Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Altus 110, okablowanie

Ostry92 24 Wrz 2013 18:31 1146 2
  • #1 24 Wrz 2013 18:31
    Ostry92
    Poziom 6  

Witam, poprzedni temat bardzo mi pomógł w wyborze zestawu stereo (Pylon Pearl + Denon PMA-920). Dzisiaj mam inny dylemat, posiadam stare Altusy 110 (leżą na strychu z 10 lat). Obudowy w stanie idealnym, głośniki w opłakanym stanie.
    Mam pytania.
    1. Regenerować głośniki w Altusach? (wszystkie oryginalne), podkreślam że nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, czy kupić zestaw serwisowy ze strony tonsila Wysokotonowy+Srednio+Nisko, mam okazje dostać za połowę ceny.
    2. Posiadam Altusy 110, Amplituner stereo Radmor 5412 i korektor Radmor 5471 bez kompletnie żadnego okabowania, żadnego. Pytanie, jakie będą potrzebne kable do podłączenia wszystkiego tak żeby chodziło.
    3. Czym podpiąć Amplituner do Sony KDL-42W655A i pod jakie wejście.

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Wrz 2013 22:46
    cj90
    Poziom 10  

Witam, kolumny podłączysz zwykłym kablem miedzianym, najlepiej OFC o przekroju od 2,0 mm² do 2,5 mm² pod wyjścia głośnikowe amplitunera.
    Korektor najwygodniej jest podłączyć kablem DIN - DIN (pięcio pinowym) lub kablem 4 x RCA - 4 x RCA (cinch), według uznania.
    Telewizor możesz podłączyć za pomocą kabla 2 x RCA - 2 x RCA podłączając kabel pod analogowe wyjścia (audio out) w telewizorze i jedno z wejść magnetofonowych amplitunera.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Wrz 2013 21:59
    Ostry92
    Poziom 6  

O to mi chodzilo, dzieki bardzo. Do zamkniecia.

0