Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung G2 Portable 640GB - Nie widzi danych - interpretacja SMART

24 Wrz 2013 20:56 2919 11
  • Poziom 7  
    Witam. Jestem posiadaczem wyżej wymienionego dysku. Podczas podłączenia dysku laptop długo go czyta (miga niebieska dioda)i w pewnym momencie wyskakuje okno, że przed użycie dysku muszę go sformatować i czy chce wykonać formatowanie
    (dioda już świeci się nie mrugając).

Komputer widzi dysk przy wejściu w "Mój komputer" lecz nie widać jego pojemności.

a po odłączeniu dysku wyskakuje coś takiego:

Dodam, że dysk był sprawdzany na kilku komputerach z różnymi systemami oprócz linuxa. Jeszcze dwa tygodnie temu działał i nie przypomina mi się żeby gdzieś upadł.
    Oczywiście prośba o interpretacje SMART. Czy da odzyskać się dane z tego dysku lub naprawić czy nadaje się do kosza.

• Poziom 7  
    Poprawione
  • Poziom 35  
    kredens82 napisał:
    Jeszcze dwa tygodnie temu działał i nie przypomina mi się żeby gdzieś upadł.

To jak kolega wytłumaczy niezerową wartość parametru BF? :-)
  • Poziom 7  
    Liczyłem czas bez upadku od ostatniego pozytywnego podłączenia :)

Interesowałoby mnie czy da się coś odzyskać z niego czy raczej nadaje się tylko do następnego wymuszonego upadku :)
  • Poziom 35  
    Dysk w sumie nie jest w tragicznym, stanie, odzyskanie większości danych nie powinno być problemem. Jak kolega wyżej pisał, trzeba zrobić backup całego dysku (kopię posektorową) a potem wykonać remapowanie, które powinno załatwić problem niestabilych sektorów. Co do odzysku samych danych, według mnie padły informacje o partycji, więc programem DMDE z pomocą elektrodowiczów zapewne łatwo się naprawi.
  • Poziom 43  
    01,c5,c8 przy 77godzinach pracy...
    Dobrze że Samsung już HDD nie produkuje... ;-)
    BF jest nieduże, ale jak na 77 godziny jest za duże, delikatniej obchodź się z HDD.

Reszta jak wyżej linuks napisał.
  • Poziom 7  
    W poniedziałek będzie nowy dysk zewnętrzny do zrobienia kopii także ruszę może z tym jakoś z Waszą pomocą aczkolwiek jestem w tym zielony. Życie nauczyło, że co dwa dyski to nie jeden :)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nie powinno być większych kłopotów z odzyskiem danych. Dysk nie jest w najgorszym stanie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Na dobrą sprawę to nie mamy pewności jak dysk się zachowa - niestabilne sektory to podejrzenie uszkodzenia. Może być tak, że nic mu nie jest, a może być tak, że trzeba będzie go wymienić. Tak czy siak - najpierw kopia do wykonania.
  • Poziom 7  
    Temat do zamknięcia. Dane odzyskane za pomocą LiveCD, co było dla mnie priorytetem. Niestety dni dysku po zrobieniou zerowania już policzone i oczywiście największe podziękowania dla Linuksa, który nie zniechęcił się do mnie, jako do kompletnego laika w tym temacie. Odpowiadał na moje każde najgłupsze pytania. Także jeszcze raz wielkie dzięki :)