Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit wite 127 - F02

kowal2507 25 Wrz 2013 21:47 3153 1
  • #1 25 Wrz 2013 21:47
    kowal2507
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z pralką indesit wite 127. Na początku zaczął migać wyświetlacz i pralka miała problem z włączeniem, jednak po kilku próbach zawsze się jakoś udało. Aż do czasu kiedy na wyświetlaczu pojawił się komunikat F-02. Posprawdzałem na forach i okazało się że jest to problem z silnikiem lub szczotkami. Szczotki sprawdziłem i są ok. Poprosiłem majstra takiego z ogłoszenia. Stwierdził że silnik jest ok a jest to wina programatora (modułu sterującego). Naprawę tego wycenił na 350 zł, dlatego podziękowałem za współpracę. Wymontowałem moduł sterujący i udałem się do sklepu elektrycznego, w którym wymienili mi 1 kondensator. Koszt 5zł z robocizną. Po podłączeniu modułu przestało migać, można wybrać każdy program i zmieniać ustawienia prędkości wirowania, temp. i inne. Jednak po kilku minutach ponownie pojawia się problem, czyli pojawia się komunikat F-02. Silnik nie rusza. Sprawdzałem przewody i nie rzuciło mi się w oczy, żeby któryś był przetarty albo uszkodzony.

Proszę o pomoc, co można jeszcze sprawdzić albo na co zwrócić uwagę.

3 1
  • #2 26 Wrz 2013 10:31
    kowal2507
    Poziom 2  

Zadzwoniłem jeszcze raz do majstra i wspomniał coś o za dużym prądzie w silniku. Czym może to być spowodowane?

1