Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Urmet 1134/1 podłączenie 4 przewodowe nieskuteczne

STRAŻAK1982 25 Wrz 2013 00:58 5187 3
  • #1 25 Wrz 2013 00:58
    STRAŻAK1982
    Poziom 2  

Witam
    Mam unifon Urmet 1134/1 i instalację cztero-przewodową do której podpięty był unifon firmy Elektron.
    Kolory żył: niebieska, zielona, biała, czerwona.
    Czy do tej instalacji podłączę dany w/w unifon. Jeśli tak to poproszę schemat jak to możliwe jest.
    Dodam że poprzedni unifon miał zaciski + i - do których podwójnie połączono ze sobą przewód niebieski i zielony na zacisk1 oraz czerwony i biały na 2. Unifon działa bez przeszkód.
    Potrzeba jest wymiany na nowy. Dodam iż próby podłączenia zielony na zamek (nok), czerwony na wywołanie (ok), biały na mikrofon bez rezultatu i niebieski na zacisk 6 i mostek 10
    Unifon Urmet 1134/1 podłączenie 4 przewodowe nieskuteczne
    nie daje rezultatu, w dodatku cały czas elektromagnes chodzi.
    Brak kondensatora w starym unifonie by zmostkować mikrofon z zaczepem.

0 3
  • #2 25 Wrz 2013 07:10
    kris1966
    Poziom 17  

Myślę jednak że to instalacja cyfrowa dwu przewodowa. Kup dowolny unifon cyfrowy. Dla pewności zrób fotki i zapodaj nam. Zrób też zdjęcie kasety zewnętrznej, albo podaj jakieś symbole.

0
  • #3 25 Wrz 2013 20:50
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

STRAŻAK1982 napisał:

Brak kondensatora w starym unifonie by zmostkować mikrofon z zaczepem.

Jeżeli by takowy był, to nie o to aby zmostkować mikrofon z zaczepem. Jeśli już to żyłę słuchawkową.
    Tak czy inaczej twój stary unifon był dwużyłowy i takiego powinieneś szukać (odpowiedniego do twojego systemu). Ne pewno ten wielożyłowy Urmet się nie nada.

0
  • #4 26 Wrz 2013 00:23
    STRAŻAK1982
    Poziom 2  

Ok poszukam nowego dwużyłowego unifonu,jak już go będę miał i zamontuje dam znać.
    Dzięki za info i zainteresowanie tematem.Chciałem pomóc ciotce więc bawiłem się z tym ze 3 h.Jak ktoś miałby jakieś pomysły to piszcie napewno wypróbuję.

Dodano po 9 [minuty]:

Witam
    Takie info mam od producenta alarmów i unifonów tego typu.
    Temat uważam za wyczerpany.Pozdrawiam:)
    ,,Generalnie analogowe unifony firmy Urmet wymagają 5-6 przewodów (np. 1134/1). Są kompatybilne z zasilaczami różnych producentów, np. Urmet, Elfon, Laskomex, Mifon itd. Czyli pracują praktycznie w każdej instalacji wieloprzewodowej.

Jeżeli dotychczas miał Pan unifon dwuprzewodowy, to jest kilka możliwości:
    - możliwe że jest to system cyfrowy, wówczas może Pan zastosować np.
    http://ealarmy.com.pl/produkt-2995/1132620-scaitel-matibus-se-basic-urmet
    - może to być system analogowy firmy Cyfral, wówczas którykolwiek z dwóch unifonów:
    http://ealarmy.com.pl/systemy-analogowe/system-domofonowy-cyfral/unifony/215
    - ewentualnie może to być jakiś system "no name" chińskiego producenta, wówczas musi Pan kupić unifon tego samego producenta,,

0
  Szukaj w 5mln produktów