Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cztery telefony stacjonarne na jednej lini - zrywa połączenie

syczący 26 Sep 2013 15:39 1989 4
    syczący
    Level 18  
    Witam.

Kwestia dotyczy małego domku jednorodzinnego, linia z TP.

Główne przyłącze mam na ścianie zewnętrznej domu, z tej puszki użyłem dwie żyły do telefonu i poprowadziłem od nich kabel do dziadków telefonu, mojego i rodziców.

Najbardziej skrajny telefon ma pociągniety kabel UTP na długości 30m.

Problem jest taki.

Na lini w stanie spoczynku jest 63v, jak dzwonie z komórki na stacjonarny to na lini napięcie spada na chwile na 45,2V następnie na 22v i potem z powrotem na 45,2V.

Dodam że router ma internet do momentu jak nikt nie dzwoni, po wykonaniu połączenia ze stacjonarnego, internetu i synchronizacji w routerze nie ma.

Ktoś pomoże mi dlaczego tak jest?

Dodam, że słychać dziwne trzaski w telefonie.
    User removed account
    User removed account  
    syczący
    Level 18  
    Tak, np. przy jednym gniazdku mam trójnik z filtrem i tam gdzie jest podpisane adsl to idzie do routera kabel a tam gdzie jest napisane Phone, to kabel idzie do telefonu.
    Później przy każdym innym przyłączu zakańczam kabel gniazdkiem i wpinam tam filtr adsl i dopiero kabel do telefonu.

Dodam, że nie mogę dzwonić ze stacjonarnego tylko chwile wybiera i nic więcej, żadnego sygnału nie słychać, ale na odwrót tak - czyli z komórki na stacjonarny mogę dzwonić.
    Tracer2
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Rozłącz połączenia i podłączaj pojedynczo.
    Np jak podłączysz sam telefon i uda się z niego zadzwonić to uszkodzenie jest po Twojej stronie, gdzieś w pozostałych przyłaczach.
    Jeśli dalej nie da się z niego zadzwonic to mozliwe jest uszkodzenie kabla od operatora.
    janek_999
    Level 17  
    Podłączyłeś za dużo filtrów i za dużo aparatów telefonicznych. No i modem ADSL.

Na linii telefonicznej analogowej powinien być podłączony jeden aparat, max 2.
    Każdy kolejny aparat podłączony równolegle powoduje pogorszenie jakości rozmowy, większe pobory prądu i spadki napięć. W ostateczności może to doprowadzić nawet do uszkodzenia linii, a nie tylko do zrywania internetu.

W twoim przypadku radziłbym kupić aparat bezprzewodowy z możliwością zalogowania min. 3 słuchawek.
    - Nie będziesz psuł parametrów linii tel. ,
    - zapewnisz sobie możliwość przełączania rozmów oraz
    - większą prywatność ich prowadzenia.
    Przecież teraz wszyscy słyszą się nawzajem i nawet mogą się wtrącać do rozmowy. :D