Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kyocera 2020d - Brudzi kartkę

naitsyrk 25 Sep 2013 18:55 3447 4
 • #1
  naitsyrk
  Level 14  
  Kyocera 2020 brudzi całą kartkę na szaro? Czy konieczna będzie wymiana całego zespołu bębna czy można to jakoś wyczyścić? Nie miałem nigdy do czynienia z tymi drukarkami, fachowiec nie oglądając chce wymieniać cały zespół bębna a kosztuje on 800zł
 • #2
  jds
  Level 11  
  jaki toner oryginał czy zamiennik?
 • #3
  forteca
  KYOCERA specialist
  Kolego, toner masz nieoryginalny. Kyocera znana jest z kaprysnosci jezeli chodzi o toner.

  Zadna wymiana bebna, tylko czyszczenie z tonera i ponowne zasypanie drukarki dobrym tonerem. Oczywiscie nie mam 100% pewnosci, ale gdybys zamiescil skan wydruku, byloby lepiej.

  Czy kartka jest z jedne strony szara, a z drugiej masz u gory szary pas? Jesli tak, to na bank masz lewy toner.
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Toner nieoryginalny jeżeli jest dobrej jakości to będzie działał. Najgorsze jest mieszanie różnych tonerów ze sobą. Wielu użytkowników próbując przyoszczędzić kieruje się przy zakupie tonerów tylko ceną więc kupują co chwila toner innego producenta... Warto trzymać się jednego , sprawdzonego tonera. Czasem to co zaoszczędzimy na zakupie stracimy z nawiązką na naprawę urządzenia. Póki co trzeba cały toner wysypać z zespołu wywołującego , dokładnie wyczyścić i zasypać na nowo . Trochę roboty ale bez wymiany zespołu bębna :)

  C.
 • #5
  naitsyrk
  Level 14  
  Tak z tonerem trafiłeś, rzeczywiście to zamiennik, tylko już leci 3 zasobnik z tonerem i wcześniej nie brudziła, zaczęła dopiero gdy założyłem ponownie oryginalny. A rodzaj brudzenia wygląda tak jak mówisz cała kartka jest szara bardziej intensywnie z lewej strony, i na odwrocie jest szary pas przy górze.

  Dość długo drukowała poprawnie na tych zamiennikach, na 4 drukarki działające na tych samych zamiennikach tylko na 2 zaczęło się tak dziać, wydrukowane maja mniej więcej pod 60 tys