Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwonapęd S.B.C motorvariatori

25 Sep 2013 21:13 1722 7
  • Level 21  
    Witam serdecznie
    Na zdjęciu przedstawiam serwonapęd którego nie wiem jak sprawdzić.
    A mianowicie Serwem tym sterują 2 enkodery (ucinacz) jeden który mierzy prędkość materiału do ciecia 2 pozycje obrotu ramienia tnącego (zrobiony na krzywkach), wszystko napędzane jest serwem na zdjęciu. Enkodery sprawdziłem są ok, sprawdzałem na oscyloskopie z wbudowanym analizatorem wejść sprawdzane sygnały enkodera A B oraz ich sygnały zanegowane. Nie zauważyłem braku jakiegoś impulsu w stosunku do innych sygnałów, zostaje jeszcze do sprawdzenia serwo oraz jednostka sterująca, która to wykonana jest zapewne specjalnie pod tą maszynę a nie jakiś PLC.

Nigdzie nie mogę odszukać dokumentacji do tego serwa, jutro jeszcze sprawdze jaki to falownik obsługuje do którego podpięty jest sygnał z resolwera albo enkodera tego serwa

P.S.
    zastanawia mnie fakt że mogło się tak zdarzyć ze naraz 4 sygnały nie przyszły z enkodera i tylko w takim momencie bym tego nie zauważył na oscyloskopie (analizatorze stanów logicznych- sprawdzałem 4 stany jednego jak i drugiego podczas pracy maszyny, obserwowałem naraz 8 sygnałów)

Cały czas gdy ramię się cofa serwo szarpie
  • Level 22  
    Zdjęcie przedstawia serwo motor. Podaj symbol serwa które steruje powyższym silnikiem.
  • Level 21  
    Na zdjęciu tabliczka znamionowa.
    Oczywiście już coś mam
    http://www.sbcelettronica.it/php3/product.aspx?type=DRIVE&name=HPD
    ;)

Długo w takich serwach i sterowaniach nie siedziałem, ale wydaje mi się że enkodery dobrze sprawdziłem oscyloskopem, a raczej analizatorem stanów logicznych (przystawka do oscyloskopu) zanim zacznę testować serwo. Oczywiście enkodery które testowałem wchodzą do innego sterownika a później sterowane jest sterownik serwa
  • Level 21  
    Link do sterownika już podałem wcześniej:)

Code:
    Samo serwo z motorem możesz łatwo sprawdzić, gorzej z tym drugim. 

napisałeś że można w łatwy sposób sprawdzić serwo- pytanie jak przez program diagnostyczny i połączyć się przez RS 485 albo 422 ?
    Code:
    gorzej z tym drugim.
    drugie to co ?
  • Moderator
    grabek_radek wrote:
    napisałeś że można w łatwy sposób sprawdzić serwo- pytanie jak przez program diagnostyczny i połączyć się przez RS 485 albo 422 ?
    Code:
    gorzej z tym drugim.
    drugie to co ?

Czytaj dokumentacje wyżej.
    Drugie to karta sterownika CNC która steruje serwem.
  • Level 21  
    Chodzi ci o wejście resolvera ?
  • Moderator
    Może narysuj jak to u ciebie jest zrobione. Od panelu operatora po silnik, z uwzględnieniem nazw podzespołów. Jakim sygnałem sterowane jest serwo, jak regulujesz prędkość?
    Piszesz że przy cofaniu szarpie, a do przodu dobrze? Na innych osiach jest ok. w obu kierunkach? Luzy, smarowanie sprawdzałeś? Może trzeba zwolnić hamulec silnika i pojeździć tu i tam aby się przekonać?