Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani zestaw kina domowego

Xerphis 25 Wrz 2013 18:59 3288 12
  • #1 25 Wrz 2013 18:59
    Xerphis
    Poziom 10  

Witam.

Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu w miarę taniego zestawu kina domowego z amplitunerem. Patrzyłem na parę podobnych tematów, jednak odpowiedzi nie były dla mnie wystarczające.

Zestaw ten przeznaczony będzie do oglądania filmów, słuchania oraz tworzenia muzyki. Gatunek muzyki, której słucham i którą tworzę to rap (jeśli chodzi o jakość, to głównie z oryginalnych źródeł), ale zważając na to, iż jestem producentem muzycznym, często także słucham muzyki funk, jazzu, czy też klasycznej. Zdaje sobie sprawę z tego, że system 5.1 mi w tym nie pomoże, tak więc w tym celu pozostawiam stereo. Dysponuję pomieszczeniem 12m2.

Plan jest jaki jest, gorszy jest tylko stan budżetu, który planuje na to przeznaczyć. Jest to na prawdę niewiele, 1500 zł, z tolerancją do 2-3 stówek. Patrzyłem na wiele ofert, jednak wciąż nie mam do nich zaufania, tym bardziej, gdy nie ma na ich temat zbyt wielu opinii.

Proszę o propozycje i pozdrawiam, Xerphis.

• #2 26 Wrz 2013 21:37
    Pablo1964
    Moderator

Nie ma w tej ani nawet zbliżonej kwocie amplitunera KD, który brzmiałby w stereo zadowalająco dla producenta muzycznego. Zdecydowanie odradzam sprzęt wielokanałowy do tego celu. Jeżeli chcemy robić coś dobrze, nie można oszczędzać na podstawowych narzędziach.

• #3 01 Paź 2013 11:23
    Xerphis
    Poziom 10  

Hmm.. No to mam dylemat.

No więc tak, potrzebuję amplitunera, który posiadałby funkcję przełączania między zestawami głośników (stereo dla muzyki i 5.1 dla kina domowego). Najlepiej, gdyby posiadał 2 wejścia optyczne (1 jest konieczne, dla TV, drugie dla komputera - opcjonalne).

Patrzyłem na wiele testów i opinii, wypowiedzi z różnych forów i im dłużej czytam o tym, tym bardziej nie wiem co w końcu kupić... Nie wybrałem jeszcze głośników. Co powiecie o amplitunerze Pioneer VSX-322, Pioneer VSX-422, Yamaha RX-V373 albo Kenwood BDR-A7? I jakie głośniki do tego?

• #4 01 Paź 2013 11:51
    petrus
    Poziom 24  

Potrzebujesz amplitunera z wyjściem pre out dla kolumn frontowych, niestety takie złącze zarezerwowane jest dla amplitunerów droższych niż rozpatrujesz np Yamaha posiada takie złącze od serii 700 a Pioneer bodajże od serii 1000 lub 900 (przynajmniej kiedyś tak było). Mógłbyś się pokusić o amplituner używany, jeśli nie potrzebujesz HDMI to wybór masz duży, do tego nie będziesz musiał kupować wzmacniacza (osiągniesz prawie tak samo dobry efekt)
    Przykłady:
    http://allegro.pl/amplituner-harman-kardon-avr-430-i3587052592.html
    http://allegro.pl/denon-avc-a11sr-okazja-i3587765339.html

• #5 01 Paź 2013 17:28
    Xerphis
    Poziom 10  

No z tym HDMI jest problem, gdyż byłoby mi one potrzebne, w celu podłączenia odtwarzacza Blu-ray. Chyba, że zamiast tego kupiłbym napęd Blu-ray dla komputera. Dodam, iż komputer mam podłączony pod TV, służący za monitor. W każdym bądź razie musiałbym mieć 100% pewność, że wszystko będzie kompatybilne...

Może w ten sposób... Aktualnie posiadam stare kolumny GRUNDIG MBX 15, do których nie mam większych zastrzeżeń, aczkolwiek zamierzam je wymienić w niedalekiej przyszłości. Z TV, jak i z dekodera Vectry mam wyjście optyczne SPDiF, które koniecznie muszę podpiąć do amplitunera. Z komputera także mam wyjście SPDiF, którym chciałbym się posłużyć. Sam odtwarzacz BLu-ray nie jest konieczny, jeśli radzicie kupić napęd Blu-ray dla komputera. Jeśli będę mieć w zamiarach kupić amplituner do 1000zł, to jakie proponujecie głośniki 5.1 do 800zł?

