Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie ups 36 V z akumulatora 12 V

25 Wrz 2013 22:22 1395 7
  • Poziom 10  
    Witam,

Posiadam ups który zasilany jest 3 akumulatorkami 12 V.
    Link

Chciałem go wykorzystać w samochodzie jako przenośne źródło zasilania. Instalacja jest na 12 V. Akumulatory które były w UPS są już niesprawne. Czy jest tani sposób aby podłączyć ten ups do instalacji w samochodzie ? Myślałem żeby wstawić 3 używane akumulatory samochodowe 12 V, podłączyć je do ups i przełączać ładowanie między nimi. Np 10 sekund ładować 1, 10 sekund drugi i 10 trzeci i tak wkoło. Ładowane będą z instalacji samochodu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Niestety to dość trudna sytuacja. Osobiście zdecydowałbym się na UPS o napięciu baterii 12V, ale jeśli bardzo chcesz to urządzenie, zainteresuj się budową przetwornicy. Pamiętaj, że układ będzie pobierać spory prąd, akumulator w samochodzie będzie rozładowany dość szybko.
  • Poziom 10  
    Chyba jednak za mocno kombinuje z tymi akumulatorami. A jeżeli zasilę UPSa przetwornicą 12V na 220V z allegro z przebiegiem prostokątnym na wyjściu to na wyjściu z UPSa powinienem uzyskać czysty sinus ?
  • Poziom 25  
    Jednak zbyt mocno Kolega kombinuje. Prościej nabyć przetwornicę generującą sinus na wyjściu.
  • Poziom 23  
    piotreq84 napisał:
    Chyba jednak za mocno kombinuje z tymi akumulatorami. A jeżeli zasilę UPSa przetwornicą 12V na 220V z allegro z przebiegiem prostokątnym na wyjściu to na wyjściu z UPSa powinienem uzyskać czysty sinus ?

Jaki UPS? Jeżeli online i nie wyłączy z powodu słabych parametrów zasilania to tak powinno się stać ;)
  • Poziom 25  
    W większości przypadków zasilanie "prostokątem" ups "potraktuje" jako brak zasilania.
  • Poziom 10  
    Zasiliłem ups sineline 1600 mniejszym ups pracującym na baterii. Efekt jest taki że Sineline na chwilę się włączył, piknął kilka razy, zapaliła się czerwona dioda na jego przednim panelu przy znaczku fali i się wyłączył. Pozostaje zakupić przetwornicę. Może do awaryjnego zasilania dom w energię elektryczną wykorzystam tego Sineline.