Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 i9505 - ładowarka samochodowa nie ładuje

jdziurman 24 Wrz 2013 15:58 21387 15
  • #1 24 Wrz 2013 15:58
    jdziurman
    Poziom 2  

Witam serdecznie,

Zwracam się do Was koledzy z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Kupiłem SGS 4 którego bardzo często wykorzystuję jako nawigację GPS w samochodzie.

Kłopot w tym, że żadna z ładowarek nie ładuje, ani nawet nie podtrzymuje stanu baterii.

Próbowalem z 3 ładowarkami i efekt jest ten sam. Po podłączeniu każdej z nich telefon rozładowuje się w sytuacji kiedy jest uruchomiony GPS (standardowy googlowy). Bateria nie przegrzewa się, ma około 25 stopni. Nawet jak wyświetlacz jest na minimum to procenty baterii spadają.

Korzystałem z ładowarek:
    1) SAMSUNG ECA-U21CBE S4 S3 (Prąd wyjściowy 2 A)
    2) CAD300UBEC/STD (700mA )
    3) M-LIFE dual USB 3,1A M-LIFE (3,1A)

Sprawdzałem w dwóch różnych autach i jest to samo.

Proszę o pomoc w diagnozie i rozwiazaniu problemu.
    Dzięki za każdy pomocny wpis.

Jaro

0 15
  • #2 24 Wrz 2013 16:05
    staś pytalski
    Poziom 30  

Czy telefon wykrywa/pika, że ładowarka została podpięta?
    A czy inne telefony się ładują, na w/w ładowarkach? Może gniazdo zapalniczki jest uszkodzone. U mnie ładowarka działa w momencie włączonego zapłonu.

0
  • #3 24 Wrz 2013 17:22
    jdziurman
    Poziom 2  

staś pytalski napisał:
    Czy telefon wykrywa/pika, że ładowarka została podpięta

Tak, jest symbol ładowania i miga dioda ładowania.

staś pytalski napisał:
    A czy inne telefony się ładują, na w/w ładowarkach?

Ten sam problem jest przy SGS III mini, ale SGS I ładuje się bez problemu.

staś pytalski napisał:
    Może gniazdo zapalniczki jest uszkodzone.
    Sprawdzałem w kilkugodzinnych podróżach w dwóch autach i jest to samo.

staś pytalski napisał:
    U mnie ładowarka działa w momencie włączonego zapłonu

Również sprawdzałem podczas jazdy

0
  • #4 25 Wrz 2013 14:34
    TomekxD
    Poziom 29  

A jak wylaczysz nawigacje to bedzie ladowac bez problemu? Chodzi mi o to zebys powylaczal wszystko co zbedne i sprawdzil czy normalnie laduje. Jesli ladowarki maja odlaczany kabel USB podstaw inny.

0
  • #5 26 Wrz 2013 08:24
    jdziurman
    Poziom 2  

Zmieniałem kabelki usb. Tak, ładuje kiedy jest wyłączony wyświetlacz (mimo ze navi chodzi w tle bo słychać lektora). To wyświetlacz pożera więcej prądu niż daje ładowarka. Nawet na najniższej jasności.

Dodano po 24 [sekundy]:

Zmieniałem kabelki usb. Tak, ładuje kiedy jest wyłączony wyświetlacz (mimo ze navi chodzi w tle bo słychać lektora). To wyświetlacz pożera więcej prądu niż daje ładowarka. Nawet na najniższej jasności.

1
  • #6 30 Wrz 2013 11:37
    jdziurman
    Poziom 2  

Użytkownicy S4, czy u Was nie ma takiego problemu? GPS działa i telefon ładuje się w aucie? Jeżeli tak, to jakie macie ładowarki samochodowe?

Dzięki za odpowiedzi.

1
  • #7 30 Wrz 2013 12:21
    gracjan55
    Poziom 36  

Normalnie laduje przy automapie. Ladowarka sony 1.5A z przewodem sony.

1
  • #8 01 Paź 2013 22:06
    iwan-zx
    Poziom 2  

Witam,
    miałem dokładnie ten sam problem z kupioną na Allegro ładowarką SAMSUNG ECA-U21CBE kiedy ładowarka połączona była z telefonem oryginalnym (dostarczonym z ładowarką) kablem.
    Ładowarka nie doładowywała wówczas telefonu wystarczająco mocno (identycznie jak u Ciebie, przy włączonym wyświetlaczu, poziom naładowania spadał zamiast rosnąć). Na innym, wymienionym po reklamacji kabelku, ładowarka nie ładowała telefonu wcale.

Problem ustępował po podłączeniu białego kabla USB Samsung ECB-DU4EWE (od ładowarki sieciowej).

