Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

blokada drzwi pralka whirlpool awo/d 3313

marekmikro 25 Wrz 2013 10:33 5364 0
  • #1 25 Wrz 2013 10:33
    marekmikro
    Poziom 1  

Pralka zgłasza otwarte drzwi. Wcześniej naprawiałem sterownik bo był martwy. Wyjmowałem zamek drzwi do sprawdzenia i po odkręceniu jakieś plastiki trzymały go przy bębnie i może coś za mocno pociągnąłem do góry. Jeśli ręcznie przesunę taki metalowy koniuszek w blokadzie i zablokuję ją to po wkręceniu nie zgłasza "otwartych drzwi" lecz nie można odblokować drzwi i pralka zgłasza cały czas zamknięte. Chyba coś uszkodziłem mechanicznie w zamku albo w plastiku który koło bębna przylega do zamka albo błędnie to montuję mechanicznie. Blokada posiada po prawej stronie patrząc z przodu pralki takie plastikowe fragmenty nie wiem jaka rolę one pełnią. Nie mogę się pokapować czy coś ułamałem czy coś wypadło i na jakiej zasadzie ta blokada działa. Dwa piny na zamku są zwierane przy ręcznym przesuwaniu metalowego koniuszka. Ostatecznie zwarłem odpowiednie dwa piny na kostce i pralka działa lecz jest nieczuła na otwieranie drzwi.
    Zamek wyjmowałem chyba niepotrzebnie bo uszkodzony był zasilacz w sterowniku który naprawiłem. Może nie dochodzi jakieś napięcie na ten trzeci pin w zamku?
    Proszę o pomoc jak zamontować poprawnie ten zamek i dziękuję z góry

2 0