Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakiej firmy kamerka internetowa najlepsza?

elektryk_siedlce 26 Sep 2013 09:51 2907 3
Computer Controls
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    Witam serdecznie.
    W związku z tym,że muszę kupić jakąś kamerkę internetową a nie chciałbym kupić tak zwanego "szajsu" za 100zł to jestem zmuszony zapytać się o poradę elektrody.
    Potrzebuję kamerki internetowej w cenie do 60zł (nowa) lub do 40zł używana która by miała dość wyraźny obraz.Opcje dodatkowe typu mikrofon itp. mnie nie interesują.Ważną rzeczą też jest aby miała dosyć dużą rozdzielczość matrycy czyli na przykład 1,3 Mpix (1280x1024 piksele). W związku z tym mam pytanie. Jakie konkretnie firmy polecacie?? Jakie firmy są najlepsze?
    Jeśli jest taka możliwość to proszę podać również model kamerki oprócz firmy. ;)
    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
  • Computer Controls
    lukash90
    Level 16  
    Myślę, że godne polecenia są kamerki Creative Live Cam. Sam posiadam najtańszą Live Cam Sync (rozdzielczość tylko 640x480), dałem za nową ok 40 zł i muszę powiedzieć, że jakość jest na prawdę rewelacyjna, spokojnie starcza do skypa, czy nagrywania filmików. A jak dołożysz do lepszego modelu z 1080p to tym bardziej zawiedziony raczej nie będziesz.
  • Computer Controls
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    Witam serdecznie.
    Dziękuję za odpowiedź jak i również za zainteresowanie tematem. ;)
    Osobiście to faktycznie zastanawiałem się nad serią kamerek z firmy Creative ale jakoś w wyglądu nie przypada mi do gustu.Czy na przykład firma logic też jest tak dobra jak creative?? ;)
    gradek83
    Level 41  
    Nie ma tak że jakieś firmy są najlepsze bo tak czy siak większość firm korzysta z podzespołów innych firm czasem nawet podmieniając tylko logo a ten sam układ może być też w konkurencyjnej firmie.... kupując kamerę najlepiej skupić sie na wielkości rozdzielczości przetwornika obrazu CCD Jeśli chodzi o Creative ta firma ma kilka ciekawych modeli kamer.
    polecam Creative WebCam Live! Ultra for Notebooks VF0070 aczkolwiek jest to kamera bardziej pod Nootegooka mocowana do obudowy matrycy... i max rozdzielczość to 1280x960 no albo coś z serii Live! Cam bardziej szerokokątne są.

Aczkolwiek teraz bardzo modne jest korzystanie z kamer jakie mamy w telefonach komórkowych poprzez wi-fi albo blutacz możesz za pomocą aplikacji np EpocCam lub innych połączyć telefon z komputerem i korzystać z wbudowanej w telefonie kamery.