• #6 01 Paź 2013 18:08
    petrus
    Poziom 24  

Blu ray podłączysz kablem optycznym lub coaxialnym do amplitunera a przez HDMI do telewizora dla obrazu. HDMI w amplitunerze potrzebne jest tylko w przypadku dźwięku HD, owszem jest to pewna strata przy filmach (o ile mają dźwięk w tym formacie).

• #7 01 Paź 2013 18:23
    Xerphis
    Poziom 10  

No zależy mi na wyciśnięciu ze sprzętu wszelkich możliwości A jeśli chodzi o dźwięk HD, to owszem - jeśli "dźwięk HD" ma być tym najbardziej jakościowym, jest to konieczne... Szczególnie, że przy Blu-ray spodziewam się adekwatnej jakości.

• #8 01 Paź 2013 18:27
    Pablo1964
    Moderator

Lepiej będzie brzmiał dźwięk w formacie DD lub DTS z używanego amplitunera z górnej półki niż dźwięk HD z amplitunera budżetowego.

• #9 02 Paź 2013 08:32
    Xerphis
    Poziom 10  

Hm, tiaaa... Równie dobrze można powiedzieć że lepiej brzmiałoby cokolwiek z amplitunera używanego za 20 tysięcy, niż z nowego za tysięcy parę... Niestety, muszę dobrać wszelkie komponenty do maximum 1800 zł. Śmieszne pieniądze, jeśli chodzi o budżet na "kino domowe" ale nie każdy przecież może przeznaczyć wysokie kwoty na potrzeby ostatniego rzędu.

Tak więc...
    Jaki amplituner w okolicach 1000 zł i mniej, który podłączy mi wszystko należycie w jedną kupę? - niekoniecznie musi być nowy (ale pasowałoby żeby chociaż tak wyglądał, gdyż musi w miarę pasować do nowoczesnego wnętrza).
    Jaki do tego zestaw głośników? - hm, zestawy plastikowe od odpadają.
    Czy dobrym rozwiązaniem jest napęd Blu-ray, zamiast zewnętrznego odtwarzacza? - jakie zajdą wtedy różnice?

I jeszcze dwa pytania poboczne... Czemu Systemy 5.1, to zazwyczaj malutkie głośniczki z subuferem, a zestawy z kolumnami tego subufera już nie posiadają? Oczywiście przymierzam się do tych drugich, jednak czy koniecznie do nich będę musiał dokupić subufer?

• #10 02 Paź 2013 09:01
    grubs
    Poziom 32  

Na znanym portalu aukcyjnym jest powystawowy H/K AVR 260. Sam go chcę kupić ale się trochę boję. Na pewno spełnił by twoje wymagania. Z ceną już gorzej bo kosztuje 1300 ale mówisz że masz zestaw stereo a resztę kolumn do 5.1 to pewnie znajdziesz do 500 zł.

• #11 05 Paź 2013 14:39
    Xerphis
    Poziom 10  

Hmm.. A Jak z głośnikami? Można znaleść sporo ofert, ale opieram się głównie na opiniach o nich, których czasami zwyczajnie nie ma...

Z tego co mi wiadomo, ważna jest skuteczność, a ich wartość nie powinna zejść niżej niż od 89db. Na te z powyżej 100 muszę poczekać aż wygram w totka, także nie wchodzą w gre :P Hmm.. oczywiście 5.0 + subufer który dokupie w późniejszym czasie. Rzecz najmniej istotna, ale też ważna nieco: kolor.. najlepiej, gydby był dostępny czarny matowy, czarny błysk, orzech, czarne drewno, srebrny albo coś w ten deseń.

• #12 09 Paź 2013 02:10
    Xerphis
    Poziom 10  

Co sądzicie o takich zestawach głośników, jak:
    - Eltax Experience 5.0
    - M-Audio HCS-9920
    - Pure Acoustics AV799
    - TAGA TAV-306

Wraz z subwooferem:
    - Voice Kraft VK08H20
    - Tannoy SFX Sub

Podpięte pod (lub czegoś w podobnej cenie):
    - Pioneer VSX-322
    - Sony STR-DH540
    - Yamaha RX-V373
    - Denon AVR-1312

• #13 09 Paź 2013 07:32
    grubs
    Poziom 32  

Chyba już dostałeś odpowiedź że te amplitunery nie nadają się to słuchania muzyki a tym bardziej tworzenia jak ktoś już wcześniej napisał. Musisz zmienić założenia z twojego 1 postu żeby ci ktoś doradził.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME