Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NetiaSpot - Zrywanie łącza

24 Wrz 2013 21:43 1071 4
  • Poziom 7  
    Od kilku dni zauważyłem przerwy w dostępie do internetu z NetiaSpota (internet w netii na łączach tp). Sprawa wygląda następująco- mam łącze na poziomie ok. 3,5 Mb/s. Kilka razy dziennie router pokazuje błąd w podłączeniu urządzenia (że niby kabelki źle podpięte), po kilku sekundach router pokazuje brak dostępu do internetu i pyta czy się zrestartować. Po kliknięciu "tak" urządzenie się restartuje, uruchamia itd. Czasami muszę go kilkakrotnie restartować by uzyskać połączenie. I teraz najlepszy smaczek- po tym wszystkim szybkośc łącza spada z 3,5 do 1 Mb (lub mniej...) Pomaga kolejny reset. Po nim wszystko wraca do normy (3,5 Mb/s) i da sie pracować. Problem wraca kilkukrotnie w ciągu dnia.
    Teraz dzwonię do netii. Tam koleś mi mówi że to wina centrali. Ale co ma centrala do takiego zachowania routera? Jakby był brak internetu przez jakis czas, to dlaczego po odzyskaniu stabilności router pracuje na poziomie 1 Mb/s i pomaga zwykłe zrestartowanie urządzenia? Co mam z tym zrobić? To robi się męczące- jest coraz gożej
  • Poziom 43  
    Trzeba by sprawdzić na innym ADSL-owym routerku czy sytuacja się powtarza. Przyczyny mogą być dwie: uszkodzenia na linii i w co wątpię uszkodzenie routera.
  • Poziom 7  
    A czy mogę podpiąć router od neostrady? Będę musiał go jakoś bardzo przekonfigurować by pracował na netii? Nie wiem jaki to model bo musiałbym go dopiero pożyczyć. Nie mam innego w tym momencie.
  • Poziom 43  
    Jeżeli sygnał Netii masz po kablach TP-sy to będzie pasował. Jeżeli chodzi o konfigurację to nic nie zmieniasz. Dane do logowania wpisujesz te od Netii. Reszta bez zmian.
  • Poziom 7  
    Ok, dzięki. Spróbuję w takim razie z tym modemem.