Dziś, po kolejnej reklamacji (jako, że biały kabel był mi potrzebny w domu, a nie w samochodzie), otrzymałem nowy zestaw ładowarka+kabel, niestety nadal występuje ten sam problem z niedoładowywaniem telefonu na oryginalnym kablu. Dodatkowo, wydaje mi się, że ta ładowarka nawet z białym kabelkiem nie ładuje tak szybko, jak ta poprzednia, reklamowana.

Dodatkowo sprzedawca twierdzi, że przetestował, iż ładowarki ładują poprawnie posiadany przezeń telefon Galaxy S3.

Ładowarka, wg sprzedawcy, jest oryginalna.

Problem zaczyna mnie już nieco irytować, jutro dzwonię do serwisu Samsunga, może mieli podobne przypadki. Napiszę, jak czegoś się dowiem.

Pozdrawiam

Edit: Niestety infolinia Samsunga specjalnie nie pomogła, zalecili przywrócić ustawienia fabryczne telefonu (!). Zwróciłem ładowarkę wraz z niesprawnym kabelkiem, kupiłem dwuportową ładowarkę 2.1A Philipsa, do niej kabel USB ECB-DU4EWE i po problemie :-)

0
  • #9 30 Gru 2014 10:20
    Jarek2140
    Poziom 24  

Też mam ten problem i nie tylko z telefonem marki samsung. Ładowarki samochodowe to totalna lipa, miałem Galaxy s4, galaxy s5, galaxy s3 i ŻADNA nawet oryginalna DEDYKOWANA ładowarka samochodowa nie ładowała telefonów! Gdy GPS jest włączony... totalna żenada. Mam teraz LG G2 D802 i sytuacja jest identyczna. Nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje, jestem elektronikiem i cały czas ubolewam nad tym problemem. Jest tylko jedna opcja. Kupić przetwornicę samochodową (min 50W) i podłączyć ją w samochodzie, a do tej przetwornicy oryginalną ładowarkę sieciową, problem znikł, telefon może mieć nawigację, wifi, udostępnianie wifi, oglądanie filmów na tel i co tylko się da i ładie ładuje. Nie ma ładowarki samochodowej, z którą telefon może normalnie działać (GPS i coś jeszcze). Gdy telefon jest na czuwaniu, owszem ładuje, ale to 100lat później. Tyle ode mnie :)

0
  • #10 30 Gru 2014 21:07
    iwan-zx
    Poziom 2  

Skoro wątek nie umarł, to i ja podzielę się swoimi doświadczeniami po ponad roku od opisanych wcześniej perypetii z ładowaniem mojego Galaxy S4 w samochodzie.
    Niestety okazało się, iż dwuportowa ładowarka Philipsa 2.1A co prawda ładuje telefon, ale zdecydowanie wolniej niż można by tego oczekiwać.
    Na zagranicznych forach znalazłem informacje, że ładowarka, aby poprawnie współpracować z S4, powinna posiadać na wyjściu dzielnik napięcia z rezystorów bodajże 82kΩ pomiędzy +, - i pinami "data". Próbowałem zaimplementować to rozwiązanie demolując przy tym ładowarkę Philipsa. Niestety nie pomogło :-(

Finał historii jest taki, że za grubo ponad 100zł, czyli równowartość prawie dwóch, ponoć oryginalnych ładowarek "SAMSUNG ECA-U21CBE" z Allegro (takiej używałem bez powodzenia wcześniej), nabyłem taką samą ładowarkę. Tym razem jednak w autoryzowanym Samsung Brand Store. I to był strzał w 10 - prąd ładowania to stabilne 1200mA (ponoć samochodowa tyle właśnie ma dawać), ładuje szybko, czyli wreszcie tak, jak powinna.

Jaki z tego wniosek? Są widocznie ładowarki oryginalne i oryginalniejsze.

Nie zmienia to faktu, że w 100% zgadzam się z moim Przedmówcą - "ładowarki samochodowe to totalna lipa". Gdy Komisja Europejska wprowadziła nakaz unifikacji ładowarek wydawało się, że wygrał wreszcie zdrowy rozsądek - wszak microUSB to microUSB a 2A to 2A. Producenci jednak najwidoczniej znaleźli jakiś sposób aby dalej doić nas jak za zboże zmuszając do zakupu najoryginalniejszej z oryginalnych ładowarki za niebotyczne pieniądze.

