowodować niekiedy uszkodzenie systemu.

0
  • #13 24 Wrz 2013 15:05
    safbot1st
    Poziom 43  

Wklej screena z procesami z manag. zadań i screena z CrystalDiskInfo.

0
  • #14 24 Wrz 2013 15:20
    mariusz22441
    Poziom 10  

mati211p napisał:
    Wchodzisz w menadżera zadań jak ikony się już pojawią? Powinieneś jak już sprawdzić w momencie jak jeszcze się nie pojawiły co obciąża komputer i jaki jest wskaźnik użycia procesora. Można zastosować jeszcze defragmentację dysku jeśli nie była wykonywana już długi okres czasu. Poza tym istnieją jeszcze programy do optymalizacji działania systemu, ale polecam tylko osobom dobrze wiedzącym co robią, bo nieumiejętne działanie może spowodować niekiedy uszkodzenie systemu.

W menadżera zadań wchodzę kiedy się jeszcze ikony nie pojawiają a pulpit jest pusty i obciążenie procesora wynosi może ok 4-5 procent a po chwili dopiero po kolei zaczynają się pojawiać ikony, nie wiem czemu to tak długo trwa. Jesli chodzi o defragmentację to robię to raczej systematycznie, raz na tydzień/ 2 tygodnie
    Co do screena w OTL to nie można go było wykonać, wyskoczył jakiś błąd, ale na razie chyba już nie będę zbyt wiele czyścił. a co do tego sprzątania w OTL to jest to bezpieczne?

0
  • #15 24 Wrz 2013 15:27
    mati211p

safbot1st napisał:
    Wklej screena z CrystalDiskInfo.

To jeszcze tak chyba po to by wykluczyć jakikolwiek problem hardware`owy.
    Co do OTL to nie wykonuje się w nim screena tylko skrypt, jeżeli o to Ci chodziło. Niby ktoś kiedyś pisał o uszkodzeniu PC po wybraniu tej opcji, ale czy to było faktycznie tym spowodowane tego nie wiem niestety.

0
  • #16 24 Wrz 2013 16:54
    safbot1st
    Poziom 43  

mati211p napisał:
    To jeszcze tak chyba po to by wykluczyć jakikolwiek problem hardware`owy.
    Dokładnie.
    mati211p napisał:
    safbot1st napisał:
    Wklej screena z CrystalDiskInfo.
    mariusz22441 napisał:
    zabrałem się za czysczenie komputera gdyż spowolniła się jego praca

Wykres z HDtune też wskazany. Czasem dyski przełączają się na PIO i inne cuda - warto sprawdzić. ;)

0
  • #17 24 Wrz 2013 16:59
    Kolobos
    Spec od komputerów

Na stronie z opisem OTL do ktorej link podalem masz podane, ktore wersje mogly uszkodzic system (3.2.70.1 oraz 3.2.70.2). Jak sam widzisz uzywasz wersji 3.2.69.

0
  • #18 24 Wrz 2013 18:38
    mariusz22441
    Poziom 10  

windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu

Wstawiam jeszcze screeny z wykresem z hdtune i procesami w menadżerze zadań

0
  • #19 24 Wrz 2013 18:49
    safbot1st
    Poziom 43  

I proszę - hardware`owo też nie jest wesoło C5 i C6 - sektor niestabilny.
    Zasilacz masz markowy?

Dodano po 5 [minuty]:

Masz modem DSL Sagem? Jeśli nie: nie potrzebujesz dslmon.
    mdm - niepotrzebny lub wirus.
    MsMpEng - niepotrzebny, spowalniający lub wirus.

0
  • #20 24 Wrz 2013 20:00
    mati211p

Zaraz przejdzie temat do hardware`u bo jak widać jest problem z dyskiem i może wpłynąć ten sektor niestabilny na pracę całego systemu. MsMpEng.exe powinien być to Windows Defender.

0
  • #21 24 Wrz 2013 20:16
    safbot1st
    Poziom 43  

mariusz22441 napisał:
    Witam, ostatnio zabrałem się za czysczenie komputera gdyż spowolniła się jego praca

mati211p napisał:
    MsMpEng.exe powinien być to Windows Defender.

Jeśli to nie jakiś wirus,
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1650812.html
    to z kolei jak najbardziej w temacie:
    mariusz22441 napisał:
    ostatnio zabrałem się za czysczenie komputera gdyż spowolniła się jego praca

Win Defender - może to cała przyczyna "spowalniania systemu". Ja bym się pozbył tego ##### jak najszybciej.
    Nienawidzę, jak w systemie coś się skanuje bez mojej wiedzy i pozwoleństwa. ;)

0
  • #22 24 Wrz 2013 20:42
    Radio control
    Poziom 18  

Kolobos napisał:
    Skad Ci przyszlo cos takiego do glowy? Zajmujesz sie wrozeniem? Mozesz podac o jakiegos wirusa chodzi?
    miałem tak kolego i była to przyczyna wirusa.Bodajże nazywał się Ramnit

Dodano po 1 [minuty]:

mariusz22441 napisał:
    Mam jednak tez pytanie, mianowicie znika mi samoczynnie miejsce na dysku C i nie wiem od czego to może być
    oczywiście myślę że to może być odpowiedź na to pytanie

0
  • #23 24 Wrz 2013 20:51
    Kolobos
    Spec od komputerów

Autor nie ma infekcji, na przyszlosc nie zgaduj. Przyczyn zapelniania dysku moze byc wiele, a nie tylko jedna!

