Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pcb. Jak otworzyć takie pliki? Nie mogę tego zrobić za pomocą Protela 99se.

maxym 15 Mar 2005 11:54 5315 5
Altium Designer Computer Controls
    maxym
    Level 14  
    Witam

Jak otworzyć pliki pcb np. z elektroniki dla wszystkich ?
    posiadam protela 99se i za chiny nic nie moze otworzyć....wyskakuje jakies okno : sterownik odbc microsoft cos tam i wywala protela.
    Wyskakuje tez okno z pytaniem o plik .ddb skąd wziać taką biblioteke ??
  • Altium Designer Computer Controls
    elektryk
    Level 42  
    Pliki ddb są bazą danych przechowującą cały projekt (płytka, schemat, netlista, podgląd wydruku etc.)
    A co robisz po kolei że wyskakuje bład ODBC? Próbowałeś wybrać typ przechowywania projektu jako "windows file system"?
  • Altium Designer Computer Controls
    maxym
    Level 14  
    Normalnie pracuje na autotraxie, ale mam teraz xp i musze wychodzić do dosa a muli mnie to strasznie......chciałbym pliki z rozszerzeniem .pcb otwierać pod windą.
    Mam dużo programów ale 90% nie pracuje pod xp.....myślałem ze z protelem da sie coś zrobić.
    W windzie wybrałem otwieranie pcb za pomocą protela i gdy się otworzy pluje się o pliki ddb.Po jakiejkolwiek operacji typu: cancel, ok ,wywala odbc i cześć pieśni........skąd mam wziaść te bazy ? Może są jakieś inne programy do edycji lub samego wydruku plików pcb ?

Pozdrawiam
    Krzyh_P
    Level 12  
    Witam
    Do niedawna mialem ten sam problem,ale znalazlem na stronie EdW konwertery formatow tych plikow. Są one dolaczone do programu AutoTrax (wystarczy sciagnac plik AutoTrax z http://www.edw.com.pl/library/pliki/index.htm i rozpakowac chyba na dyskietki?-juz nie pamietam dokladnie. Po rozpakowaniu one juz tam beda). Jeden z nich (ktorego ja uzywam) tj. "PCBTODXF" konwertuje pliki zapisane w Autotraxie do formatu plikow Autocada. A wiec zeby to zrobic trzeba miec jeszcze Autocada. Konwertery te dzialaja pod dosem (zreszta tak jak i ten caly porabany Autotrax) ale pod winda da sie je spokojnie uruchomic. U mnie pod XP dziala na 100%, pod innymi systemami nie wiem.

Dodano po 9 [minuty]:

Witam
    Do niedawna mialem ten sam problem az znalazlem na stronce EdW konwertery tych plikow. Są one dołączone do do pliku AutoTrax na http://www.edw.com.pl/library/pliki/index.htm. Jeden z tych konwerterow (ktorego ja uzywam pod XP i dziala na 100%) to "PCBTODXF" i konwertuje pliki AutoTraxa do formatu plikow Autocada. Dalej juz jakos sobie radze.
    Pozdro.
    jacur
    Level 32  
    jezeli nie protelem to traxmaker tez otwiera pliki autotrax-a [to taki zwindowany autotrax] ;)
    maxym
    Level 14  
    Witam!

Dziękuje wszystkim za oferowaną pomoc........zostałem przy dosie i autotraxie jednocześnie zamykam temat i jeszcze raz dziękuje.

Pozdrowienia..........