3
  • #11 26 Sty 2015 22:52
    drslawek1
    Poziom 10  

mam podobny problem z ładowaniem galaxy s4 i dzis dokładnie to sprawdziłem
    podpięcie telefonu pod zasilacz stabilizowany ustawiony nawet na prąd do 5 amper
    nic nie pomaga prąd ładowania na poziomie 460 ma (rms) . okazało sie po podpięciu oscyloskopu pod kabelki danych w kablu usb ze telefon komunikuje sie z ładowarką.
    sprawdzone na ładowarkach sieciowych.
    oryginalna od galaxy s4 2A prąd ładowania max 1,9A
    oryginalna od galaxy s4 mini 1A prąd ładowania 0,9A

ładowarka samochodowa ACER 2A prąd ładowania ok 460ma
    ładowarka z allegro 3,1A prąd łdowania ok 460ma (a stary palmtop ładuje się prądem ok1,6A)

Niestety ale firma samsung zmusza nas do oryginałów.

2
  • #12 27 Sty 2015 14:50
    drslawek1
    Poziom 10  

wracając do tematu ładowania .
    chciałbym sprostować co do komunikacji pomiędzy telefonem a ładowarką gdyż po dzisiejszych testach nie mam już pewności ze tak faktycznie jest.
    natomiast żeby było prawidłowe ładowanie należy zrobić zworę na przewodach
    D+ , D- kabelka usb zrobić dzielnik napięcia na rezystorach tak aby otrzymać 1,2V
    i to napięcie podłączyć do zwartych D+D- . i gotowe telefon ładuje się prądem 1,2A przy włączonym ekranie i 1,9A przy wyłączonym ekranie. (dlaczego tak? to już dla mnie zagadka ale tak też jest na oryginalnej ładowarce.)
    jeszcze jedno takie wartości uzyskałem tylko na oryginalnym przewodzie usb od samsunga białym i starszym czarnym. na każdym innym jaki posiadam już tak pięknie nie było a rozbieżności były dość spore.
    Troszkę się rozpisałem ale może komuś się przyda. Samsung Galaxy S4 i9505 - ładowarka samochodowa nie ładuje

rezystory powinny być R1=330k R2=110k 1%

4
  • #13 05 Cze 2015 01:29
    wacmean
    Poziom 9  

to ja wam powiem coś nowego: Panowie i Panie: do S4 Galaxy I9505 ładowarka sieciowa oryginalna 5V 2A. Samochodowa oryginalna Samsung 5V 1A fakt przy włączonej Automapie Transmisji danych Lokalizacji i Bluetooth wolno ładuje ale dale radę, bateria się doładowywuje

Dodano po 2 [minuty]:

sorki ta 2 to samochodowa

-1
  • #14 28 Lip 2015 06:57
    JAZ999
    Poziom 5  

Z NOTE3 miałem tak, że ładował z dowolnej samochodowej.
    Po zmianie softu Androida na Lolipop Samsunga przestał ładować z samochodowej.
    Mam rozbrojony przedłużacz USB, to sprawdzę ten dzielnik napięcia na stykach D+,-. Wraca chamstwo producentów. :(

W Nokii rozwiązaniem była przejściówka z USB na wtyk okrągły 1.2mm zasilający. :)

0
  • #15 24 Sie 2015 18:13
    djivo
    Poziom 23  

Ja mam pytanie J2 to wtyk do telefonu czy wtyk do ładowarki.
    Czemu pytam otóż zbudowałem własną ładowarkę przylutowałem kable do micro USB i prąd ładowania który mam przy podłączeniu do S4 to maksimum 0,41A.
    Stąd moje pytanie w mojej ładowarce mam tylko plus i minus - Więc jak dalej zrobić ten dzielnik do wtyku telefonu ?

0
  • #16 12 Lut 2017 13:45
    south_one
    Poziom 2  

Witam. Może już trochę późno, alem może jeszcze się komuś przyda. Przewód nie musi być oryginalny Samsunga, ale za to musi być ona dobrej jakość czyli grube żyły. Można zasugerować się jego całkowitą grubością i mieć nadzieję, że to nie sama izolacja. Inaczej przy zbyt dużym prądzie kabel będzie się nagrzewał i "odparowywał" jeszcze bardziej zwiększając problem. Jeżeli prąd ładowania nadal jest zbyt mały - proponuję zainstalować jakoś aplikację do pomiaru na Ampere daje rezultaty mniej więcej dobre tak +-10%, proponuję wymianę płytki USB, dość prosta operacja. Oryginalna będzie działać na pewno może w autoryzowany serwisie da się kupić, pewnie będzie drogo. Ale nie wiadomo ile i czy chińszczyzna będzie działać prawidłowo. Mogą się zdarzyć dobre podróbki, a taka płytka może działać lub nie, ryzyko nie jest zbyt wielkie bo nie są drogie. Przy wymianie tasiemki (płytki) warto przeczyścić i nawet przelutować złącze na płycie. Jeżeli żadna z tych czynność to raczej będzie to układ zasilający więc cała płyta główna, no chyba że ktoś takie cudo zdobędzie i będzie potrafił wymienić.
    Pozdrawiam

1