Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

master 2,5 dci 2008 - Nie odpala, immo zapala się na stałe, zamiast gasnąć

Tiger28 25 Sep 2013 09:22 6933 5
    Tiger28
    Level 2  
    Jak w temacie nie odpala. Kontrolka od immobiliser'a która sobie mruga jak immo jest uzbrojony, powinna gasnąć w momencie włożenia kluczyka do stacyjki niestety ona zapala sie na stałe. Komputer z programem diagnostycznym DELPHI nie może nawiązać połączenia z pojazdem, wcześniej niebyło problemu z połączeniem, dziwne jest też to, że wcześniej świecił się serwis oraz błąd(na pomarańczowo) w związku z problemem EGR ale mi to nie przeszkadzało, gdyż nie załącza się tryb serwisowy, teraz zgasły te kontrolki ?! Nie wiem czy to ma jakis związek, być może zapalą się znów w momencie uruchomienia silnika. pytanie moje: mogło paść immo ?
    damdam

Level 34  
    brak zasilania sterownika silnika. bezpieczniki pod maską do sprawdzenia, możliwa woda w sterowniku (pod lewą lampą).
    Tiger28
    Level 2  
    O.K. sprawdzę, dzieki :-)
    Tiger28
    Level 2  
    Bezpieczniki O.K. sterownik suchy,sprawdziłem tez masę i również O.K. Ostatecznie zaciągnąłem auto do elektryka i czekam na wieści od niego. Dam znać jak znajdzie przyczynę, byż może uszkodzony sterownik :-(
    diodabg
    Level 30  
    Tiger28 wrote:
    byż może uszkodzony sterownik :(

Spokojnie częstą przyczyną jest uszkodzona lub nadgnita wiązka... :-)
    Tiger28
    Level 2  
    Sprawa okazała się banalna, winien takiego stanu faktycznie bezpiecznik, lecz ten przy akumulatorze (koszt naprawy 150 zł) :-)