Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralko suszarka do domu, jaką wybrac ? AEG L 87695/ Miele 2670 2780 2790

mc5 24 Sep 2013 09:01 5136 8
 • #1
  mc5
  Level 10  
  Witam, od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad zakupem pralko suszarki do domu, w miarę poszukiwań wzrasta jednak mnogość wątpliwości.

  Na początku miałem zamiar kupić Miele 2670, bo na znanym wszystkim portalu było ich dość sporo z tzw "po prezentacji", jednak szybko sprawdziłem że większość tych modeli ma 4 i więcej lat (choć sprzedają je jako nowe).

  Kolejny model to 2780 i 2790 , sprzedawcy zapewniają że nie ma sporych różnic pomiędzy tymi modelami i że to absolutny top w tej kategorii produktu.

  Szukając dalej pojawił mi się na oku AEG L 87695 WD o dość dużej pojemności prania 9kg !
  Sprzedawcy go zachwalają ,a konkurenci z Miele twierdza że przy takich załadunkach lecą łożyska, ale cena nowej jest o połowę niższa niż Miele.

  Czy ktoś może napisać coś na temat tych urządzeń ?
  Czy tak duża różnica w cenie przekłada się na efekty w użytkowaniu ?
  Pytam jako totalny laik w tej dziedzinie i proszę o rzeczowe odpowiedzi.
 • #2
  janekpc
  Level 17  
  Polecam pralki i suszarki miele, na jednym statku miałem takie i bez problemu robiły przez ponad 6 lat po 10 prań dziennie, nawet Filipińczycy wrzucali rzeczy z gwoździami i wszytko bardzo fajnie chodziło, pralki godne polecenia.
 • #3
  Pawel1812
  Level 26  
  Mówią, że to co jest to wszystkiego jest do niczego...
  Jeśli funkcja suszenia ma być używana częściej niż raz na miesiąc to tylko pralka i suszarka jako dwa osobne urządzenia. Było już dziesiątki postów gdzie tłumaczono, dlaczego.
  Efekty suszenia w pralko suszarce są mierne, a zużycie wody bardzo duże, pomijając już fakt, że ciepło z suszenia jest wyrzucane do kanalizacji zamiast ogrzewać pomieszczenia.
 • #4
  mc5
  Level 10  
  Gdybym miał więcej miejsca to bym kupił osobno i ustawił jedno na drugim , ale takiej możliwości nie mam.
  Suszenie przewiduję po każdym praniu w okresie zimowym (wiosną i latem można suszyć na ogródku), koszt energii czy wody nie ma dla mnie znaczenia.

  Pamiętam jak 10 lat temu zakładałem w domu klimatyzację z funkcją ogrzewania i facet który ją montował też mi mówił że co jest do wszystkiego jest do niczego, ;)
  Zgodził bym się gdyby pralka miała funkcję mikrofalówki albo dodatkowo piekła chleb, ale skoro ma wysuszyć co wyprała ....

  Ja jestem na zakup zdecydowany , chce tylko uzyskać jakąś opinie na temat tych konkretnych modeli , najlepiej od osób które je znają , użytkują lub serwisuja , pozostałe marki z naszego rynku mnie raczej nie interesują.
 • #5
  Pawel1812
  Level 26  
  Pralko suszarka zwykle wysuszy i to słabo połowę tego co wyprała, co jest napisane w instrukcji obsługi. Osobno jest podany wsad do prania i osobno do suszenia.
 • #6
  mc5
  Level 10  
  norma , z jednego prania dwa suszenia , szczegóły techniczne z instrukcji są mi znane , proszę tylko o opinie osoby które mają lub miały styczność z tymi modelami
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  mc5
  Level 10  
  temat do zamknięcia, już kupiłem Miele 2790 , jak ktoś będzie chętny opinii to zapraszam na pw za jakiś czas jak urządzenie troszkę pośmiga.

  Ale już po 3 dniach mogę powiedzieć że te podobne produkty od Sams... czy Bos..... nie mogą konkurować z Miele !
 • #9
  User removed account
  Level 1