Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CB 750 - piszczące hamulce.

24 Wrz 2013 20:20 1368 2
  • Poziom 17  
    Witam, wiem że ten temat był przerabiany wiele razy,ale zanim skierujecie mnie do szukajki może naświetle sprawę.Pierwsze pacjentka-Honda CB750 SC Nighthawk z 1982 roku, objawy-piszczące hamulce przód oraz lekkie hamowanie na sucho tj. bez naciskania klamki.
    Zastosowane leczenie-rozebranie zacisków, demontaż uszczelniaczy czyszczenie zacisków szczególnie rowków pod uszczelniacze mycie wszystkiego płynem DOT-4, polerowanie tłoczków papierem 2500.
    Kuracja pomogła ale niestety na krótko i tu mam sugestię , ponieważ motocykl ma swoje lata przewody hamulcowe tez maja swoje lata wybity rok produkcji to 1981, czy jest możliwe że po naciśnięciu klamki gdy rośnie ciśnienie przewody się naciągają? a po puszczeniu klamki hamulca gdy ciśnienie spada , kurczące się przewody hamulcowe ściskają płyn i ten minimalną siła działa na tłoczki?
    Ktoś może miał takie leciwe przewody hamulcowe i podobne objawy i wymienił na przewody w stalowym oplocie i problem zniknął?
    pozdrawiam Michał
  • Poziom 35  
    Wężyki - przewody hamulcowe, po stwierdzeniu mikropęknięć i gdy są już "letnie" należy wymienić na nowe. Płyn hamulcowy po ok. 3 -4 latach podlega wymianie, gdyż starzeje się (jest higroskopijny) i obniża się w nim temperatura wrzenia.
    Mówi się wówczas, że hamulce puchną tj. samoczynnie przyhamowują pojazd. Piszczenie może być też wynikiem złego stanu tarczy hamulcowej tj. zwichrowanej lub nierównomiernie startej przez klocki. Klocki mogą być też sprawcą pisków, w szczególności tzw. twarde, które słabiej hamują, ale są żywotniejsze, natomiast tzw. miękkie dobrze hamują, lecz krótki jest ich czas użytkowania i "brudzą" koła. Po przejechaniu pewnego dystansu (bez używania hamulca) sprawdź, czy całe "urządzenie" hamujące jest gorące, bo jeśli tak, to od nowa należy przystąpić do usuwania usterki, w szczególności należy poprawnie wykonać odpowietrzenie układu. O tłoczku hamulcowym nie piszę, gdyż sprawdzałeś go.
  • Poziom 25  
    Ktoś może miał takie leciwe przewody hamulcowe i podobne objawy i wymienił na przewody w stalowym oplocie i problem zniknął?
    pozdrawiam Michał[/quote] Wymiana przewodów (szczególnie gumowych) pomaga i ma duży wpływ na działanie hamulca nie gwarantuje jednak ,że piszczenie zniknie. Zgadzam się ze wpisem mojego przedmówcy (Staszek49).