Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen 2.0 hdi 136km- Nierówna praca silnika na zimnym i przerywanie na ciepłym

michal_mi 26 Sep 2013 18:12 14115 11
    michal_mi
    Level 9  
    Nierówna praca silnika na zimnym i przerywanie na ciepłym. Ciśnienie na cylindrach sprawdzone. Korekcje wtrysków 116% 84% 117% 86% wtryski sprawdzone. Wymienione turbo. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Czy ktoś z forumowiczów miał taki przypadek?
    michal_mi
    Level 9  
    pozatym jeszce kopci na bialo nieprzepalona ropa. jak morna sprawdzic ten regulator?
    michal_mi
    Level 9  
    po odpieciu egr silnik przestaje kopcic ale nadal nie pracuje rowno.tak jagby co pare sekund przerywal na kturyms cylindrze .kupilem komplet uzywanych wtryskow ale nic sie nie zmienilo.
    michal_mi
    Level 9  
    czy ktos mial taki przypadek?
    dyzio245
    Level 2  
    Witam.Mam pytanie do Michała-mi, czy rozwiązał swój problem gdyż mam u siebie podobny. Po złożeniu uszczelki pod głowicą autko zaczeło falować, nawet potrafi zgasnąć. Korekcje na wtryskiwaczach też są tak mocno wyśrubowane powyżej 120 %. Proszę o odpowiedz z góry dzięki
    mkaminski100
    Level 18  
    Czy rozwiazaliscie problem z ta nierowna praca?
    dyzio245
    Level 2  
    U mnie okazało się że zamienione zostały wtyczki na pompie wysokiego ciśnienia niby się nie da ale w naszym przypadku weszły w inne miejsca, gdyż ktoś przed nami na siłę wciskał je i prowadzenia pourywał. Przez co dało się je zamienic
    mkaminski100
    Level 18  
    U mnie niestety nie jest to problem wtyczek.
    Sprawdzilem zbiornik i na dnie nie ma opilkow, ale jest cos co przypomina zywice lub klej, a co bardzo trudno byly usunac.
    zbiornik i koszyk juz sa wymyte benzyna ekstrakcyjna ktora choc troche rozpuszcza ten nalot, ale zastanawiam sie co uzyc do wyplukania pompy.
    Pompe przeplucze benzyna i moze robiore wtryski do czyszczenia, bo podejrzewam, ze to moze byc powodem zlej pracy.
    Moze jutro uda mi sie cos zrobic to wrzuce wiecej zdjec.
    Chcialem tylko wyjasnic, ze te biale kawalki na szmacie wygladaja jak plastik i nie sa metalem, wiec nie ma opilkow metalu w zbiorniku.
    garsija
    Level 14  
    Wygląda na nierozpuszczony Eolys.
    mkaminski100
    Level 18  
    Tak, to był Eolys. Auto miało strzelony wtryskiwacz i chyba ciągle próbował skończyć cykl wypalania, bo przez kolejne kilka tygodni to uruchamiał.