Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H Z16XE1 - Zbyt uboga mieszanka

25 Wrz 2013 20:57 3876 6
  • Poziom 32  
    Witam wszystkich. Jutro wróci do mnie drugi raz Astra jak w temacie. Za pierwszym razem umyłem MAP. Korekcja długoterminowa wróciła w okolice zera. Wrócił z zapaloną lampką. Mieszanka za uboga. Sprawdzam i sprawdzam wszystko ok. Jazda próbna, wszystko dobrze. Jedyny mankament to różnica w EGR położenie zadane-zmierzone, ale to tylko 2%. Jutro wraca z zapaloną lampką po raz drugi. Jak znam życie to będzie za uboga mieszanka. Co zrobić? (Wszystko sprawdzone czyli MAP, przepustnica, sonda, przewody od sondy itp. na analizatorze lambda 1) W czasie jazdy obserwowałem parametry i ok. Zaordynować EGR?
  • Poziom 35  
    Korekta przed grzebaniem na jakim poziomie była ?
    Może ciśnienie paliwa za niskie ? Lewego powietrza nie ssie ?
  • Poziom 32  
    Korekta była +10. Powietrza raczej nie, klapki chodzą. Ale dobry trop z pompką paliwa. Samochód ma 100 tys, więc o tym nie myślałem, ale kto wie co tam pływa na dnie zbiornika.
  • Poziom 22  
    Miałem podobny przypadek w toyocie problem czasem sprawiał przepływomierz.
  • Poziom 32  
    Z16XE1 nie ma przepływki. D jetronic.
  • Poziom 32  
    Pompa paliwa sprawna, a mieszanka za uboga. Po wyzerowaniu korekcji na wolnych obrotach w ciągu 15 minut dochodzi do +13%, pomimo że sonda przy zerowej też ładnie faluje. Czy ktoś morze mi potwierdzić czy na wolnych obrotach przepustnica na 2% i ciśnienie bezwzględne 0,25 bara?
  • Poziom 32  
    Klient pojechał do serwisu autoryzowanego. Wymienili sondę, skasowali błędy, skasowali parę stów i po paru dniach to samo. Wrócił, bo co miał zrobić. Wymieniłem sterownik i git.