Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Y580 - Wł±czajęce się pod¶wietlenie w klawiaturze po u¶pieniu laptopa.

24 Wrz 2013 23:11 2931 7
 • Poziom 8  
  Witam. Posiadam laptop Lenovo Y580. Zakupiłem sobie klawiaturę Razer Marauder do grania i mam taki problem że gdy chce wł±czyć tryb u¶pienia "FN+F1" to się zał±cza pod¶wietlenie w tej klawiaturze. A gdy chce skrótem na tej klawiaturze to pod¶wietlenie wył±czyć to się budzi laptop.. i tak w kółko.. Klawiatura podł±czona jest dwiema wtyczkami USB jedno od softa a drugie od pod¶wietlenia. Wie kto¶ co zrobić żeby tak się nie działo?

 • Poziom 43  
  Kombinacja Fn+F1 na klawiaturze Lenovo służy do wł±czania trybu u¶pienia. Przyjrzyj się ikonce na klawiszu F1 i wszystko będzie jasne.
 • Poziom 8  
  Ja wiem że fn+f1 wł±cza tryb u¶pienia i na tym mi wła¶nie zależy. Tylko w momencie wci¶nięcia fn+f1 laptop "usypia" ale klawiatura w tym momencie się pod¶wietla.. a żeby wył±czyć pod¶wietlenie w tej klawiaturze muszę na niej wcisn±ć fn+f12 wtedy pod¶wietlenie ga¶nie ale laptop się wybudza..

 • Poziom 43  
  W laptopach Lenovo Fn+F1 wprowadza go w tryb u¶pienia, naci¶nięcie jakiegokolwiek klawisza wybudza go z tego stanu. W Razer Maruder Fn+F1 wł±cza jej pod¶wietlenie, a Fn+F12 wył±cza. Co za tym idzie - masz uruchomione równolegle dwie klawiatury, a w każdej z nich przyciski funkcyjne które koliduj± z sob±. Je¶li masz jakie¶ oprogramowanie do Razera możesz tam poszukać opcji wył±czenia pod¶wietlenia by nie reagowała na Fn+F1, lub odł±czyć kabel za to odpowiedzialny.
 • Poziom 8  
  Fn+F1 w tym razerze odpowiada za wył±czenie dĽwięku. Ale problem naprawił się sam teraz po wł±czeniu trybu u¶pienia klawiatura pod¶wietla się na sekundę i ga¶nie. Wcze¶niej ¶wieciła cały czas. Nie wiem jak to się stało że samo się naprawiło ale już jest ok.
 • Poziom 8  
  A dzisiaj znowu mi ta klawiatura nie ga¶nie po u¶pieniu. Nie wiem od czego to jest zależne..

 • Poziom 43  
  Skoro do laptopa podpięty jest drugi kabel służ±cy tylko za pod¶wietlenie co za problem go odł±czyć ?
 • Poziom 8  
  No bo to bez sensu żebym przy każdym u¶pieniu musiał kabel z usb wyci±gać.. Musi być jakie¶ wyj¶cie z tego bo jeden dzień mi się tak nie robiło. Jak kto¶ ma jaki¶ pomysł to piszcie. W opcjach sterowników od klawiatury nic nie ma na ten temat.