Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite Z830-10W - Sam się włącza nie reaguje na przycisk tylko na zas

Suchy 26 Sep 2013 08:30 1824 4
Testo
 • #1
  Suchy
  Level 17  
  Witam szanowne grono.

  Mój problem dotyczy ultrabooka Toshiby o modelu Z830-10W. Problem jest następujący:

  - Przy podłączonej baterii BIOSU oraz głównej komputer po podaniu napięcia zasilacza zapala się ikonka zasilacza sieciowego oraz wskaźnik ładowania baterii szybko pulsuje. Sprzęt nie reaguje na przycisk POWER.

  - Przy odłączonej baterii głównej po podaniu napięcia z zasilacza pobór prądu jest następujący: 40mA (3 sekundy) - 10mA (10 sekund) - 0mA (2 sekundy) - 20mA (5 sekund) - 0mA i tak zostaje. Brak reakcji na przycisk POWER

  - Po dodatkowym odłączeniu baterii BIOS-u dzieje się następująco: 10mA (10 sekund) - 0mA (3 sekundy) - 0.53A i od razu spada do 10mA na kilka sekund po czym komputer normalnie się uruchamia 0.83A i bootuje system. Płyta główna wstaje sama bez przyciskania POWER. Po uruchomieniu komputera nie ma reakcji na naciśnięcie przycisku.

  KBC (MEC1609) był zdjęty oraz założony na nowo, ponieważ jestem raczej raczkujący w temacie prosiłbym o pomoc w znalezieniu przyczyny. Zastanawiam się nad wymianą KBC na nowy.

  Z góry dziękuję za wsparcie.

  Pozdrawiam,
  Michał.
 • Testo
 • #2
  miecho18
  IT specialist
  Do przeprogramowania kość BIOS'u.
  Jeśli nie pomoże - do wymiany most południowy (lub hybrydowy), ale to tylko przypuszczenia, gdyż bez znajomości oznaczenia płyty nie można powiedzieć nic więcej.
 • Testo
 • #3
  Suchy
  Level 17  
  Dziękuję kolego za podpowiedź, powinienem od razu zamieścić model płyty głównej. Jest następujący:

  FALZSY1
  A3162A

  W akcie desperacji wymieniłem KBC na nowy ale po założeniu nowego KCB płyta w ogóle nie pobiera prądu, nawet się sama nie uruchamia. Zasilanie do KCB 1.8 oraz 3.3V dochodzą więc główne zasilanie jest obecne. Nie wiem czy wlutować spowrotem KBC który był oryginalnie na płycie czy zostawić ten który dzisiaj założyłem. Postaram się przeflashować BIOS tylko nie wiem skąd wziąć wsad.

  PS. Byłbym bardzo wdzięczny za część schematu która pokazuje ukłąd przycisku włączania oraz jego podłączenia do KBC.

  Dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam,
  Michał.
 • #4
  adeq4
  Level 30  
  Sprawdź lutowanie KBC, układ identyczny programowo ?
 • #5
  komar1811
  Level 14  
  Witam i wiem, że dawno temu, był założony ten temat, ale miałem kiedyś ten sam kłopot, tylko nie pamiętam czy z Toshibą, winą okazała się klawiatura, robiła jakieś zwarcie.
  Po rozłączeniu jej, teraz nie pamiętam czy musiałem rozłączyć baterię biosu i akumulatora, ale ruszyłam bez klawiatury i dawało się włączać i wyłączać, wymiana klawiatury i po kłopocie.
  Na przyszłość, rozłączajcie wszystko, co możecie i sprawdzajcie.
  Pozdro.