Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka najlepsza nagr. CDRW ,awaryjnosc,korekcja błedow itp ?

krzysieg 15 Mar 2005 15:22 1362 18
  • #1 15 Mar 2005 15:22
    krzysieg
    Poziom 25  

Witam

Sprzedałem moją starą nagrywarke LG za 35 zł ,dobrze działala byłem z niej zadowolony ale juz była niezle przestarzała :4/4/24 .

Długi czas ją mialem to był moj pierwszy szprzęt nagrywający :)
    O firmie LG mam dobre zdanie bo nagrywarka miala ok 5 lat i nadal całkiem dobrze działa.

Nie wiem jak jest w tej chwili czy nadal LG robi dobre nagrywarki ?
    Nie wiem jaką kupić , jaka jest najmniej bezproblemowa ,
    kolega ma CDrw MSI 52/24/52 (ta firma robi chyba plyty glowne)
    porównywał z nową Liteon i jego okazała sie lepsza -lepiej czytała plyty!
    Niestety nie chce sprzedać , a MSI nie widziałem w sprzedazy .
    Jakie są najlepsze i mozna je bezproblemu kupić ?

pozdrawiam

Przeniesiono z Komputery Hardware ( TJT )

0 18
  • #2 15 Mar 2005 15:44
    nekri
    Poziom 19  

jedynie co mozna polecic dzis to plextor premium co prawda 440zyla ale nie ma nic lepszego na rynku.. w ostatecznosci LG 52/32/52 za 100zyly

0
  • #3 15 Mar 2005 16:24
    wddf
    Poziom 18  

Popatrz na fachowych stronkach, wiele stron np. Chip on-line, umozliwia obejrzenie różnorakich testów nagrywarek, tam napewno znajdziesz model którego parametry będą tobie najbardziej pasowały, pozatym jezeli modelu nie ma w sklepie (rozumiem ze normalnym) poszukaj w necie, za wymarzony model dołożysz koszt przesyłki ale tez ominiesz pośredników, powodzenia

Dodano po 8 [minuty]:

http://www.sklep.ldc.pl/cennik/oferta.html

na tym adresiku sklepu jest oferta w której widnieje nagrywarka przez ciebie wymieniona wersja BOX

0
  • #4 21 Mar 2005 21:41
    krzysieg
    Poziom 25  

Bylem dzisiaj w sklepie jest LG za 94 Zl , ale beznadziejny wczesniej byly lepsze tzn. nie ma potencjometru,gniazdka słuchawek , jedna dioda jednokolorowa i na dodatek nie za szybką tylko wystająca z panela .....
    Nawet w jednym sklepie był za 85 ale akurat go nie mieli .
    Trafilem jeszcze na sklep w którym powiedzieli mi ze juz nie sprzedają nagrywarek LG bo to kiepska firma i było duzo zwrotów .

Jest u mnie asus , czytałem na stronie : http://pl.asus.com/products/optical/crw-5232as/overview.htm#
    i przedstawia sie calkiem niezle i z wygladu tez fajny -warto go brać ?

Jeszcze mam pytanie ogolnie do napedow optycznych , czas dostepu to jest czas liczony od włozenia plyty do momentu gdy naped odczyta plyte i bedzie widoczna w komputerze ?
    Jesli nie to po czym poznac to , chyba powinno sie podawac czas wczytywania DIR-a z plyty .

pozdrawiam

0
  • #5 21 Mar 2005 22:10
    komornik
    Poziom 15  

Osobiście bym polecał Yamaha CRW-F1E ale ciężko kupić... wyszły z produkcji. Może używana???

0
  • #6 21 Mar 2005 22:49
    kajtekph
    Poziom 17  

Plextor za 440 zł to jest wielka przesada. Za 215 zł można sobie kupić nagrywarke DVD LITEON x16 lub SAMSUNGA x16 DL. Moim zdaniem kupowanie zwykłęj nagrywarki CD-RW to już przeżytek i nieopłacalna inwestycja.

Co do firmy LG to ma świetny serwis nic pozatym. Ja polecam LITEONa

0
  • #7 21 Mar 2005 23:01
    krzysieg
    Poziom 25  

Wlasnie nad DVd sie zastanawiam ale nie chce duzo wydawac na nagrywarke chyba ze jak juz DVD to jakies tansze ,mam w cenniku :
    LITEON DVD - RW + - X16 X12 1653-to chyba model :)
    Ale czy warto brac taką najtanszą ?
    Drozsze modele są lepsze tylko pod względem predkosci ?

dzieki i pozdrawiam

0
  • #8 21 Mar 2005 23:09
    komornik
    Poziom 15  

Kilku znajomych ma liteon'a i sobie chwalą... A cena niezbyt wygórowana...

0
  • #9 22 Mar 2005 00:40
    kajtekph
    Poziom 17  

Najtańsza wsytarczy, będziesz miał na nią 24 miesiące gwarancji. Czyli jak się coś będzie działo to oddasz na gwarancje. Po co przepłacać. Dodatkowo modne się teraz stało upgrade FIRMWARE sam producent to zaleca i udostępnia firmware i instrukce na swojej stronie:

www.liteon.ab.pl

Dzięki temu zyskujemy lepszą obsługe płytek itd.

