Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt CAR 300 - Nie słychać nic w głośnikach

24 Wrz 2013 22:36 1620 4
  • Poziom 10  
    Witam.
    Posiadam radio samochodowe, które dostałem od wuja, który robił porządki i spadło z szafy. Uszkodzeniu uległ mechanizm kasetowy, więc pomyślałem, że w miejsce kasety wepnę wejście AUX (przed selektorem wejść przylutować jack'a 3,5mm i na przedni panel wyprowadzić przełącznik, który włącza tryb kasetowy). Podłączyłem całe radyjko do starego zasilacza ATX i włączyłem. Efekt? Niby działa, jednak nie słychać nic w głośnikach (po przyłożeniu do ucha słychać cichy pisk, jednak nie zwiększa się on po zwiększeniu głośności - prawdopodobnie piski z zasilacza). Myślałem, że to wina anteny, więc wystawiłem ją za okno i również nic nie łapie, tylko cały czas cisza. Postanowiłem odlutować jedną nogę kondensatorów przed selektorem wejść i do ich końcówek przylutowałem złącze jack. Efekt był taki, że nic z tego nie wynikło, ponieważ w głośnikach nie słychać nic. Chciałem użyć tego radyjka jako nagłośnienie do "warsztatu". Czy możliwe jest, że użyty prze zemnie zasilacz jest za słaby i dlatego cisza w głośnikach?Silniczek od napędu kaset również się nie kręci pomimo złączenia styków mikro włącznika. Bez obciążenia na linii 12V odczytałem 11,80V, a przy włączonym radiu 11,61V - czyli za mało, ale powinno grać chociaż cicho. jeżeli jutro po pracy będę miał chwilę czasu sprawdzę na innym zasilaczu ATX, ale sam nie wiem, czy to może być przyczyna problemów.
  • Poziom 25  
    Wyświetlacz masz kol. podłączony, czy włączasz na "ciemno".Radio ma kod dezaktywowany czy nie? Co dla Ciebie oznacza jak sam napisałeś "niby działa".
  • Poziom 10  
    Włączam na ciemno bez wyświetlacza, bo go nie posiadam, ani nie mam możliwości podłączenia. Pisząc niby działa miałem na myśli to, że radio się podświetla. Czy radio posiada kod nie mam pojęcia. Było to fabryczne radio w Astrze II i zostało wymienione na odpowiednik Delco z CD i od tamtego czasu leżało na szafie (2-3 lata). Kontrolka code przy wyłączonym radiu sobie miga i tyle. Podejrzewam, że radio mogło mieć kod. Czy można wpisać kod bez wyświetlacza?
  • Poziom 25  
    Zerknij tu Link czy opłaca się w ciemno wpisywać ten kod czy nie lepiej odpalić dpemu i wyłączyć go na stałe z klawiatury jak instrukcja pisze.
  • Poziom 10  
    Dobra znalazlem prawidlowy kod do radia, jednak proba jego wpisania nie powiodla sie. Wciskalem AS i wlaczylem "stacyjke" i radio zrobilo "beep", zaczalem wpisywac kod, a nastepnie znow przycisk AS, lecz niestety radio nie zrobilo "beep" potwierdzajacego wpisanie kodu. Czy aby wyzerowac liczbe wpisanych kodow nalezy zostawic radio na jakis czas z wlaczona stacyjka, czy odlaczyc od zasilania? Znalazlem wtyczke LPT i bede probowac to polaczyc z PC i emulowac wyswietlacz za pomoca programu.