Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie proponujecie kamery IP? 2MP i obiektyw do niej?

bqb 24 Sep 2013 23:54 2358 4
Optex
    bqb
    Level 11  
    Szukam dobrej kamery IP, O rozdzielczości 2 MP lub 1080P. W cenie około 2000 zł brutto (może być trochę więcej, ale nie za dużo), kamera umieszczona będzie w hali przemysłowej, wielkość pomieszczenia to około 20x15x6m, kamer chcę dać tam 2 sztuki. Cel monitoringu - rozpoznać twarz danej osoby. Kamery nie muszą posiadać podświetlania IR - po instalacji zdecyduję, ile dołożyć zewnętrznych oświetlaczy. Do tych kamer zastosuję obudowy z grzałkami na zimę. Najważniejsza sprawa, kamery muszą współpracować z Synology RS812+, czyli z Surveillance Station. Oczywiście, jaki obiektyw do tych kamer. Docelowo planowane jest zainstalowanie dodatkowo 4 kamer pracujących w dwóch dalszych halach, 2 zewnętrznych i dwóch "jakichś tanich" w biurach 15m2 patrzących kto wchodzi, odległość od drzwi to około 3m. Tak, wiem o ograniczeniach rejestratora i potrzebie zakupu dodatkowych licencji, wszelkie przewody będą dopiero układane, także czy będą miały PoE, czy gniazdo zasilania osobno - nie robi różnicy.
  • Optex
    mloody99
    Level 11  
    Witam,

stosowałem Sanyo HD2300P HD2100P 4MP wg. mnie jakościowo obraz bardzo dobry. Kiedyś były dostępne w SPS w Poznaniu, udostępniali też nagranie demonstracyjne.
    Minus jaki jest to, że obraz przy maksymalnej rozdzielczości nie jest płynny, przeskakują kratki.

Wiem, że Sanyo jako firma jest sprzedane do Panasonica i jest problem z dostępnością tych produktów.

Też szukam jakościowo dobrej kamery, zamiennika do Sanyo.

Ostatnio też montowałem NOVUS NVIP5DN5001-1P 5MP, ale do Sanyo może się schować.

Przymierzałem się ostatnio do Acti, obraz demonstracyjny niby ok, ale słyszałem, że serwis i wsparcie jest słabe.

Jak ktoś ma doświadczenia z MP IP to poproszę również o sprawdzone propozycje.

Pozdrawiam

Dodano po 56 [minuty]:

Dodatkowo jeżeli chodzi o obiektywy to stosowaliśmy megapikselowe Fujinon YV4.3X2.8SA-SA2 i YV2.8X22.8SA.

W niektórych obudowach nie mamy podłączonych grzałek, kamera na zewnątrz i zimą jest ok. Sama kamera wydziela dużo ciepła.

Sanyo miało też kamery z detekcją twarzy i PTZ cyfrowy VCC-HD2500, ale budżet już większy. Przymierzałem się do zakupu jak nie było dostępnych VCC-HD2300 ale docelowo ich nie kupiłem.

Pozdrawiam
  • Optex
    Korgoth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    mloody99 wrote:
    Przymierzałem się ostatnio do Acti, obraz demonstracyjny niby ok, ale słyszałem, że serwis i wsparcie jest słabe.

Ja Ci dam słabe wsparcie ACTi! :D

Zawsze staramy się rozwiązywać wszystkie problemy. Na życzenie klientów robimy manuale krok po kroku ze screenami, konfigurujemy nawet kamery za klientów logując się zdalnie, udostępniamy wszelkie możliwe narzędzia, proponujemy darmowe szkolenia. W przypadku awarii urządzenia na jakimś ważnym obiekcie, klient ma możliwość otrzymania nowej kamery tego samego dnia jeśli tylko jest na magazynie (a popularne modele trzymamy w większych ilościach).

Nawet świadczymy wsparcie dla produktów, grubo po gwarancji! Byle były od nas, co jest chyba logiczne.

Kurcze, zazwyczaj dostajemy podziękowania za dobre wsparcie, nie na odwrót :/
    Jak widać, zawsze się znajdzie ktoś komu coś nie odpowiadało :( ale to pewnie ktoś kto kupował z innego kanału, a wsparcia szukał u nas i odszedł z kwitkiem :P

Serio, jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia czy sugestie to chętnie wysłucham :)

@TOPIC
    ACTi ma dobre 2 i 3.1 Mpixele - jak na cenę i jakość. Ale jeśli szukasz czegoś z bardzo dobrą jakością przyjrzyj się kamerą SONY.
    W monitoringu IP na szczęście w większości przypadków jest tak - że wraz z ceną idzie jakość, nie tylko obrazu.
    mloody99
    Level 11  
    Korgoth jeżeli można to poproszę o jakiś namiar oraz jeżeli jesteś wstanie wskazać konkretne modele SONY.

Pozdrawiam
    Korgoth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    mloody99 wrote:
    Korgoth jeżeli można to poproszę o jakiś namiar oraz jeżeli jesteś wstanie wskazać konkretne modele SONY.

Pozdrawiam

Namiary ale na co? Na dystrybutora Sony, na hurtownie CCTV czy na mnie?
    Co do kamer, montowałem SNCCH260 i powiem szczerze obraz ładniutki, lepszy niż AXISowe Lightfinder dome. Dużo możliwości konfiguracji kamery.
    Tylko że one są już zintegrowane, więc wyjdą drożej niż 2k, ale za to mniej zabawy (ja tak wole :)