Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

acer aspire 5730zg - acer aspire 5730zg odblokowywanie funkcji biosu

25 Wrz 2013 10:25 3486 6
  • Poziom 8  
    Witam posiadam problem z biosem nie mogę ustawić boota na cd bo jest zablokowane jest ustawione 1 hd 2 cd i nie można zmienić,lipa z wgrania windowsa jakieś pomysły dodam że już bateryjkę wyjąłem na godzinę i nic proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    To wywołaj boot menu przez F12 (prawdopodobnie F12, przynajmniej u mnie w acer 5730z tak jest) zamiast włączać bios i wybierz z listy napęd dvd to wystartuje.
  • Poziom 31  
    Jeżeli wyżej sposób nie zadziała to sprawdź czy CD-Rom w biosie jest widziany i pokaż tutaj jak wygląda kolejność bootowania u Ciebie oraz sprawdź czy masz włączone UEFI ( UEFI Enabled).
  • Poziom 8  
    Tak widzi cd-roma w biosie a bootowanie wygląda tak

acer aspire 5730zg - acer aspire 5730zg odblokowywanie funkcji biosu

a UEFI wogóle nie widze w biosie.
  • Poziom 39  
    Próbowałeś z boot menu? zamiast f2 żeby wejść do bios wciśnij f12 i jak pojawi się lista to wybierz z niej dvd.

W biosie klawiszami f5 i f6 przestawia sie kolejność, naprawdę się nie da?

Dodano po 1 [minuty]:

globusek14 napisał:
    oraz sprawdź czy masz włączone UEFI ( UEFI Enabled).

Wątpie, że tu jest UEFI, ale sprawdzić nie zaszkodzi.
    Mam acera 5730z i tu uefi nie posiadam. Autor ma 5730zg więc niby podobne modele.
  • Poziom 8  
    Próbowałem z boot menu ale po wciśnięciu f12 nic się nie dzieje a w biosie nie da się nic zmienić.
  • Poziom 39  
    To wejdź w bios nie pamiętam, która zakładka ale szukaj opcji Boot menu i zobacz czy masz na disabled czy enabled ma być ta funkcja włączona czyli na enabled inaczej boot menu z klawisza f12 ci się nie pojawi.

Dodano po 4 [godziny] 59 [minuty]:

A tak wogóle próbowałeś aktualizacji bios?