logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Reno laguna I 2.0 114km Lpg - Nie równa praca silnika na wolnych obrotach LPG

politomasz 25 Wrz 2013 11:05 2736 4
REKLAMA
  • #1 12775227
    politomasz
    Poziom 10  
    Tak jak wspomniałem w temacie problem polega na nie równej pracy silnika na wolnych obrotach tylko na LPG w lagunie I 2.0 114km 1997r LPG.
    Przy temp. po niżej 6 stopni na plusie długo kręci i odpala dopiero za trzecim razem.

    Zostało już sprawdzone i wymienione:

    - rozdzielacz (parownik) i filtr gazu wymieniony na nowy i ustawiony w stacji LPG.
    - przewody sprawdzone (stan dobre) ,świece wymienione na nowe.
    - akumulator został wymieniony na nowy.
    Jakie jeszcze mogą przyczyny nie równej pracy silnika??

    Za odpowiedzi z góry dziękuje.

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 12775523
    TMEA
    Poziom 16  
    Renaulty z tego co wiem nie są najlepsze do lpg więc może po prostu Ci wypaliło gniazda zaworowe i przez to problem? a co to znaczy nierowna praca silnika?
  • REKLAMA
  • #3 12775638
    politomasz
    Poziom 10  
    Z nie równą pracą silnika chodzi o to że na postoju silnik ma obroty 1000 i spadają około do 990 i znowu rosną do 1000.
  • REKLAMA
  • #4 12775780
    TMEA
    Poziom 16  
    czyli że telepie silnikiem? a może któryś z wtryskiwaczy gazu jest uszkodzony? bo czasem sie tak dzieje, że niby wszystko chodzi na gazie ale któryś jest słabszy lub uszkodzony. Trzeba by sprawdzić pojedyńczo każdy wtryskiwacz. Jakie graty są wstawione? a właściwie która generacja gazu? To że nie odpala w zimie to raczej nie musi być od gazu bo jak miałem passata b3 to przy -20 odpalał i od razu jechał na gazie mimo że teoretycznie gaz nie miesza się praktycznie z powietrzem, ale jeśli będzie za duże ciśnienie gazu ustawione to wtryski mogą go przepuszczać do kolektora i tam przy odpalaniu gaz miesza się z benzyną i powoduje problemy z odpalaniem :)
  • #5 12775793
    andrzej20001
    Poziom 43  
    Jak masz na mikserze gaz to mikser musi być z wejściem na regulator wolnych obrotów.Wrzuć fotki jak to wygląda.Bo jak nie ma to zasysa na wolnych za dużo powietrza.
    http://www.agsiedlik.pl/produkt,1414,mikser-renault-laguna-renix-20-11050.html
    http://www.agsiedlik.pl/produkt,258,renault-laguna-18-20-mikser-na-przepustnice.html
    Może ktoś "wlepił" mały przed przepustnicę .
REKLAMA