Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers, ZW/ZS 23 KE - Nie załącza się c.o.

pawel0702 24 Sep 2013 21:02 2379 4
 • #1
  pawel0702
  Level 12  
  Witam.  Posiadam piec jak w temacie, problem dotyczy działania pieca dla obiegu c.o. Podczas używania pieca jako podgrzewacz wody c.w.u. piec działa prawidłowo podgrzewa wodę do ustawionej temperatury i po zakręceniu kranu z ciepłą wodą piec wyłącza się. Problem zaczyna się gdy używam piec do zasilenia instalacji c.o. po włączeniu piec odpala się i zaczyna podgrzewać wodę ale tylko gdy rura do zasilenia instalacji c.o. trochę podgrzeje się piec wyłącza się i już nie chce się załączyć. Gdy zdejmę czujnik temperatury zasilania c.o. z rury piec nie wyłącza się, zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz że gdy podgrzewam czujnik temp. c.o. np zapalniczką to tylko gdy zapali się dioda od 45*C to odrazu piec się wyłącza i już nie chce się załączyć i wtedy pomaga mu wypięcie jednego z przewodów od czujnika temp. c.o. na około 2s i wpięcie go z powrotem to piec odpala ale gdy temperatura wzrośnie do 45*C problem powraca.

  Proszę o podpowiedź czy uszkodzony jest czujnik temp. c.o. czy raczej płyta główna.

  Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.
 • #2
  W0jtek92
  Level 37  
  Witam, należy wezwać serwis by wymienił czujnik dla próby, ale ja obstawiam że po tym co czytam on może być wadliwy.
 • #3
  pawel0702
  Level 12  
  a jeszcze jedno pytanie czy ten czujnik to jakiś termistor??? jeśli tak to może ktoś wie czy on jakiś zamienni lub jaki potencjometr można użyć aby sprawdzić działanie płyty głównej???
 • #4
  W0jtek92
  Level 37  
  W płycie nie grzeb bo narobisz Sobie jeszcze zbędnych kosztów. Serwisant wymieni sondę na nową i zapewne pozostawi pod obserwacją na jakiś czas, jeśli kocioł będzie grzał ok. Tz iż winny był czujnik, jeśli nadal będzie nawalać serwisant zajmie się wymianą innych elementów aż do skutku.
 • #5
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Elektronika w tych kotłach to raczej ostatnia rzecz, która pada. Pomijam już fakt, że nie należy wtykać tam swoich,, trzech groszy"... Objawy wskazują z 90-cio % pewnością na wadę czujnika. Zamienników jako takich nie ma. Junkers zabezpieczył się odpowiednio ... Zresztą nie jest w tej praktyce odosobniony...