Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Livebox - Nowe oprogramowanie od Orange

gunnpa 24 Sep 2013 10:33 1458 2
Telkom Telmor
    gunnpa
    Level 10  
    Szanowni Forumowicze - użytkownicy Livebox'a
    Piszę to raczej jako ostrzeżenie - większość użytkowników raczej rzadko korzysta z uprawnień administratora tego modemu jeśli udało się im doprowadzić go do jako tako stabilnej pracy. Kilka dni temu Orange zafundowało mojemu modemowi nowe oprogramowanie wraz z "niespodzianką". Otóż pojawiła się funkcja "hot-spot'u". Przeskanujcie dostępne sieci wi-fi w waszych domach - jeśli pojawiło się SSID Orange_FunSpot to właśnie zostaliście "wybrańcami" Orange do świadczenia takiej usługi :| Oczywiście z poziomu administratora możecie tylko sprawdzić, że jest to włączone - żadnych ustawień, ba - nawet wyłączyć tego się nie da. Można to zrobić tylko składając zlecenie - najlepiej ze swojego konta w portalu. Podobno ma to trwać max. 24h - sprawdzę. Oczywiście nadaje toto na tym samym kanale jak wasza domowa sieć wi-fi. Przy "dobrym układzie" to wasza lokalizacja pojawiła się też na mapie takich punktów powieszonej na portalu Orange. Chociaż udało mi się w miarę opanować to urządzenie to ponieważ nie mam zamiaru tolerować braku możliwości kontrolowania co operator uznał za stosowne umieścić w oprogramowaniu to muszę się rozejrzeć za zestawem modem-router-bramka voip - będę wdzięczny za sugestie sprawdzonej konfiguracji.
    Pozdrawiam, E.
  • Telkom Telmor
    dinos83
    Level 33  
    A mi się taka inicjatywa podoba jak FunSpot czy Fon. Sieć działa na oddzielnym vlanie i na niskim priorytecie, z prędkością do 1Mb/s. Użytkownicy logują się na swoje dane i nie jesteś obarczony odpowiedzialnością co oni "przeglądają".
    Tutaj możesz poczytać m.in. o dezaktywacji.
    gunnpa
    Level 10  
    Moją intencją nie było krytykowanie pomysłu ale przede wszystkim sposób jego wprowadzenia. Mnie nie podoba się to, że przede wszystkim bez poinformowania zmienia się oprogramowanie i nie po to żeby usunąć jakieś niedoskonałości ale wprowadza się funkcjonalność, której nie jesteś w stanie kontrolować bezpośrednio jako administrator urządzenia. Czy trudno Ci wyobrazić sobie jeszcze inne możliwości, które mogą być skutecznie przed Tobą ukryte? Ponieważ mnie taka polityka operatora nie odpowiada doszedłem do wniosku, że rozwiązaniem problemu jest rezygnacja, z kiepskiego nota bene, urządzenia jakim jest Livebox. Jeśli Orange chce być takim "dobrym wujkiem" to niech postawi więcej BTS-ów z szybkim dostępem do sieci i obniży stawki za mobilny dostęp i nie trzeba będzie szukać protezy.
    Pozdrawiam, E.