Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem... (dyski twarde).

rrobertoss 15 Mar 2005 14:59 1431 4
  • #1 15 Mar 2005 14:59
    rrobertoss
    Poziom 11  

Mam bardzo dziwny dla mnie problem, podczas odczytu dyskietki zatrzymują się na moment dyski twarde i ruszają ponownie, co oczywiście powoduje zwis systemu. Jesli troche poruszam wszystkimi tasmami od transmisji to problem czasami znika, a czasami nie... Ja podejżewam taśmy, ale nie chce się wpędzać w niepotrzebne koszta. Może ktoś z was wie jaka może być przyczyna takiego stanu żeczy??

0 4
  • #2 15 Mar 2005 15:38
    nekri
    Poziom 19  

nie tasmy tylko wtyki od zasilania.. za slaba zasilka na udzwigniecie wszystkiego.. zaloze sie ze na dodatek z tego samego rozgaleznika masz wtyczki do twardzieli jak i do flopa.. z czystej ciekawosci odczep jednego twardziela i zobaczysz czy nadal zatrzymuje... dodatkowo powiem tak 2xhdd 2xoptyka + mobo+ 2kart rozszezen i jakas grafa i zasilka 300W firm noname wysiada..... no ale zawsze moge sie mylic.. niema ludzi nieomylnych...

0
  • #3 15 Mar 2005 15:44
    kpodstawa
    Poziom 31  

Poruszaj też kabelkami zasilania - spotkałem się z lekko uszkodzonym
    stykiem zasilania napędu dyskietek. Prawdopodobnie były chwilowe
    zwarcia podczas kręcenia dyskietką lub przesuwania głowicą,
    zasilacz komputera miał silne wahnięcia napięć i cierpiały urządzenia
    o większym poborze energii, np. twarde dyski

Spróbuj też kombinacji z odłączonymi poszczególnymi składnikami,
    np. tylko flop bez dysków i odwrotnie

0
  • #4 15 Mar 2005 16:13
    rrobertoss
    Poziom 11  

2xhdd 2xoptyka + sky-star1+ sieciówka+ jakas karta graficzna i zasilka 300W dokladnie. Więc jest przyczyna. Zatosowanie jakiegoś kondensatora na kablach pewnie nie pomoże?
    (CHWILE PÓŹNIEJ)
    Hmm narazie dziala jak na zlośc ;) A niech chodzi moze kiedys dowiem sie czy to żeczywiście zasilacz.

0
  • #5 05 Wrz 2011 17:45
    rrobertoss
    Poziom 11  

Minęło trochę czasu od ostatniego postu, zasilacz padł, na nowym dużo droższym nie ma już tego problemu, problem rozwiązany. Pozdrawiam.

0