Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pominięcie fotokomórki PH100 w automatyce bramowej

25 Wrz 2013 22:05 3612 5
  • Poziom 15  
    Witam. Zamontowałem u sobie bramę Link Siłowniki, centrala i wszystko zamontowałem. Lecz bez fotokomórek PH100 z zestawu ponieważ nie mam jak ich zamontować. Z tego co widzę bez nich brama nie ruszy ponieważ ECSBus blokuję automatykę gdyż nie ma połączenia z czujnikami. Moje pytanie czy da się jakoś ominąć aby brama działała bez nich, czy muszę jakoś je zamontować aby działało?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zrób zdjęcie centrali z listwami to ci powiem ale 95 się da
  • Poziom 15  
    Dodaje zdjęcia centrali, fotokomórki podłączone abym sprawdził działanie bramy, lecz chcę aby ich nie było.

Właśnie trzeba wykryć urządzenia aby brama działała, gdy nie wykryje to nie będzie działać.

Pominięcie fotokomórki PH100 w automatyce bramowej Pominięcie fotokomórki PH100 w automatyce bramowej
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Przez analogię do b. podobnej centrali Nice MC424 - odłącz fotki (najlepiej przy wyłączonym zasilaniu) i dopiero wtedy jeszcze raz zapuść wykrywanie urządzeń na na busie wg punktu 7.3.
    Tak samo dzieje się z wejściem stop - używane powinno być cały czas zwarte (włącznikiem NC - normalnie zamknięte - np w firmowej stacyjce na kluczyk) a u ciebie jest w ogóle nie używane a brama jakoś działa...
  • Poziom 15  
    Zrobiłem jak napisałeś i rzeczywiście pomogło już działa bez fotek.