Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba c850-1g3 i karta sieciowa realtek

pchamwozek 26 Wrz 2013 16:18 1236 7
  • #1 26 Wrz 2013 16:18
    pchamwozek
    Poziom 2  

Problem jest z kartą sieciową realtek PCle Fe Family - po podłączeniu kabla z internetem wszystko ładnie pięknie ikonka informuje o podłączeniu z netem,
    uruchamiam dowolną przeglądarkę i albo jest internet albo nie ma a jak już jest to góra do 2 Mbit/s a normalnie na komputerze mam 10 wiec podłaczam komputer jest 10 Mbit/s trochę mnie to zdziwiło gdyż jak bylem w NL to wifi działo bez zarzutu fakt ze po zakupie w NL nie sprawdziłem ale w sumie nie bylo jak bo tam wszedzie gdzie mieszkałem było wifi.
    Resetowałem lub wyjmowałem baterie <czasem pomagało i jakiś net był z tym że na pewno nie 10Mbit> , różne sterowniki, plyty linux livecd nawet te co uruchamiają się bez potrzeby wyłączenia uefi i secure boot.
    Kiedy uzyskam net po wyciągnięci kabla z netem lub wyłączeniu i ponownym bootowaniu win8 netu nie ma>

Za pomoc z góry dziękuje

0 7
  • #2 26 Wrz 2013 16:26
    sosarek

Poziom 43  

pchamwozek napisał:
    Problem jest z kartą sieciową realtek PCle Fe Family - po podłączeniu kabla z internetem wszystko ładnie pięknie ikonka informuje o podłączeniu z netem,
    uruchamiam dowolną przeglądarkę i albo jest internet albo nie ma a jak już jest to góra do 2 Mbit/s a normalnie na komputerze mam 10 wiec podłaczam komputer jest 10 Mbit/s trochę mnie to zdziwiło gdyż jak bylem w NL to wifi działo bez zarzutu fakt ze po zakupie w NL nie sprawdziłem ale w sumie nie bylo jak bo tam wszedzie gdzie mieszkałem było wifi.
    Resetowałem lub wyjmowałem baterie <czasem pomagało i jakiś net był z tym że na pewno nie 10Mbit> , różne sterowniki, plyty linux livecd nawet te co uruchamiają się bez potrzeby wyłączenia uefi i secure boot.
    Kiedy uzyskam net po wyciągnięci kabla z netem lub wyłączeniu i ponownym bootowaniu win8 netu nie ma>

Za pomoc z góry dziękuje

Temat nadaje się do Kosza. Podłączasz po kablu a piszesz o tym że WiFi działało
    w NL. Skąd bierzesz informację o prędkości łącza ? Testowałeś łącze w jakikolwiek sposób ? Jak uzyskujesz połączenie z internetem po odłączeniu kabla, skoro używasz połączenia kablowego ?

0
  • #3 26 Wrz 2013 16:37
    pchamwozek
    Poziom 2  

wifi dziala bez zarzutu, jedyny problem jest jesli chce sie uzyskac polaczenie z kabla wiem ze to bezsensu

0
  • #4 26 Wrz 2013 16:41
    sosarek

Poziom 43  

pchamwozek napisał:
    wifi dziala bez zarzutu, jedyny problem jest jesli chce sie uzyskac polaczenie z kabla wiem ze to bezsensu

Bez sensu jest Twój post, z którego ciężko czegokolwiek się domyśleć. Pytałem chyba o coś.

0
  • #6 26 Wrz 2013 16:47
    sosarek

Poziom 43  

pchamwozek napisał:
    jesli uda sie polaczenie z kabla http://www.dsl.cz/mereni-rychlosti lub http://www.speedtest.net/pl/ pokazują bardzo słaby net
    Jedynie wifi w NL pokazalo mi nawe 15 M na http://www.speedtest.net/pl/

Uruchom to sprawdzanie na komputerze i laptopie, następnie porównaj oba wyniki. Jaki rodzaj, prędkość łącza i od którego operatora masz internet ?

P.s. Czy uważasz że skoro w NL przez stronę pokazało Ci prędkość łącza na poziomie 15Mb to wszędzie będziesz tak miał ?

0
  • #7 26 Wrz 2013 17:02
    pchamwozek
    Poziom 2  

ethernet Interenetia mam teraz na komputerze teraz 7.83 pomiar wykonany speedtest.net
    z laptopa poddalem sie 5 probie polaczenia nie uzyskalem netu z kabla interneti
    nie mam routera zeby sprawdzic wifi

Dodano po 6 [minuty]:

nie chodzi o 15M w nl, tylko o to ze skoro podlaczam kabel z netem do laptopa to raczej powinien byc taka sama predkosc ja na zwyklym stacjonarnym

0
  • #8 26 Wrz 2013 17:05
    sosarek

Poziom 43  

Skąd masz ten kabel, sam z siebie wystaje ze ściany ? Czemu piszesz o Wifi skoro nie posiadasz routera ? Sprawdź dokładnie na umowie z operatorem jakiej prędkości masz łącze, i czy nie jest ono przypisane do konkretnego adresu MAC (Twojego komputera) - wtedy laptop nie będzie działał (bez zastosowania routera).

0