0
  • #24 24 Wrz 2013 23:22
    mariusz22441
    Poziom 10  

safbot1st napisał:
    Masz modem DSL Sagem? Jeśli nie: nie potrzebujesz dslmon.

Tak mam modem Sagem DSL

safbot1st napisał:
    mdm - niepotrzebny lub wirus.

Tego nie wiem

safbot1st napisał:
    MsMpEng - niepotrzebny, spowalniający lub wirus.

Tzn mam Antywirusa microsoft security essentials i podobno ten windows defender się jakoś z nim łączy i mam taką aplikację o tej nazwie w folderze tego antywirusa więc może to nie jest wirus, a jeżeli to jak wywalić to z procesów i w ogóle jest to bardzo potrzebny dodatek, w sensie czy jego ewentualne wyłączenie jest niebezpieczne dla komputera?

Dodano po 4 [minuty]:

Kolobos napisał:
    Przyczyn zapelniania dysku moze byc wiele, a nie tylko jedna!

Jeśli chodzi o zapełnianie dysku to po dzisiejszych operacjach Adwcleanerem, OTL-em Odkurzaczem i Hdtun-em utrzymuje się cały czas na normalnym poziomie, teraz mi chodzi tylko o powolne uruchamianie się systemu i czy nie ma jakiś niepotrzebnych procesów lub antywirusa

0
  • #25 24 Wrz 2013 23:31
    safbot1st
    Poziom 43  

mariusz22441 napisał:
    czy nie ma jakiś niepotrzebnych procesów lub antywirusa

W kontekście Win Defender - jest to program który może w dowolnym momencie włączyć sobie np. skanowanie dysku przed zagrożeniami (tak czytałem). Nie wiem jak Ty ale ja bym się takiego czegoś pozbył zwłaszcza jeśli masz problemy z wydajnością.
    Co do powolniego startu sam się z tym borykam ale nie chce mi się instalować windowsa od zera.
    Jest programik bootvis - który rejestruje start systemu i pokazuje wykresik ile sekund na co.
    Co z tego skoro mi pokazał 49 sekund Logon+serv - ładowanie usług i logowanie - w dalszym ciągu nie wiem na co mu schodzi 49 sekund.
    Za dużo różnego oprogramowania którego potrzebujesz masz zainstalowane, aby się przez to "przebić" za jednym posiedzeniem.
    Przy reinstalu przynajmniej można stwierdzić po zainstalowaniu czego start systemu zwolnił (w teori).

0
  • #26 24 Wrz 2013 23:36
    mati211p

Dodatkowo przecież są programy do optymalizacji uruchamiania PC i rejestru.(Te do defragmentacji rejestru mogą jednak trochę namieszać).

0
  • #27 24 Wrz 2013 23:53
    safbot1st
    Poziom 43  

Oj bałbym się, chociaż rzeczywiście zainstalowałem jakiś Tweak-8 w win8 na lapku i zaczął startować ekspresowo - co z tego skoro w installce znalazłem wirus - program w wersji testowej, poza tym dłużej za to "mielił" na pulpicie dla odmiany. Z mego doświadczenia wynika, że jeśli chcemy mieć funkcjonalny win - trzeba odczekać "swoje".

0
  • #28 25 Wrz 2013 11:35
    mariusz22441
    Poziom 10  

Dodaję screeny z Bootvisa, co o tym sądzicie?
    windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu windows xp home edition - które programy można wyłączyć lub usunąć z autostartu

0
  • #29 25 Wrz 2013 11:46
    safbot1st
    Poziom 43  

Nie są to pełne screeny ale do 60 sekund, jednak to wystarczy, aby zobaczyć, że system stoi (jak u mnie) - nie robiąc absolutnie nic na Logon+serv i u Ciebie dodatkowo na Shell.
    Powinniśmy poczekać na mati211p - wg. kolegę, który jest "specem" od przyspieszania startu. :)

0
  • #30 25 Wrz 2013 13:19
    mariusz22441
    Poziom 10  

Dodaję jeszcze screen z CrystalDiskInfo, powiedzcie mi bo czytam na necie o remapowaniu i zerowaniu dysków, czy to jest konieczne w tym przypadku, czy poprostu obserwować wartości czy nie rosną, wolałbym nie zerować dysku a o co chodzi z tym remapowaniem na ludzki rozum i czy to też powoduje jakąś utratę danych z dysku.

0