Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana kierunku technikum

26 Wrz 2013 14:10 2919 4
  • #1 26 Wrz 2013 14:10
    879611
    Usunięty  
  • #2 26 Wrz 2013 15:00
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

To zależy od szkoły, nauczyciela, programu nauczania. Także miałem na niektórych przedmiotach tak, że lekcja zaczynała się od "5 minutówki" - 2 lub 3 pytania, potem obecność, i dalej do końca lekcji dyktowanie wielu stron teorii. Lub sprawdzenie ostatniego zadania domowego na wyrywki, potem "nauczycie się i rozwiążecie zadania od strony 33-do 37". I na tym się kończyło. Raz na tydzień. 3 tygodnie odpytywanie z materiału. Trzeba było się w domu uczyć czasem do 1-2 w nocy, by wszystko zrobić i tego co nauczyciel nam nie przekazał. Do pierwszego półrocza odpadło ponad 60% osób.

• #3 26 Wrz 2013 19:25
    879611
    Usunięty  
  • #4 27 Wrz 2013 07:59
    buczo11
    Poziom 27  

Dawid_9878 napisał:
    Prócz nauczania na + przemawia do mnie odległość szkoły, do obecnej mam ok. 8 km i muszę kupować bilet za prawie 90 zł, a do tej mam ok. 3 km i można przejść się piechotą, więc to 90 zł miałbym w "suchym".

To również przemawia za zmianą szkoły.
    Dawid_9878 napisał:
    Ogólnie to bardziej leży mi informatyka, gdyż od małego interesowałem się nią (tworzyłem pierwsze swoje strony, bawiłem się softwarami telefonów itp.), natomiast pneumatyką itp. nie bardzo

To jest również argument za pójściem w kierunku informatyki. Poza tym, na mechatronice dochodzą również elementy mechaniki (ale nie o tym teraz).
    Dawid_9878 napisał:
    natomiast z fizyki i matmy 3

A to niedobrze. Tylko pytanie: czy lubisz matmę i fizę i chcesz się tych przedmiotów uczyć, a będziesz je miał na informatyce i na początku na to najbardziej należy się nastawić. Chociaż mechatronika też obfitowała w te przedmioty, więc raczej wiesz na co się decydujesz.
    MARCIN.SLASK napisał:
    Trzeba było się w domu uczyć czasem do 1-2 w nocy, by wszystko zrobić i tego co nauczyciel nam nie przekazał. Do pierwszego półrocza odpadło ponad 60% osób.

Własnego zaangażowania i samokształcenia nie uniknie się w żadnym zawodzie, jeśli chcesz znać się na rzeczy. Ponieważ nauczyciel, w świetle obecnych "norm kształcenia", nie jest w stanie przekazać większości potrzebnego materiału.
    Natomiast jeśli chcesz zmienić szkołę, to rzeczywiście, zrób to szybko, żeby uniknąć nadrabiania zaległości.

• #5 27 Wrz 2013 12:22
    879611
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME