Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt CAR 300 - Nie słychać nic w głośnikach

vip1993 24 Sep 2013 22:36 1755 4
 • #1
  vip1993
  Level 10  
  Witam.
  Posiadam radio samochodowe, które dostałem od wuja, który robił porządki i spadło z szafy. Uszkodzeniu uległ mechanizm kasetowy, więc pomyślałem, że w miejsce kasety wepnę wejście AUX (przed selektorem wejść przylutować jack'a 3,5mm i na przedni panel wyprowadzić przełącznik, który włącza tryb kasetowy). Podłączyłem całe radyjko do starego zasilacza ATX i włączyłem. Efekt? Niby działa, jednak nie słychać nic w głośnikach (po przyłożeniu do ucha słychać cichy pisk, jednak nie zwiększa się on po zwiększeniu głośności - prawdopodobnie piski z zasilacza). Myślałem, że to wina anteny, więc wystawiłem ją za okno i również nic nie łapie, tylko cały czas cisza. Postanowiłem odlutować jedną nogę kondensatorów przed selektorem wejść i do ich końcówek przylutowałem złącze jack. Efekt był taki, że nic z tego nie wynikło, ponieważ w głośnikach nie słychać nic. Chciałem użyć tego radyjka jako nagłośnienie do "warsztatu". Czy możliwe jest, że użyty prze zemnie zasilacz jest za słaby i dlatego cisza w głośnikach?Silniczek od napędu kaset również się nie kręci pomimo złączenia styków mikro włącznika. Bez obciążenia na linii 12V odczytałem 11,80V, a przy włączonym radiu 11,61V - czyli za mało, ale powinno grać chociaż cicho. jeżeli jutro po pracy będę miał chwilę czasu sprawdzę na innym zasilaczu ATX, ale sam nie wiem, czy to może być przyczyna problemów.
 • #2
  emik
  Level 31  
  Wyświetlacz masz kol. podłączony, czy włączasz na "ciemno".Radio ma kod dezaktywowany czy nie? Co dla Ciebie oznacza jak sam napisałeś "niby działa".
 • #3
  vip1993
  Level 10  
  Włączam na ciemno bez wyświetlacza, bo go nie posiadam, ani nie mam możliwości podłączenia. Pisząc niby działa miałem na myśli to, że radio się podświetla. Czy radio posiada kod nie mam pojęcia. Było to fabryczne radio w Astrze II i zostało wymienione na odpowiednik Delco z CD i od tamtego czasu leżało na szafie (2-3 lata). Kontrolka code przy wyłączonym radiu sobie miga i tyle. Podejrzewam, że radio mogło mieć kod. Czy można wpisać kod bez wyświetlacza?
 • #4
  multihunter
  Level 26  
  Zerknij tu Link czy opłaca się w ciemno wpisywać ten kod czy nie lepiej odpalić dpemu i wyłączyć go na stałe z klawiatury jak instrukcja pisze.
 • #5
  vip1993
  Level 10  
  Dobra znalazlem prawidlowy kod do radia, jednak proba jego wpisania nie powiodla sie. Wciskalem AS i wlaczylem "stacyjke" i radio zrobilo "beep", zaczalem wpisywac kod, a nastepnie znow przycisk AS, lecz niestety radio nie zrobilo "beep" potwierdzajacego wpisanie kodu. Czy aby wyzerowac liczbe wpisanych kodow nalezy zostawic radio na jakis czas z wlaczona stacyjka, czy odlaczyc od zasilania? Znalazlem wtyczke LPT i bede probowac to polaczyc z PC i emulowac wyswietlacz za pomoca programu.