Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

windows 7 - obraz na dwóch monitorach

24 Wrz 2013 21:33 6429 6
  • Poziom 8  
    Witam, posiadam win 7 64 bit, kartę graficzną evga 8800gt, więcej info raczej nie trzeba. Mam problem z pulpitem na dwóch monitorach, gdyż jak miałem zainstalowane win xp to pulpit miałem rozciągnięte przez dwa monitory(pasek zadań, programy otwierały się na dwóch monitorach jako na pełnym oknie) przechodząc na win 7 nie mam opcji ''rozszerzenia pulpitu do poziomu drugiego monitora'' lub coś takiego..jest tylko opcja ''rozszerz te ekrany'' jeśli pisze mało precyzyjnie to przepraszam (mój pierwszy post) chodzi mi o to żeby dwa monitory pracowały na rozdzielczości 2560x1024 (dwa monitory 1280x1024) Nie piszcie że na tej karcie to niemożliwe, bo na win xp działało tak jak chciałem, ponadto.. wcześniej miałem kartę graficzną ati sapphire 3850 pod AGP, której podobno też nie można było odpalić tak jakbym chciał, a tu niespodzianka.. na win xp się dało. miałem już różne rozmyślenia ale nic nie dawało skutku.. przeszukałem google doszczętnie, próbowałem z programami i całą resztą ale nic nie pomogło, jako ciekawostkę dodam, z tego co pamiętam, to na poprzedniej karcie graf( ati 3850) na win xp w sterownikach było takie dziwne coś że pokazane były dwa monitory, jeden o rozdzielczości 2560x1024 a drugi 1280x1024, ale ten drugi był wyłączony.. i o takie coś mi chodzi, dwa monitory pracowały jako jeden o rozdzielczości 2560x1024, pasek zadań przechodził od lewej krawędzi lewego monitora do prawej krawędzi prawego monitora, okna otwierały sie na dwóch monitorach '' w pełnym ekranie'' niektóre gry również, np Euro Truck Simulator, odwrotnie NFS Undercover, wtedy gra sie odpalała w trybie klonowania, na dwóch monitorach to samo było, jeśli nie wytłumaczyłem tego dość dobrze to dodam potem obrazki lub screeny lub coś, o co mi dokładnie chodzi
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 36  
    Sterowniki do posiadanej 8800gt zainstalowałeś ze strony Nvidii?
  • Poziom 8  
    Tak, najnowsze.
  • Poziom 21  
    A bawiłeś się z samych ustawieniach sterowników nVidia ? Tam jest więcej opcji zarządzania tym, obecnie nie posiadam grafiki nVidia lecz na Ati na Win 7/8 jest to możliwe lecz nie w opcjach " rozdzielczość ekranu " a dopiero w ustawieniach sterowników.
    Doczytałem się że istnieje bardzo sprytny program pod nazwą "DisplayFusion" pozwala on bardzo dokładnie zarządzać obrazem na 2 monitorach, nawet wybierać który folder na którym monitorze ma się standardowo otwierać oraz
    "MaxTo" program o podobnych właściwościach, oraz wyczytałem że Nvidia 3D Vision Surround pozwala na rościągnięcie obrazu na 2 i więcej monitorów. napisz czy program rozwiązał twój problem, jak nie poszukamy dalej.

Tutaj dodatkowo poradnik jak to zrobić na Windows 7 Link
  • Poziom 8  
    Jestem ogarnięty w komputerach na tyle żeby potrafić poszukać opcji w sterownikach, programu ''dipslay fusion'' używam ale tam da rade zrobić ''drugi'' pasek zadań i rozdzielić tapete na dwa monitory, dam wam screeny z różnych ustawień, co i jak wygląda, w tym linku jest opisane to co mam zrobione, czyli rozszeżenie ekranu, ale wtedy powstaje ''ekran główny i rozszerzony'' na rozszeżonym nie ma paska, zostaje tylko na głównym, a ja chciałbym żeby oba monitory działały jako jeden główny podzielony w pół, spróbuje jeszcze tych dwóch programów które zaproponowałeś, a programy od nvidi (Nvidia 3D Vision Surround i nvidia nview) nie działają, nie wiem czy z moją kartą graf czy coś, ale podczas instalacji wyskakuje błąd ''program nie moza zostać zainstalowany na twoim komputerze'' zawsze byłem przekonany do radeonów i podczas składania komputeraa chciałem grafike amd 7870 na której jestem niemal że pewny że powinno to zadziałać w trybie eyefinty ale budżet nie pozwolił i tak otrzymałem evga 8800GT, poniżej screeny z programów, sterowników itd. windows 7 - obraz na dwóch monitorach windows 7 - obraz na dwóch monitorach windows 7 - obraz na dwóch monitorach windows 7 - obraz na dwóch monitorach windows 7 - obraz na dwóch monitorach windows 7 - obraz na dwóch monitorach windows 7 - obraz na dwóch monitorach
    znalazłem taką strone '' http://www.cclonline.com/article/1193/Guide/G...ultiple-Monitors-NVIDIA-Surround-Single-GPU-/ '' tylko ze u mnie brakuje w sterownikach funkcji ''configure surround, physx'' i tutaj jest pokazane na ostatnim obrazku jak te mointory powinno wykrywać, u mnie wykrywa normalnie jako dwa, a powinno wykryć jeden (2560x1024)(dwa monitory w jednym) i drugi (1280x1024 nieaktywny)
  • Poziom 8  
    Witam ponownie, od jakiegoś czasu mam nową karte graficzną, gigabyte geforce gtx 550 ti, ale nadal nie ma tego co chce, szukam już od długiego czasu programów, sztuczek i innych w necie ale na nic sie to zdaje, pomocy
  • Poziom 9  
    damibanan napisał:
    Witam ponownie, od jakiegoś czasu mam nową karte graficzną, gigabyte geforce gtx 550 ti, ale nadal nie ma tego co chce, szukam już od długiego czasu programów, sztuczek i innych w necie ale na nic sie to zdaje, pomocy

Tutaj

Link

misio zainstalował moduł nView Multi display z Quadro i hula. Pełna kontrola nad aplikacjami wyświetlanymi na wielu monitorach. Sprawdzone.

A tu:

Link

Masz szczegółowy opis czym to się je.
    Powodzenia!