Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ISKRA MT173 - źle wskazuje - czerwona dioda świeci

tomix 25 Wrz 2013 12:10 2667 2
 • #1 25 Wrz 2013 12:10
  tomix
  Poziom 16  

  Cześć, parę dni temu sąsiadka prosiła mnie żebym rzucił okiem na jej licznik (jak w temacie). Po tym jak ZE wyłączył prąd na cały dzień licznik pracujący na dwóch taryfach zlicza zużycie na obu i często świeci się czerwona dioda przez parę godzin. Zgłosiłem w jej imieniu to do BOK, tam pani powiedziała mi, że licznik zostanie wymieniony, stary odesłany do ekspertyzy oraz, że to częsta usterka.
  Czy ktoś z Was jeszcze tak miał, jak Wasza sprawa została rozwiązana? Pani też nadmieniła, że po odczytaniu "logów" będzie możliwy zwrot za energię naliczoną na taryfie, która była nadmiarowo włączona.
  Próbowałem też sprawdzić godzinę ustawioną na liczniku, wg. EDIS kod parametru to 0.9.2, ale niestety nie przewija się taka informacja. Widać tylko zużycie na taryfach, kod taryfy i parametr błędu = 0.

  0 2
 • #2 25 Wrz 2013 15:24
  =Grzegorz=
  Poziom 22  

  W podobnym MT174 i MT172 czerwona dioda świeci jak nie ma zużycia energii.

  1
 • #3 14 Sie 2014 09:36
  tomix
  Poziom 16  

  Okazało się, że zegar w liczniku się przestawił po parogodzinnej przerwie w zasilaniu. Licznik został wymieniony, zwrotu pieniędzy nigdy nikt nie ujrzał - wiadomo, ZE.

  Moderowany przez kkas12:

  Kolega nie po raz pierwszy bezpodstawnie "wiesza psy" na dostawcy energii nie analizując tego co sam napisał.
  Skoro zegar się przestawił to zużycie było naliczane w dalszym ciągu lecz godziny taryf w ustawieniu licznika nie pokrywały się z czasem z którym pokrywać się powinny.
  Więc z punktu widzenia ZE całe zużycie zostało zliczone.
  Jednak z punktu widzenia odbiorcy już tak ok mogło nie być gdyż w czasie gdy obowiązywała taryfa nocna i pracowały np: piece akumulacyjne zużycie mogło zostać zaliczone do taryfy dziennej a więc droższej.

  Jednak proszę zastanowić się w jaki sposób dojść do prawdy co zostało w poszczególnych (obowiązujących) taryfach zużyte.
  Potrafisz to zrobić???
  Nie potrafisz.
  Nawet nie wiesz o jaki okres czasu zegar się przestawił.
  Więc nie wylewaj pomyj na dostawcę energii.

  A temat zamykam i lojalnie przestrzegam przed kontynuowaniem takiej postawy.

  0
  Szukaj w 5mln produktów