Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik dotykowy i regulatory oświetlenia Adora z WiFi i ZigBee

emer2 24 Wrz 2013 22:41 4323 0
 • Przełącznik dotykowy i regulatory oświetlenia Adora z WiFi i ZigBee
  Adora to ciekawe rozwiązanie przełączników dotykowych i regulatorów oświetlenia, stosowanych wewnątrz pomieszczeń, sterowanych również bezprzewodowo przez sieć WiFi, ZigBee lub Z-Wave. Ponieważ zastosowanie wszystkich 3 typów łączności bezprzewodowej byłoby dość kosztowne i na pewno zwiększyłoby cenę końcowego produktu, autorzy zbudowali wersję przełącznika wykorzystującego jedną z tych 3 sieci. Przełączniki można stosować przy pracy z napięciem w zakresie od 100 do 240V. Moduł przełącznika jest odizolowany szkłem, które oprócz estetycznego wyglądu zapewnia również izolację, zwiększającą bezpieczeństwo użytkowania. Dostępna jest również wersja z panelem z tworzywa sztucznego.

  Przełączniki mogą spełniać różne funkcje:
  - tradycyjny włącznik światła ON/OFF, wykorzystywany do sterowania oświetleniem, ale również innymi urządzeniami np. wentylatorami,
  - włącznik czasowy z sygnalizatorem dźwiękowo-wizualnym o wyłączeniu,
  - włącznik z czujnikiem natężenia światła, może dopasowywać oświetlenie do warunków panujących w pomieszczeniu,
  - włącznik z wbudowanym czujnikiem ruchu PIR i akustycznym, wykrywa ruch, ale także zmiany w natężeniu dźwięku,
  - regulator jasności z wizualizacją w kształcie koła i suwaka,

  Przełączniki mogą być sterowane również praktycznie z dowolnego miejsca na świecie, przez sieć internetową. Poniżej dedykowana aplikacja, służąca do sterowania przełącznikami:
  Przełącznik dotykowy i regulatory oświetlenia Adora z WiFi i ZigBee
  Aplikacja pozwala na dodawanie i usuwanie kolejnych przełączników, dodawanie sterowanych pomieszczeń i obszarów, tworzenie różnych scenariuszy oświetlenia i kontrolę dowolnego podłączonego i znajdującego się w sieci przełącznika. Aplikacja może też informować o każdej zmianie przełączników. Na stronie źródłowej znajduje się kilka filmów prezentujących działanie projektu oraz różne wersje obudowy, są dostępne takie, które umożliwiają montaż projektu w już istniejących miejscach, w których znajdował się tradycyjny przełącznik.

  Poniżej link do strony źródłowej:
  Strona źródłowa


  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.