Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP350E5C-S05PL wyłącza się sam

25 Wrz 2013 20:11 3354 16
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam laptopa Samsung model NP350E5C-S05PL, problem tkwi w jego działaniu, laptop jest nowy i od razu poszedł do serwisu przez uszkodzony zegar czasu rzeczywistego, wymienili płytę główną i od nowa wgrali system. System to windows 8 64 bit,procesor intel i3, teraz pojawił się kolejny problem: laptop sam się wyłącza,nie wpada w hibernację tylko po prostu wyłącza się i po ponownym włączeniu system od nowa startuje. Dzieje się tak nawet podczas odtwarzania filmów czy czegokolwiek, zarówno na baterii jak i na zasilaczu, temperatury wahają się w granicach 45-50 stopni a komputer stoi na biurku, wloty powietrza nie są zasłonięte, nie posiadam do niego żadnych płyt bo kupiony był z systemem, nie znam się na tym i nie mam czasu na kolejne czekanie 3 tygodni na naprawę, bo idę na studia i potrzebuję laptopa.
  • Spec od komputerów
    Nie pozostaje Ci nic innego jak reklamować.
  • Poziom 10  
    nie mam na to już czasu, od października na studia a 3 tygodnie to dużo, ciężko będzie na polibudzie bez komputera,z resztą jakość obsługi i serwisu jeży włos na głowie- nie dociśnięte elementy, nie zamknięte zatrzaski i brak sensownego kontaktu czyli nikt nic nie wie. Może da się to jakoś inaczej naprawić? Sterowniki biosu? Stery płyty głównej? Nie mam już pomysłów.

Dodano po 11 [minuty]:

wyłączył się ostatnio o 19:56, potem 20:26... czyli pół godziny. Czekam co będzie dalej, jeśli znów zgaśnie po pół godziny to będziemy mieli jakiś trop

Dodano po 31 [minuty]:

potwierdzam, teraz zgasł o 20:56, jakieś sugestie? w ustawieniach energii nie mam nic ustawionego na taką wrtość
  • Spec od komputerów
    Czy w trybie awaryjnym tak samo?
  • Poziom 10  
    Poziom Data i godzina Źródło Identyfikator zdarzenia Kategoria zadania
    Błędy 2013-09-25 19:59:24 Application Error 1000 (100) "Nazwa aplikacji powodującej błąd: MakeMarkerFile.exe, wersja: 1.0.0.2, sygnatura czasowa: 0x5021e5e8
    Nazwa modułu powodującego błąd: MakeMarkerFile.exe, wersja: 1.0.0.2, sygnatura czasowa: 0x5021e5e8
    Kod wyjątku: 0xc0000417
    Przesunięcie błędu: 0x000000000014d7cc
    Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xa08
    Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ceba18deef2109
    Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\ProgramData\MakeMarkerFile.exe
    Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\ProgramData\MakeMarkerFile.exe
    Identyfikator raportu: 3594015d-260c-11e3-bea0-50b7c363a231
    Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
    Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: "
    Błędy 2013-09-25 19:58:29 Microsoft-Windows-Eventlog 1101 Przetwarzanie zdarzenia Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0
    Krytyczne 2013-09-25 19:58:10 Microsoft-Windows-Kernel-Power 41 (63) System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Przyczyną tego błędu może być fakt, że system przestał odpowiadać, uległ awarii lub nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.
    Błędy 2013-09-25 19:58:26 EventLog 6008 Brak Poprzednie zamknięcie systemu przy 19:28:07 na ‎2013-‎09-‎25 było nieoczekiwane.

oto wyciąg z dziennika z momentu tych błędów, za każdym razem powtarzają się te wpisy
  • Poziom 15  
    Wyczytałem na jakimś forum, że Samsung opublikował bios z poprawką, użytkownicy potwierdzają, że problem ustąpił.
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie płyty.
  • Poziom 15  
    Z tego co wyczytałem użytkownicy samsunga aktualizują soft/firmware przez SW update dostępne na stronie producenta. Sprawdź czy masz w procesach "MakeMarkerFile.exe", jeśli tak zakończ proces i zobacz co będzie się działo. Aktualizacja BIOSu z procesem, który może restartować komputer jest delikatnie mówiąc ryzykowna
  • Poziom 10  
    tego procesu jako tako nie ma, może jest od czegoś w stylu odzyskiwania systemu, który co pół godziny robi punkt. Przeleciałem system tym SWupdate, 4 elementy zaktualizowało w tym bios i coś ze słowem marker w nazwie.. poczekamy, zobaczymy..
  • Poziom 15  
    Nie mam samsunga, wyczytałem, że update biosu pomaga w przypadku tego sprzętu (wystarczyło wygooglowanie "MakeMarkerFile.exe error win8"). Oby śmigał. Jak dalej będzie się resetował daj znać, mądre głowy z tego forum coś wymyslą
  • Poziom 10  
    na stronie producenta nie ma wsparcia do biosu, nie chce niczego zepsuć grzebiąc w rejestrze. Są do tego jakieś programy? pierwsze dwa wyniki wyszukiwania z gogle pokazują jakiś program do pobrania, kolejna podpucha czy to akurat zadziała?
  • Poziom 15  
    lepiej nic nie pobieraj, patrzyłem na te strony i wyglądaja jak klony stron MS. SWupdate powinien zaktualizować bios. patrzyłeś na wersję biosu przed zainstalowaniem SWupdate? Jest nowszy? lapek dalej się wiesza/resetuje?
  • Poziom 10  
    Samsung NP350E5C-S05PL wyłącza się sam nie sprawdzałem poprzedniej wersji ale teraz wygląda to tak

Dodano po 25 [minuty]:

przy kolejnej próbie aktualizacji znalazło bios, zaczęło pobierać ale wyskoczył komunikat,że pobrana wersja jest starsza od zainstalowanej. Czy przywracanie systemu mogłoby pomóc?
  • Spec od komputerów
    wojter40 napisał:

przy kolejnej próbie aktualizacji znalazło bios, zaczęło pobierać ale wyskoczył komunikat,że pobrana wersja jest starsza od zainstalowanej. Czy przywracanie systemu mogłoby pomóc?

Nie.