Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus Photo PX660 - Rozmazany wydruk

andug 25 Sep 2013 12:13 3588 6
phoenixcontact
 • #1
  andug
  Level 15  
  Witam. Drukarka jak w temacie.Trafiła do mnie z niedrożnymi dyszami (wszystkie tusze ActivJet zamienne), sprzęt troche poleżał u klienta (prawie rok). Na wydruku jest tylko kolor niebieski. Mam płyn udrażniający, niebieski przeznaczony do udrażniania wewnętrznego drukarek Epson. Nalałem do strzykawki kilka ml tego płynu i bardzo powoli wstrzykiwałem do głowicy, do każdego koloru (bez wykręcania głowicy). Po kilku czyszczeniach programowych wszystkie dysze się udrożniły. Niestety kolor czarny jest rozjechany w poziomie, wszystkie inne kolory są w porządku, raczej wykluczam problem z enkoderami (paskowym), dla pewności wymieniłem tusz na inny zamienny efekt ten sam. Proszę mi podpowiedzieć czy jest to wina tuszu, czy raczej winy mam szukać w głowicy, niestety nie mam dużego doświadczenia w udrażnianiu Epsonów. Epson Stylus Photo PX660 - Rozmazany wydruk

  Dodano po 2 [minuty]:

  Tekst jest jakby w 3D . Kolor czarny na teście drożności się lekko rozjeżdża w prawą stronę. Wyrównywanie programowe głowicy nie przynosi efektu. Czy drukarka jest jeszcze do odratowania (przepraszam za jakość skanu).
 • phoenixcontact
 • #2
  rudachary
  Level 17  
  Witam.

  Zrob jeszcze wydruk tekstu np. strona testowa Windowsa .

  Z tego co zauważyłem to prawdopodobnie może być uszkodzona głowica

  A po drugie jeżeli to Photo to powinna mieć 2 lub 3 czarne głowice a ja widzę wydruk z jednej

  Pozdrawiam
 • phoenixcontact
 • #3
  andug
  Level 15  
  Witam. Dziękuję za szybką odpowiedź dołączam skan wydruku strony testowej

  Epson Stylus Photo PX660 - Rozmazany wydruk

  Dodano po 5 [minuty]:

  Jeszcze jedna informacja, jak zmienię jakość wydruku na fotograficzną wydruk się poprawia, ale tylko na początku oraz na końcu wydruku, środek dalej się rozmazuje.
 • #4
  rudachary
  Level 17  
  Spróbuj zrobić wydruk w większej rozdzielczości , ustaw jakiś papier photo jeżeli drukarka wydrukuje idealne linie w poprzek kartki to będzie uszkodzona głowica , napisz mi czy druga głowica czarna ci ruszyła bo może się okazać ze ona ci tak śmieci na wydrukach ,

  A w jakim mieście serwisujesz tą drukarke

  Pozdrawiam
 • #5
  andug
  Level 15  
  Ta drukarka ma tylko jeden czarny tusz (w sumie jest 6 tuszy -2 niebieskie, 1 żółty, 2 czerwone i 1 czarny wszystkie takiej samej wielkości). W najwyższej rozdzielczości i na papierze Epson Glossy (w rzeczywistości zwykły A4) druk prawie idealny.
 • #6
  rudachary
  Level 17  
  Ok teraz sprawdzilem masz racje jest jedna czarna głowica

  Jeżeli wydruk w photo jest prawie idealny to wygladą na to ze karetka może się przycinać , daj troszkę oleju ( najlepiej silikonowy) na prowadnice i zobacz czy będziesz miał ten sam efekt , ewentulanie posmaruj górna prowadnice karetki , troszkę trudno tak zdalnie naprawiać epsona z takim efektem :)
 • #7
  Anonymous
  Anonymous