Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo a1000 - Nie włącza się , instalacjia nowego oprogramowania

elektron114 24 Wrz 2013 18:37 15519 8
  • #1 24 Wrz 2013 18:37
    elektron114
    Poziom 12  

Witam. Posiadam tablet lenovo a1000f . Próbowałem go zrotować ale nie zdązyłem do tego dojść bo po wciśnieciu guzika power i plus głośności wyskoczył android z otwartym brzuchem a na nim żółty trójkąt bądź czerwony ( nie pamiętam ;D) . Podczas włączania reaguje tylko wibracjia przez 1 sekundę ale to tylko gdy jest podłaczony pod ładowarkę i nic więcej , czarny ekran . Komputer go widzi jako mt65xx preloader gdzie wcześniej widział go bez problemu wiec sterowniki mam .
    Teraz pytanie jak wgrać nowego androida przez kabel USB bo inaczej się nie da . Szukałem już wszędzie ale nikt tego nie roziwązał .

4 8
  • #2 25 Wrz 2013 19:29
    elektron114
    Poziom 12  

Problem rozwiązany:D Wystarczy wyciągną baterie z tabletu i naładowac ja NA BOKU przez 15 minut . Wlozyc do tabletu i uruchomic ;D Od razu po włączeniu podłączyć ładowarkę . Może byc tak że wyswietli się napis i sie zawiesi to zresetować go za pomoca igły i pozostawic pod ladowarką ;D Cały trzy dni w plecy ale warto bylo ;D

0
  • #3 28 Wrz 2013 08:53
    Pontikos
    Poziom 38  

Gratulacje i dziekujemy za ciekawy wpis, ale mam watpliwosci..
    Naladowac baterie "Na boku" - czyli polozyc na krawedzi, tej waskiej? Lewej czy prawej?
    Czy raczej masz na mysli zewnetrzna ladowarke? O jakich parametrach pradowych? Uzyc tej oryginalnej (na niej sa dwa kable, a na baterii trzy - co z kontrola ladowania - olac/zewrzec do masy?..) , czy ladowarki do paluszkow? ;)

-1
  • #4 29 Wrz 2013 18:54
    elektron114
    Poziom 12  

Wyciagnac baterie i naladowac ja inna ladowarka o tych samych parametrach . W baterii jest dwa plusy (biale kable) dwa minusy(czarne kable) i dwa kable ktore rozlaczaja ladowanie gdy baterie sa juz naladowane . Wtyczke baterii nalezy odlaczyc od plytki . Ja z kazdego kabla posciagalem izolacje by bylo dobrze sie w nia wpiac. Zadna kontrola ladowania jest nie potrzebna bo baterie tylko sie podladowywuje . 15 minut wystarczy wiec nic sie nie moze stac:)

2
  • #5 12 Sty 2014 14:41
    Jancior3
    Poziom 2  

Najlepiej pobrać ze strony producenta poprawkę -1000fixtool_v1.0_auto - podłączyć tablet pod pc i wgrać.

-1
  • #6 22 Sty 2014 15:46
    dawid45231
    Poziom 1  

Mam ten sam problem i nie mogę na stronie producenta znaleźć tego fix`a, czy mógłbyś mi dać link do tego?

0
  • #8 03 Lut 2015 05:52
    whissell
    Poziom 2  

elektron114 napisał:
    Wyciagnac baterie i naladowac ja inna ladowarka o tych samych parametrach . W baterii jest dwa plusy (biale kable) dwa minusy(czarne kable) i dwa kable ktore rozlaczaja ladowanie gdy baterie sa juz naladowane . Wtyczke baterii nalezy odlaczyc od plytki . Ja z kazdego kabla posciagalem izolacje by bylo dobrze sie w nia wpiac. Zadna kontrola ladowania jest nie potrzebna bo baterie tylko sie podladowywuje . 15 minut wystarczy wiec nic sie nie moze stac:)

Potwierdzam takie podejście do problemu. U mnie było dokładnie tak samo. Ten sam model, ten sam problem. U mnie za ładowarkę posłużył kabel USB z przyciętymi kabelkami . Sprawdziłem tylko dla pewności gdzie plus , a gdzie minus i podpiąłem, (a raczej wsadziłem:) ) dwie końcówki kabelków we wtyczkę z baterii. Po 20 minutach Lenovo obudził się i natychmiast podłączyłem go pod sieciową ładowarkę. Rezultat - ładowanie jest. Eksperyment z tym fixem u mnie niestety nie zadziałał. Mogłem sobie trzymać Vol+ do utraty czucia w palcu i nic. Dopiero zewnętrzne "podładowanie" baterii dało pożądany efekt.
    Gdyby ktoś z forumowiczów potrzebował zdjęć ( wygląda to delikatnie mówiąc - nie profesjonalnie, ale działa) to chętnie prześlę na mail.
    Na koniec okazało się jeszcze , że gniazdo USB może być do wymiany. Ładowanie Lenovo miało miejsce przy delikatnym uniesieniu, lub podparciu kabla wpiętego w gniazdo. Oczywiście takiego zabiegu próbowałem przed rozebraniem tabletu, ale bezskutecznie więc ładowanie "pozaustrojowe" nie było bez sensu.
    Pozdrawiam - whissell

1
  • #9 05 Wrz 2015 16:04
    gregg2
    Poziom 2  

Potwierdzam. Metoda ładowania "na boku" skuteczna. Miałem przełamany kabel USB. Tablet rozładowuje akumulator do stanu z którego nie może się uruchomić. U mnie wystarczył trochę podładować "NA BOKU" i wymienić przewód USB.

0