0
  • #10 22 Mar 2005 07:37
    -=[OLO]=-
    Poziom 24  

Zobacz na stronę www.cdrinfo.pl tam znajdziesz wszystko na temat nagrywarek - testy, porównania itp.

0
  • #11 30 Mar 2005 15:50
    nekri
    Poziom 19  

idzcie sobie i litona w DU..PE wsadzdzcie... a tymbardzij DVD dosc ze to scierwisko nienagrywa wszystkiego to w kolko z tym do serwisu trzeba latac... najtansze DVDRW to jak juz NEC 3500/3520 albo Pioneer 108 z tym jest dosc malo problemow i nagrywaja wszystko od plytek noname po te najdrozsze.... Ludzie nie doradzajcie chlamu...

0
  • #12 30 Mar 2005 19:35
    kajtekph
    Poziom 17  

Chyba śmieszny jesteś może w nie właściwym sklepie kupujesz :-) i ci za każdym razem lipe wciskają. Z LITEONami nie ma żadnych problemów. Może się zdażyć że jakaś sztuka na kilka tysięcy może być wadliwa ale to jest chyba normalne. Jeżeli ktoś ma za dużo pieniędzy to niech kupi sobie PIONEERa lub NECa ale i tak nie zobaczy żadnej różnicy. Sprzedaje LITEONy i wracają żadziej niż LG.

0
  • #13 31 Mar 2005 20:02
    mrice
    Specjalista AGD

kiedyś LG robił jeszcze jako takie napedy, ale na dzień dzisiejszy gorszego szajsu juz nie ma.
    Z tanich przyzwoitych napedów polecam lite-on, rzadko kiedy która sie psuje, ale jesli Cie stać na mercedesa to zawsze i wszędzie plextor, tylko ze jest bandycko drogi ;-)

Pozdrawiam

0
  • #14 31 Mar 2005 22:20
    opiate
    Poziom 17  

Lite-on jest spoko. Jeśli chcesz mieś nagrywarkę i myślałeś o DVD to może rozwiązaniem byłoby combo. Jego cena nie jest chyba zbyt wygórowana. Ja za swojego Lite-on-a combo SOHC-5232K zapłaciłem ok 200 zeta. Może i nie jestem tak wymagający jak niektórzy inni koledzy, ale jestem zadowolony.

Dodano po 4 [minuty]:

Sprzęt firmy MSI widziałem kiedyś na giełdzie komputerowej. Mieli CD-ROMy, to może CDRW też będzie. Poszukaj w necie firmy CROSS 2000. Ale uprzedzam że firma ta zajmuje sie też sprzedarzą jachtów, więc to co zobaczysz na ekranie może być dość mylące.

Dodano po 41 [sekundy]:

Sprzęt firmy MSI widziałem kiedyś na giełdzie komputerowej. Mieli CD-ROMy, to może CDRW też będzie. Poszukaj w necie firmy CROSS 2000. Ale uprzedzam że firma ta zajmuje sie też sprzedarzą jachtów, więc to co zobaczysz na ekranie może być dość mylące.

0
  • #15 31 Mar 2005 22:41
    komornik
    Poziom 15  

Nie zgadzam się z opinią nekri, jeden ze wspomnianych wyżej znajomych używa litona od dłuższego czasu do zgrywania materiału wideo od ludzi, wesela jakieś imprezy itd... nagrywarka jest używana intensywnie i nie miał z nią żadnych problemów...
    Pozdrawiam...

0
  • #16 31 Mar 2005 23:03
    karolark
    Poziom 40  

wlaczajac sie do tej dyskusji to ja niemialem problemow z zadna nagrywarka a mialem ich juz sporo yamahe liteona lg i kilka innych
    nagrywam sporo i nieodczuwalem zadnej roznicy ( slyszalem tylko o plextorkach ale chyba sie nigdy niedorobie :-( )
    i moim zdaniem na dzien dzisiejszy to kupujac nowa cdrw jakakolwiek nieodczuje si8e roznicy

0
  • #17 31 Mar 2005 23:04
    opiate
    Poziom 17  

W elektronice tak jak w życiu. Zakleży na jaką sztukę sie trafi. Czasem i mercedes może raz w miesiącu lądować u mechanika, ale czy to zła marka??????

0
  • #18 05 Kwi 2005 13:40
    nekri
    Poziom 19  

Dobra nie lubie Litona i tyle.. tylko dlaczego wszyscy nazywają go LIT-SHIT? na forach od nagrywania (CDRinfo.pl).. i od kiedy masówka dobrze wpływa na jakość... a liton, zwłaszcza liton robi takie badziewie że lepiej przemilczeć. owszem niepowiem cdrw zrobili jeden model niezły ale co do DVD to sie nienadaje.. a te ich nowe modele co tydzien nowszy a jedynie co w tym nowego... dodanie DVD+ z12 na 16 DVD- z 8 na 12.. ludziska ja jak kupielm neca 6 miesiec temu to jak miałem
    +/- x16 tak mam do dziś nie wspomne o DL liton jakoś cięzko przełknoł niedawno x4.. wiec co mi tu mowić że liton jest super.. (LITONA NIE MIAŁEM I MIEĆ NIEBEDE CHŁAMU NIE KUPUJE)

0
  • #19 06 Kwi 2005 10:43
    wasil1
    Poziom 11  

Zdecydowanie polecam Asusa CRW-5232AS. Jeśli chcesz troche tańszą to LG.

0