Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion ARX8170R - Brak stacji FM

lukasz317 24 Wrz 2013 20:38 1251 4
  • #1 24 Wrz 2013 20:38
    lukasz317
    Poziom 2  

Witam!

Mam problem z radiem Clarion ARX8170R. Dostałem to radio z Niemiec dawno temu i dopiero ostatnio próbowałem go uruchomić w Hondzie Civic VI.

Tak jak piszę, radio nie potrafi wyszukać żadnej stacji FM, ani automatycznie, ani jak ustawiłem częstotliwość poszczególnych stacji ręcznie, nie słychać także żadnych szumów, po prostu cisza.

Znów na falach AM radio wyszukało parę stacji niemieckich i jakąś polską, ale tematyka niemiecka :P.

Zastanawiam się czy wina leży po stronie radia, w sensie czy należy jeszcze coś pozmieniać w ustawieniach, bądź czy jest coś uszkodzone. Nie posiadam żadnej instrukcji, a w Internecie nic konkretnego nie ma.

Zastanawiam się, także czy może być tak, że antena jest zbyt słaba? Dodam, że jak wypinam antenę na stacja AM to sygnał się gubi, więc bądź co bądź jakoś antena działa.

Pozdrawiam!

0 4
  • #2 24 Wrz 2013 21:44
    btomko
    Poziom 34  

Masz jakieś pojęcie o elektronice, posiadasz miernik umiesz się nim posługiwać?

0
  • #3 25 Wrz 2013 20:56
    lukasz317
    Poziom 2  

O elektronice mam nieduże pojęcie, coś tam się majsterkuje. Obsługiwać miernik potrafię.

Jak napiszesz w czym może tkwić problem, co sprawdzić, to jakoś dam radę, mam znajomego, który dobrze sobie radzi w tej dziedzinie, ale nie wie jak się zabrać za to radio, ale zawsze będę mógł coś z nim skonsultować :)

0
  • Pomocny post
    #4 25 Wrz 2013 20:59
    btomko
    Poziom 34  

lukasz317 napisał:
    który dobrze sobie radzi w tej dziedzinie, więc zawsze będę mógł to z nim skonsultować

Nie pisz głupot, bo jak by tak było to już dawno byś się z nim skontaktował. Sprawdź. jakie napięcia dochodzą do głowicy UKF.

0
  • #5 01 Paź 2013 20:43
    lukasz317
    Poziom 2  

Jednak wina leży po stronie anteny, problem rozwiązany, dzięki za fatygę.

0