Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko suszarka do domu, jaką wybrac ? AEG L 87695/ Miele 2670 2780 2790

24 Wrz 2013 09:01 4581 8
  • Poziom 10  
    Witam, od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad zakupem pralko suszarki do domu, w miarę poszukiwań wzrasta jednak mnogość wątpliwości.

Na początku miałem zamiar kupić Miele 2670, bo na znanym wszystkim portalu było ich dość sporo z tzw "po prezentacji", jednak szybko sprawdziłem że większość tych modeli ma 4 i więcej lat (choć sprzedają je jako nowe).

Kolejny model to 2780 i 2790 , sprzedawcy zapewniają że nie ma sporych różnic pomiędzy tymi modelami i że to absolutny top w tej kategorii produktu.

Szukając dalej pojawił mi się na oku AEG L 87695 WD o dość dużej pojemności prania 9kg !
    Sprzedawcy go zachwalają ,a konkurenci z Miele twierdza że przy takich załadunkach lecą łożyska, ale cena nowej jest o połowę niższa niż Miele.

Czy ktoś może napisać coś na temat tych urządzeń ?
    Czy tak duża różnica w cenie przekłada się na efekty w użytkowaniu ?
    Pytam jako totalny laik w tej dziedzinie i proszę o rzeczowe odpowiedzi.
  • Poziom 16  
    Polecam pralki i suszarki miele, na jednym statku miałem takie i bez problemu robiły przez ponad 6 lat po 10 prań dziennie, nawet Filipińczycy wrzucali rzeczy z gwoździami i wszytko bardzo fajnie chodziło, pralki godne polecenia.
  • Poziom 26  
    Mówią, że to co jest to wszystkiego jest do niczego...
    Jeśli funkcja suszenia ma być używana częściej niż raz na miesiąc to tylko pralka i suszarka jako dwa osobne urządzenia. Było już dziesiątki postów gdzie tłumaczono, dlaczego.
    Efekty suszenia w pralko suszarce są mierne, a zużycie wody bardzo duże, pomijając już fakt, że ciepło z suszenia jest wyrzucane do kanalizacji zamiast ogrzewać pomieszczenia.
  • Poziom 10  
    Gdybym miał więcej miejsca to bym kupił osobno i ustawił jedno na drugim , ale takiej możliwości nie mam.
    Suszenie przewiduję po każdym praniu w okresie zimowym (wiosną i latem można suszyć na ogródku), koszt energii czy wody nie ma dla mnie znaczenia.

Pamiętam jak 10 lat temu zakładałem w domu klimatyzację z funkcją ogrzewania i facet który ją montował też mi mówił że co jest do wszystkiego jest do niczego, ;)
    Zgodził bym się gdyby pralka miała funkcję mikrofalówki albo dodatkowo piekła chleb, ale skoro ma wysuszyć co wyprała ....

Ja jestem na zakup zdecydowany , chce tylko uzyskać jakąś opinie na temat tych konkretnych modeli , najlepiej od osób które je znają , użytkują lub serwisuja , pozostałe marki z naszego rynku mnie raczej nie interesują.
  • Poziom 26  
    Pralko suszarka zwykle wysuszy i to słabo połowę tego co wyprała, co jest napisane w instrukcji obsługi. Osobno jest podany wsad do prania i osobno do suszenia.
  • Poziom 10  
    norma , z jednego prania dwa suszenia , szczegóły techniczne z instrukcji są mi znane , proszę tylko o opinie osoby które mają lub miały styczność z tymi modelami
  • Specjalista AGD
    mc5 napisał:
    Na początku miałem zamiar kupić Miele 2670, bo na znanym wszystkim portalu było ich dość sporo z tzw "po prezentacji", jednak szybko sprawdziłem że większość tych modeli ma 4 i więcej lat (choć sprzedają je jako nowe).

Widzisz, bo Miele to nie jest masówka, poczeka ze cztery lata i trafi się klient.
    Zobacz, że większość nowych pralek Miele w sklepach, już zżółkła (dosłownie) ze starości... :(
    Bo ich nikt nie kupuje ze względu na cenę.
    Cena za to rekompensuje wydatek związany z obsługą urządzenia. Inny świat po prostu.
    To tak, jak przejechać się nowym beczkowozem lub traktorem po polskich drogach, a potem wsiąść w limuzynę i jechać po autostradzie (niemieckiej, np.)

A zresztą, co ja będę się produkował.
    Kup sobie to, co Ci się podoba.
    I nie licz na żadne wodotryski, o których zapewnia jakikolwiek "producent"...
    Swój rozum masz.
  • Poziom 10  
    temat do zamknięcia, już kupiłem Miele 2790 , jak ktoś będzie chętny opinii to zapraszam na pw za jakiś czas jak urządzenie troszkę pośmiga.

Ale już po 3 dniach mogę powiedzieć że te podobne produkty od Sams... czy Bos..... nie mogą konkurować z Miele !
  • Specjalista AGD
    mc5 napisał:
    Ale już po 3 dniach mogę powiedzieć że te podobne produkty od Sams... czy Bos..... nie mogą konkurować z Miele !

Sam się przekonałeś :)
    CBDU.
    Temat zamykam.