Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Diora WS 442- jakie żarówki?

schoolboy 24 Sep 2013 13:53 2496 3
    schoolboy
    Level 8  
    Witam ponownie.
    Mam dość banalne (jak dla Was ;) ) pytanie, otóż spaliły mi się żarówki we wzmacniaczu, wyczytałem w innym temacie że mają być 24V/30mA. Kupiłem takowe, owszem świecą, ale słabiej i do tego się grzeją (nie mocno, lecz mocniej niż oryginałki). Oryginalne mają oznaczenie 24 30 30, co chyba znaczy 24-30V/30mA (poprawcie mnie jeśli się mylę). Moje pytanie brzmi: czy żarówka 24V to to samo co 24-30V? Mnie się wydaje że nie, lecz wolę zapytać.
    Napięcie na oprawce wskazywało mi raz 27V, potem 28V, raz nawet 32V.
    kry1972
    Level 18  
    Witaj, posiadałem owy wzmacniacz wraz z resztą zestawu, pamiętam że podczas słuchania muzyki prawie na full oświetlenie panelu zawsze migotało aż do przepalenia. Oryginalne żarówki ( Z TEGO CO PAMIĘTAM ) mają bodajże 12v lub15v i wydzielały taką temperaturę, że potopiły mi wokół nich plastik. Poradziłem sobie zakładając żarówki które Ty posiadasz, mianowicie 24v i od tamtego momentu już ani razu ich nie wymieniłem. Moim zdaniem zostaw te co posiadasz, owszem świecą ciemniej, ale za to diody są bardziej widoczne :wink: Pozdrawiam.
  • Helpful post
    oj
    Level 42  
    Żarówki maja być typu R5 24-30V/30mA.

Dla żarówki 24V/30mA tam jest za wysokie napięcie; można je zmienić zwiększając wartość rezystorów R739/R740
    schoolboy
    Level 8  
    Dokładnie o to mi chodziło - czyli dobrze myślałem :)