Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit wite 127 - F02

kowal2507 25 Sep 2013 21:47 3867 1
    kowal2507
    Level 2  
    Witam. Mam problem z pralką indesit wite 127. Na początku zaczął migać wyświetlacz i pralka miała problem z włączeniem, jednak po kilku próbach zawsze się jakoś udało. Aż do czasu kiedy na wyświetlaczu pojawił się komunikat F-02. Posprawdzałem na forach i okazało się że jest to problem z silnikiem lub szczotkami. Szczotki sprawdziłem i są ok. Poprosiłem majstra takiego z ogłoszenia. Stwierdził że silnik jest ok a jest to wina programatora (modułu sterującego). Naprawę tego wycenił na 350 zł, dlatego podziękowałem za współpracę. Wymontowałem moduł sterujący i udałem się do sklepu elektrycznego, w którym wymienili mi 1 kondensator. Koszt 5zł z robocizną. Po podłączeniu modułu przestało migać, można wybrać każdy program i zmieniać ustawienia prędkości wirowania, temp. i inne. Jednak po kilku minutach ponownie pojawia się problem, czyli pojawia się komunikat F-02. Silnik nie rusza. Sprawdzałem przewody i nie rzuciło mi się w oczy, żeby któryś był przetarty albo uszkodzony.

Proszę o pomoc, co można jeszcze sprawdzić albo na co zwrócić uwagę.
    kowal2507
    Level 2  
    Zadzwoniłem jeszcze raz do majstra i wspomniał coś o za dużym prądzie w silniku. Czym może to być spowodowane?