Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba TCM9518MD - podwójny moduł aparatu do urządzeń przenośnych

exti 26 Wrz 2013 05:11 1056 0
 • Toshiba TCM9518MD - podwójny moduł aparatu do urządzeń przenośnychFirma Toshiba Corporation przedstawiła dzisiaj podwójny moduł aparatu fotograficznego przeznaczony do konsumenckich urządzeń przenośnych. Zawiera on dwa osobne, 5-megapikselowe aparaty z matrycami CMOS o przekątnej 1/4 cala, oraz specjalny układ scalony, odpowiedzialny za tworzenie "mapy głębokości" wykonywanego zdjęcia. Według producenta jest to pierwsze takie rozwiązanie na rynku.

  Zdjęcia wykonane urządzeniem wyposażonym w moduł TCM9518MD będzie można w rozmaity sposób modyfikować: zmieniać głębię ostrości, punkt wyostrzenia, a nawet usuwać obiekty znajdujące się w kadrze. Dostępność tych funkcji będzie zależeć od producenta urządzenia.

  Moduł Toshiby, mimo że zawiera matryce 5 MPiks., generuje 13-megapikselowe zdjęcia, gdyż obraz jest przeskalowywany do wyższej rozdzielczości. Dzięki temu grubość modułu (4,65 mm) jest mniejsza od jego 13-megapikselowych odpowiedników dostępnych na rynku.

  Produkcja TCM9518MD w ilościach próbkowych ma się rozpocząć w styczniu przyszłego roku, natomiast w kwietniu ruszy masowa produkcja.

  Źródło:
  http://www.semicon.toshiba.co.jp/eng/profile/news/newsrelease/sensor/topics_130926_e_1.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti napisał 2390 postów o ocenie 98, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.